Skip to content

Vytvořte webovou fotogalerii

10 de Září de 2021
black businesswoman working on computer 597316711 5c0053be46e0fb000130e447

S webem a trochou softwaru je snadnější než kdy jindy sdílet své obrázky s kýmkoli online, i když neznáte HTML a nikdy předtím jste nevytvořili osobní webovou stránku! Existuje spousta softwaru, který dokáže automaticky generovat fotogalerie pro web. Velká část tohoto softwaru je zdarma, nebo tuto funkci najdete integrovanou v grafických programech, které již vlastníte. Mnoho editorů fotografií a nástrojů pro správu obrázků dnes obsahuje funkce publikování na webu.

Nástroje pro automatizaci vaší webové galerie

Níže uvedené odkazy jsou shrnutím tutoriálů pro vytváření webových fotogalerií v populárním softwaru a odkazy na další software s funkcemi pro vytváření fotoalb ve formátu HTML a indexových stránek miniatur, vše s hypertextovými odkazy a připraveno k nahrání. S následujícími informacemi a pomocí dalších průvodců nebudete mít žádnou výmluvu, abyste nesdíleli své oblíbené sbírky fotografií online.

  1. JAlbum: JAlbum je nejen za rozumnou cenu, ale je také nabitý funkcemi a je multiplatformní kompatibilní. Není téměř důvod hledat jinde.

  2. Návody pro vytváření různých grafik: Podrobné pokyny pro vytváření grafiky ve Photoshopu.

  3. Zdarma online editory fotografií: Najděte bezplatné online editory fotografií, které vám pomohou vylepšit nebo vyladit vaše fotografie na webu.

  4. Balíčky pro úpravu webu: Software pro generování HTML pro webovou fotogalerii a webové stránky.

  5. Nástroje pro úpravu fotografií pro Macintosh: Bezplatný software pro Macintosh, který vám umožní upravovat fotografie na webu.

  6. Nástroj pro dávkové zpracování XnView: Tento software může automatizovat různé úlohy zpracování grafiky a obsahuje funkce pro vytváření webových galerií.

  7. Zdarma stránky hostující obrázky pro blogování fotografií: Pokud nechcete mít potíže s HTML a FTP, je nastavení fotoblogu (web-log) velmi snadným způsobem, jak zveřejnit své fotografie na webu.

Najděte si poskytovatele webhostingu

Poté, co vytvoříte svou fotogalerii, musíte ještě najít poskytovatele webhostingu a nahrát soubory a obrázky HTML. Možná se dokonce budete chtít naučit dost HTML, abyste své stránky vylepšili a dali jim osobnější nádech.