Skip to content

Wii RPG: Xenoblade Chronicles a Poslední příběh

16 de Září de 2021
XenobladeChroniclesbattle 5807066f3df78cbc28b26f0a

Obě největší hry na hrdiny v historii Wii zasáhly Severní Ameriku v roce 2012. Xenoblade Chronicles a Poslední příběh jsou oba úžasní, ale který je lepší? Pojďme na to.

Boj

Na rozdíl od oldschoolových JRPG s jejich poklidnou tahovou hrou obě tyto hry nabízejí boje ve stylu akčního RPG. Z těchto dvou Xenoblade umožňuje více akční RPG struktuře ze staré školy nakouknout do své akční dýhy. Poslední příběh se naopak často cítí jako plochá akční hra s malým hraním rolí kolem okrajů. Pokud jste fanouškem oldschoolových, tahových JRPG, pravděpodobně byste dali přednost přístupu Xenoblade. Pokud jste spíše akční hráči, je pravděpodobnější, že se vám bude líbit systém Last Story.

Vítěz: Poslední příběh

Příběh

Snímek obrazovky Poslední příběh

Je téměř nevyhnutelné pravidlo, že každá hra na hrdiny se skvělým příběhem bude mít nudný boj a každá hra s velkým bojem bude mít nezapomenutelný příběh. Xenoblade Chronicles a The Last Story mají skvělé bojové, a tudíž neuspokojivé příběhy. Tyto příběhy ale selhávají velmi odlišnými způsoby. Poslední příběh je předvídatelný a klišovitý, zatímco Xenoblade obsahuje propracovanější a originálnější příběh s několika opravdovými překvapeními a jedinečnou premisou. I když by to mělo dát Xenoblade navrch, jeho příběh je oslaben nevýraznými postavami a konvenčním přístupem, zatímco Poslední příběh si získá nohy díky soustředěnějšímu vyprávění, ostřejším dialogům a trochu poutavějším postavám.

Vítěz: Kravata

Vývoj postavy

Xenoblade Chronicles

The Last Story a Xenoblade Chronicles mají základy nalezené ve většině RPG. Vyhráváním bitev získáváte zkušenostní body, které vás posouvají ve stále silnějšího válečníka. Můžete získat zbraně a brnění a vylepšovat je pomocí nalezených předmětů a hotovosti. Ale Xenoblade Chronicles jde nad rámec základů; každý kus vybavení nabízí kombinaci silných a slabých stránek a systém výroby drahokamů vám umožňuje významným způsobem měnit zbraně. Existuje ještě další propracovaný systém vydělávání a přiřazování různých schopností. Pro ty, kteří se opravdu chtějí ponořit do vývoje postav, neexistuje debata o tom, která hra je lepší.

Vítěz: Xenoblade Chronicles

Rozhraní

Snímek obrazovky

Poslední příběh nemá příliš mnoho zásadních nedostatků. Existují nějaké drobné nepříjemnosti, jako jsou omylem zablokované nepohyblivé postavy, ale to byl jen vážný problém několikrát. S větší složitostí přichází i větší nefunkčnost, což může být důvodem, proč se stejným způsobem, jakým jsou v Xenoblade Chronicles desítky skvělých funkcí, objevuje i nespočet nepříjemností. Nabídky jsou trvale nepraktické. Nabídka vytváření drahokamů se resetuje pokaždé, když vytvoříte drahokam, takže poté, co opustíte svou sbírku Gem IV v pořadí podle typu, budete vráceni do své kolekce Gem I ve výchozím řazení. (Poslední příběh vám alespoň umožňuje důsledně odstraňovat titulky ze scén, i když je uchovává pro všechno ostatní.) Hra je často zbytečně frustrující; hledání konkrétní postavy nebo položky může být vyčerpávající a únavné a něčí inventář se nakonec zaplní zbytečnými položkami, o kterých nemáte šanci vědět, že jsou bez cheat listu k ničemu. Můžete tvrdit, že jeho epický rozsah dělá XenobladeZhoršení je pochopitelné, ale stále jsou unavená.

Vítěz: Poslední příběh.

Prezentace

Poslední příběh

Když byl Wii představen, byl údajně graficky tak silný jako Xbox, a přesto byla kvalita vizuálu Wii obecně mnohem nižší. The Last Story je první Wii hrou, která opravdu odpovídá vzhledu prvotřídní hry pro Xbox, a přestože to nikoho neohromí s 360, je to pozoruhodný úspěch pro Wii hru; jeden Xenoblade Chronicles se tak úplně neshoduje. Pokud jde o skóre, je to docela blízko. Last Story má naprosto nádhernou ústřední melodii, ale celkově má ​​Xenoblade zajímavější scénickou hudbu. Obě skóre jsou vynikající. Pokud jde o hlasové herectví anglických verzí, Xenoblade trpěl špatným výběrem castingu v Shulkovi, který svým britským přízvukem vyšší třídy zní lehce uštěpačně. Podobný hlavní hrdina filmu Last Story Zael má hlas každého člověka, který by pro Shulka chtěl. Obecně platí, že Xenobladeův hlas je více kreslený než Last Story. Xenoblade má také tyto hlasy, které donekonečna opakují určité bitevní fráze, zatímco Last Story nabízí pestrý dialog vhodný pro danou situaci.

Vítěz: Poslední příběh

Velikost

Snímek obrazovky

V tomhle není žádná soutěž. Rozsáhlý, otevřený svět Xenoblade je mnohem přísnější; máte pocit, že můžete prozkoumat téměř každý centimetr chůzí, plaváním a horolezectvím. Last Story má několik desítek vedlejších úkolů, z nichž mnohé nejsou ničím jiným než sbíráním přísad do vaření, zatímco Xenoblade musí mít stovky, mnohé velmi propracované, některé obsahující zajímavé vedlejší příběhy. Dokončení všeho v The Last Story zabere méně času než jen dokončení všech vedlejších úkolů Xenoblade.

Vítěz: Xenoblade Chronicles

Konečný verdikt

Snímek obrazovky

Ke každé z těchto her je toho hodně co říci a stížnost jedné osoby na hru může být oblíbenou funkcí druhé osoby. Poslední příběh by mohl být označen za nepodstatný nebo pevně zaměřený. Na Xenoblade Chronicles lze pohlížet jako na velkorysé a složité nebo nemotorné a rozptýlené. Souboj Last Story mohl být obviňován z přílišné akčnosti, Xenoblade mohl být obviňován z nepohodlného rozkročení mezi dvěma herními styly a ty mohly být vnímány jako dobré nebo špatné věci. Ve výše uvedeném srovnání Poslední příběh vítězí ve více kategoriích, přesto vítězství získává Xenoblade Chronicles, protože když Poslední příběh vyhraje kategorii, udělá to trochu, ale když Xenoblade vyhraje, udělá to hodně. Tato epická hra je čtyřikrát delší, má mnohem více vedlejších úkolů s mnohem větší rozmanitostí, má nápaditější předpoklad a nabízí větší pocit ponoření do světa. Přestože The Last Story nemůže porazit hru, která je snadno jedním z největších JRPG všech dob, stále je to nádherná hra. V každé soutěži musí být poražený, ale mezi JRPG obě tyto hry vítězí.

Vítěz: Xenoblade Chronicles