Skip to content

Výukový program pro Photoshop s textovým efektem na razítko

7 de Červenec de 2021
01 57a791e13df78cf45940e546

Tento výukový program vám ukáže, jak aplikovat efekt razítka na text nebo obrázek pomocí Photoshopu. V tomto případě napodobíme razítko, ale můžete také použít tento efekt k vytvoření efektu grunge nebo zoufalý efekt na textu nebo grafice. Tyto pokyny platí pro Photoshop CC 2015 a novější. Některé příkazy a položky nabídky se mohou v jiných verzích lišit.

Jak vytvořit efekt razítka ve Photoshopu

 1. Vytvořte nový dokument s bílým pozadím v požadované velikosti a rozlišení. Přejděte na Soubor > Nový v nabídce vyberte požadovanou novou velikost dokumentu a stiskněte OK postavit to.

 2. Stiskněte písmeno T na klávesnici otevřete nástroj Psaní. Přidejte text pomocí těžkého písma, jako Bodoni 72 Oldstyle Bold. Udělejte to docela velké (100 bodů na tomto obrázku) a zadejte velká písmena. Pokud se vám u konkrétního písma nelíbí malá mezera mezi písmeny, otevřete Charakter okno Okno > Charakter položku nabídky nebo klikněte na její ikonu v pruhu možností textového nástroje. Klikněte mezi písmena, jejichž mezery chcete upravit, a poté na panelu Znaky nastavte hodnotu vyrovnání párů na větší nebo menší číslo, abyste zvětšili nebo zmenšili mezery mezi znaky. Můžete také zvýraznit písmena a upravit hodnotu sledování.

  Snímek obrazovky Photoshopu se zvýrazněnou nabídkou Znaky

 3. Přemístěte text. Pokud chcete, aby byl text o něco vyšší nebo kratší, aniž byste upravovali šířku, použijte Ctrl + T nebo Command + T zástupce pro vložení textového pole kolem textu. Kliknutím a přetažením malého pole v horní části hraniční čáry roztáhnete text na požadovanou velikost. lis Enter potvrďte nastavení. Tentokrát můžete také použít k přemístění textu na plátně, což můžete udělat pomocí nástroje Přesunout (PROTI zkratka).

  Slovní razítko se prodlužuje pomocí nástroje Přesunout

 4. Přidejte zaoblený obdélník. Razítko vypadá nejlépe se zaoblenou krabičkou kolem, takže použijte U klávesu pro výběr nástroje pro tvarování. Jakmile je vybrána, klikněte pravým tlačítkem na nástroj z nabídky Nástroje a vyberte Nástroj se zaobleným obdélníkem z toho malého menu. Toto nastavení použijte k vlastnostem nástroje v horní části aplikace Photoshop:

  • Poloměr: 30 (přizpůsobte to své velikosti dokumentu)
  • Vyplnit: Žádné (šedé pole s červenou čarou)
  • Mrtvice: Černá

  Nakreslete obdélník o něco větší než váš text, aby jej obklopoval na všech stranách nějaký prostor. Pokud to není dokonalé, přepněte na nástroj Přesunout (PROTI) s vybranou vrstvou obdélníku a přetáhněte ji tam, kam potřebujete. Můžete dokonce upravit rozteč obdélníku od písmen razítka pomocí Ctrl + T (Windows) nebo Command + T (na počítači Mac).

  Snímek obrazovky Photoshopu se zvýrazněným nástrojem Zaoblený obdélník

 5. Přidejte tah do obdélníku. Přesuňte vrstvu s obdélníkem tak, aby byla pod textovou vrstvou, přetažením z palety Vrstvy. Vyberte vrstvu obdélníku, klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte Možnosti míchání …a použijte tato nastavení v Mrtvice sekce:

  • Velikost: 12
  • Pozice: Mimo
  • Typ plnění: Barva
  • Vyplň barvu: Bílý

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněnými vlastnostmi vrstev

 6. Zarovnejte vrstvy a převeďte na inteligentní objekt. Vyberte paletu tvarů i textu z palety Vrstvy, aktivujte nástroj Přesunout (PROTI) a kliknutím na tlačítka zarovnejte svislé středy a vodorovné středy. Tyto možnosti jsou v horní části Photoshopu po aktivaci nástroje Přesunout. S oběma vrstvami stále vybranými, klepněte pravým tlačítkem na jednu z nich v paletě Vrstvy a vyberte Převést na inteligentní objekt. Tento příkaz zkombinuje vrstvy, ale ponechá je upravitelné pro případ, že byste později chtěli změnit text.

  Text a tvar se převedou na inteligentní objekt

 7. V paletě Vrstvy klikněte na Vytvořte novou vrstvu výplně nebo úpravy knoflík. Je to ten, který vypadá jako kruh ve spodní části palety Vrstvy. Výběr Vzor… z toho menu. V dialogu výplně vzoru kliknutím na miniaturu vlevo zobrazte paletu. V této nabídce klikněte na malou ikonu vpravo nahoře a vyberte Umělecké povrchy k otevření této sady vzorů.

