Skip to content

Využívá Bluetooth data?

11 de Červenec de 2021
GettyImages 994525288 a302dcd32b754ca6af1fb8427368b47d

Bluetooth nepoužívá žádná data z vašeho datového plánu. Když však streamujete do zařízení Bluetooth, použijete některá data ve svém datovém plánu.

Jak funguje Bluetooth?

Bluetooth umožňuje zařízením (například smartphonům) přenášet rádiové vlny. Tato funkce je integrována do zařízení, takže není třeba používat žádný jiný zdroj přenosu dat (například mobilní síť nebo síť Wi-Fi). Můžete použít Bluetooth klávesnice, myši a reproduktory. Můžete to vidět na vlastní oči odpojením zařízení od jakékoli Wi-Fi nebo mobilní datové sítě a následným přehráváním hudby, kterou jste do zařízení uložili, pomocí reproduktoru připojeného přes Bluetooth. I bez připojení k internetu se zvuk přehrává jako obvykle.

Využívá Bluetooth data nebo Wi-Fi?

Každý, kdo má obavy, že by mohl závodit prostřednictvím svého měsíčního příspěvku na data, si může být jist, že Bluetooth nepoužívá nic navíc, než co používáte k připojení k internetu a streamování médií. Tento poslední bod stojí za zdůraznění. Samotné Bluetooth nepoužívá další mobilní data, ale pokud používáte mobilní nebo Wi-Fi síť pro připojení k internetu a streamování, řekněme, televizního programu, vyčerpáte svůj datový příspěvek (pokud ho máte). Používání Bluetooth k přenosu toho, co streamujete, do jiného zařízení nespotřebovává další data, ale je třeba mít na paměti, že nezabrání počáteční spotřebě dat.

Musím se pro připojení Bluetooth připojit k internetu?

Dalším způsobem, jak sem dát věci, je uvést, že Bluetooth nepoužívá k přenosu dat připojení k internetu. Každé zařízení Bluetooth spolu komunikuje bez ohledu na přítomnost internetového připojení. Pokud používáte klávesnici Bluetooth, stisky kláves se nepřenášejí na internet a zpět do vašeho počítače. Přenos jde přímo z klávesnice do počítače.