Skip to content

Základy příruček stylu animace

9 de Srpen de 2021
illustrate man expressions 59833713396e5a0011d7ba72

Jak už víme, animace je o kreslení a vytváření věcí z ničeho. Jak tedy celý tým lidí vytvoří něco, co vypadá soudržně a ne jako miliarda různých lidí, nakreslil každý snímek nebo scénu? Zde přichází na řadu průvodce stylem.

Průvodci stylem pomáhají týmu

Když pracujete sami, je snadné vědět, co dělat a nedělat se svými postavami a jak jsou kresleny nebo animovány. Nakonec jste to vymysleli, abyste znali pravidla. Ale co když musíte zapojit někoho jiného, ​​aby vám pomohl? To je místo, kde se věci mohou začít rozpadat, pokud nejste připraveni, naštěstí máme průvodce stylem, který nám zabrání sestoupit do scénáře typu Mad Max. Průvodce stylem je pravidlem pro jakoukoli animaci, na které pracujete. Častěji než ne, jsou častější v animovaných televizních seriálech, protože tým lidí animujících každou epizodu se tak divoce liší. Podívejme se jako příklad na průvodce stylem King of the Hill. Tento průvodce stylem je 60 nejlepších věcí, které dělají King of the Hill tím, čím je. Můžete vidět, že v průvodci styly je obrovský rozsah, jak kreslit postavy, pozadí, jak animovat postavy, nastavovat záběry z kamery. Je to rozsáhlé, abyste se ujistili, že víte, jak dosáhnout toho, aby vaše kresby vypadaly jako King of the Hill. Zde je další příklad z Batman the Animated Series. Znovu procházejí vysvětlením všech možných otázek, které by mohly při animaci show nastat. Jakou barvu má přesně Batmanův oblek? Je to ve stylu průvodce!

Způsoby využití průvodců stylem

Průvodci stylem jsou skvělý způsob, jak udržet všechny na stejné stránce, kterou procházíte, a animovat své karikatury. Je to také pěkný způsob, jak si tvůrce vypracoval pravidla světa a svůj styl. Při tvorbě průvodce stylem musíte věnovat pozornost tomu, co děláte, mnohem více než obvykle. Kreslíme každou dlaždici na střechu v King of the Hill? Průvodci stylem jsou také příjemným místem pro zahájení sestavování hřiště pro animaci. Z velké části chcete dát dohromady dokument, který stanoví styl a tón pořadu a kde byste jej v sezóně vzali. Průvodce stylem je pokračováním tohoto hřiště, kde rozšiřujete postavy a vytváříte pravidla pro svůj svět. I když jsou vaše pravidla šílená, jako v Adventure Time. Jsou to šílená pravidla, protože Jake může měnit velikost, ale ne Finn, ale pravidla stále existují. Průvodci styly jsou skvělý způsob, jak spojit skupinu lidí a vytvořit jeden soudržný styl pro animaci. I když nepracujete s týmem lidí, přemýšlení o tom, jak by vypadal váš průvodce stylem, je skvělým místem, kde začít skutečně rozvíjet svoji animaci. Jakákoli otázka, kterou by někdo měl ohledně vaší karikatury, na kterou byste měli umět odpovědět, a vytvoření vlastního průvodce stylem ve vaší hlavě je skvělý způsob, jak se důkladně ponořit do světa, který jste vytvořili.