  Snímek obrazovky Photoshopu se zvýrazněným tlačítkem Vytvořit novou výplňovou vrstvu

 8. Vybrat Umytý akvarel papír pro vzor výplně. Na každý z nich můžete umístit ukazatel myši, dokud nenajdete ten správný. Nyní klikněte OK v dialogovém okně „Výplň vzoru“. Pokud se zobrazí dotaz, zda má Photoshop nahradit aktuální vzor těmi ze sady Artist Surfaces, klikněte na OK nebo Připojit.

  Snímek obrazovky Photoshopu se zvýrazněným vzorem Washed Watercolor Paper

 9. Na panelu Úpravy (Okno > Úpravy), přidat Posterizovat nastavení. Nastavením úrovní na přibližně 6 snížíte počet jedinečných barev v obraze na 6, což dává vzoru mnohem zrnitější vzhled.

  Snímek obrazovky Photoshopu se zvýrazněnou možností Posterizovat

 10. Vyberte kouzelnou hůlku a přidejte masku vrstvy. Pomocí nástroje Kouzelná hůlka (Ž), klikněte na převládající šedou barvu v této vrstvě. Pokud nemáte dost zvolené šedé barvy, zrušte výběr (Cntrl / Cmd-D) a změňte Velikost vzorku hodnota z horní části Photoshopu. Skryjte vrstvu výplně vzoru a vrstvu úpravy posterize. Vyberte vrstvu s grafikou razítka jako aktivní vrstvu. Klikněte na ikonu Přidejte masku vrstvy tlačítko (rámeček s kruhem) ve spodní části palety Vrstvy. Pokud byl výběr proveden i po kliknutí na toto tlačítko, měla by grafika vypadat zoufale a mnohem více jako razítko.

  Snímek obrazovky Photoshopu se zvýrazněným tlačítkem Přidat vrstvu masky

 11. Klikněte pravým tlačítkem na prázdnou oblast ve vrstvě razítka v paletě Vrstvy. Jít do Možnosti míchání … a poté vyberte Barevné překrytí z této obrazovky a použijte tato nastavení:

  • Režim míchání: Jasné světlo
  • Barva: Vyberte pole barvy vedle řádku „Režim prolnutí“ a pomocí následujících hodnot RGB vytvořte vybledlý červený vzhled: R255 G60 B60
  • Neprůhlednost: 100%

  Zobrazí se dialogové okno Styl vrstvy překrytí barev

 12. Pokud jsou okraje vašeho razítka příliš ostré pro dobrý vzhled razítka, použijte vnitřní záři, abyste ho změkčili. Otevřeno Možnosti míchání … znovu z vrstvy, pokud tam ještě nejste. Toto jsou nastavení, která jsme použili, jen se ujistěte, že barva záře odpovídá tomu, co bude nakonec vaše barva pozadí (v našem příkladu bílá):

  • Režim míchání: Obrazovka
  • Neprůhlednost: 50%
  • Hluk: 50%
  • Technika: Měkčí
  • Zdroj: Okraj
  • Dávit se: 0%
  • Velikost: 3 px

  Klepněte na OK v okně „Styl vrstvy“ zavřete dialogové okno.

  Zobrazí se dialogové okno Styl vnitřní vrstvy záře

 13. Přidejte vrstvu výplně vzorku těsně pod grafiku razítka. Nastavte režim prolnutí ve vrstvě razítka na Vivid Light, aby se lépe promíchal s novým pozadím. Nakonec přepněte na nástroj Přesunout, posuňte kurzor těsně mimo jedno z rohových úchytů a vrstvu mírně otočte. Efekty razítka se zřídka používají v dokonalém zarovnání. Pokud zvolíte jiné pozadí, možná budete muset upravit barvu efektu vnitřní záře. Místo bílé barvy zkuste převzít převládající barvu pozadí.

  Režim míchání živého světla se použije na vrstvu razítka a vrstva razítka se mírně otočí

 14. Můžete si všimnout určité pravidelnosti textury kolem vašeho razítka, pokud jste k vytvoření masky použili opakující se vzorek textury. Otočením masky vrstvy zakryjte opakující se vzorek v efektu.

  1. V paletě Vrstvy kliknutím na řetězec mezi miniaturou grafiky razítka a maskou vrstvy zrušte propojení masky s vrstvou.
  2. Klikněte na miniaturu masky vrstvy.
  3. lis Ctrl + T nebo Command + T vstoupit do režimu volné transformace.
  4. Otáčejte maskou, dokud není opakující se vzorek méně zřejmý.

  Maska vrstvy je otočena

 15. Jsi hotový. Použili jste masky vrstev a naučili jste se používat textový efekt razítka.

Skvělá věc na maskách vrstev je, že nám umožňují provádět úpravy později v našich projektech, aniž bychom museli vracet kroky, které jsme již dokončili, nebo museli nějak vědět, několik kroků zpět, že bychom tento efekt nakonec viděli.