Skip to content

Začínáme s VoIP

7 de Srpen de 2021
GettyImages 180406920 57b54feb3df78cd39c339f85 5aa441ba04d1cf003722e56c

Jakmile si uvědomíte výhody, které může VoIP přinést vašim komunikačním zkušenostem, velmi pravděpodobně se rozhodnete na něj přejít, nebo to alespoň vyzkoušet. Tak co dál? Zde jsou různé věci, které musíte mít a dělat, abyste mohli začít s VoIP.

Mít dobré připojení k internetu

S VoIP bude váš hlas přenášet přes IP – internetový protokol. První věc, kterou budete potřebovat, je dobré připojení k internetu s odpovídající šířkou pásma. Nejprve určete, jaký druh připojení potřebujete a jak zjistit, zda je vaše stávající připojení dostatečné.

Vyberte typ služby VoIP

Předplatné u poskytovatele služeb VoIP je nutné k uskutečňování a přijímání hovorů. Komunikační potřeby lidí se liší podle jejich aktivit, životních vzorců, návyků a rozpočtu. Před výběrem a registrací pro službu VoIP se musíte rozhodnout, jaká chuť VoIP vám nejvíce vyhovuje. Volba správného typu VoIP je nezbytná pro optimální využití technologie, pro výraznější výhody a nižší náklady. Na trhu je několik různých typů služeb VoIP, jako jsou softwarové služby VoIP, mobilní služby VoIP, služby VoIP založené na zařízeních a obchodní služby a řešení VoIP. Jakmile si vyberete požadovaný typ služby VoIP, vyberte poskytovatele služeb.

Pořiďte si zařízení VoIP

Zařízení, které potřebujete pro VoIP, může být cenově dostupné nebo drahé v závislosti na vašich potřebách. Pro komunikaci mezi PC a PC je jediným požadovaným hardwarem náhlavní souprava nebo mikrofon a reproduktory. Některé aplikace pro softwarové telefony vám umožňují uskutečňovat a přijímat hovory pomocí mobilního telefonu, čímž se eliminuje potřeba náhlavních souprav a jiného vybavení. Buď si do svého mobilního telefonu nainstalujete jejich softphone klienta, nebo pro vytáčení použijete jejich webové rozhraní. Pro hardwarové VoIP budete potřebovat pevný materiál. A to stojí peníze, ale ne vždy, jak uvidíme níže. Budete potřebovat ATA (telefonní adaptér) a telefonní sadu. Telefonní soupravou může být jakýkoli tradiční telefon, který používáte s PSTN. Nyní existují jedinečné telefony pro VoIP se speciálními funkcemi, nazývané IP telefony. Ty nevyžadují mít ATA, protože mají zahrnuty funkce. IP telefony jsou poměrně drahé a většinou je používají firmy. Mnoho hardwarových služeb VoIP poskytuje bezplatný hardware (ATA) zdarma po dobu trvání služby. To vám pomůže nejen ušetřit peníze, ale také kompatibilitu se službou a umožní vám vyzkoušet si službu bez investic.

Získejte telefonní číslo

Pokud chcete rozšířit svůj VoIP i mimo PC, budete potřebovat telefonní číslo. Toto číslo vám bude přiděleno po přihlášení k odběru placené služby, ať už softwarové nebo hardwarové. Toto číslo budete používat k uskutečňování nebo přijímání hovorů do az pevných nebo mobilních telefonů. Palčivým problémem většiny lidí, kteří přecházejí z PSTN na VoIP, je možnost ponechat si stávající čísla.

Nastavte si VoIP

Pokud ve svém podnikání nenasazujete VoIP, jeho nastavení a spuštění je hračka. S každou službou přichází návod k nastavení, z nichž některé jsou dobré a některé méně. Díky softwarovému VoIP je nastavení poměrně obecné: stáhněte si aplikaci, nainstalujte si ji do počítače (ať už je to počítač, PDA, mobilní telefon atd.), Zaregistrujte se pro nové uživatelské jméno nebo číslo, přidejte kontakty a spusťte komunikující. U placených softwarových služeb je nákup kreditu jedním krokem před zahájením komunikace. Díky hardwarovému VoIP musíte připojit ATA k internetovému routeru a připojit telefon k ATA. Poté je třeba provést konkrétní konfigurace, které běžně používají počítač. U některých služeb je to docela jednoduché, zatímco u některých dalších budete potřebovat vylepšení nebo dvě a možná telefonát nebo dva na podpůrnou službu, než začnete kopat.

Slovo o kvalitě hlasu

Nastavení VoIP je jedna fáze – její použití je další fáze. Tato fáze je obvykle pro většinu příjemná, ale pro některé způsobuje docela frustraci. Mnoho uživatelů si stěžuje na špatnou kvalitu hlasu, odmítnuté hovory, ozvěnu atd. Ty souvisejí hlavně s šířkou pásma a pokrytím. Pokud jste jedním z těchto nešťastných uživatelů, nezoufejte. Vždy existuje cesta ven. Nejlepší je zavolat týmu podpory vaší služby VoIP. Vždy mějte také na paměti, že ve většině případů je nedostatečná šířka pásma příčinou nízké kvality. Pokud jste prošli všemi těmito kroky a užíváte si své zkušenosti s VoIP, koketujete s budoucností hlasové komunikace.