Skip to content

Zjednodušte správu projektů v Microsoft 365 pomocí Microsoft Planner

14 de Červenec de 2021
10. Office 365 Planner Charts View1 5682bec43df78ccc15c0d294

Microsoft Planner je nástroj pro podnikové uživatele, ale pro toto všestranné prostředí pro spolupráci můžete velmi dobře najít i nekomerční využití. Planner je nástroj v Microsoft 365, cloudovém prostředí Microsoftu, které zahrnuje tradiční verze pro stolní počítače i webové verze programů, jako jsou Word, Excel, PowerPoint a OneNote.

Týmy získají zjednodušený vizuální zážitek

Myšlenkou tohoto nástroje je zjednodušení a vizualizace týmových procesů. Díky Planneru může tým spolupracovat s panache tím, že plynule řídí, jak sdílí soubory, kalendáře, seznamy kontaktů a další. Planner lze také považovat za nástroj pro plánování spolupráce, jehož prostřednictvím může tým sdílet soubory Microsoft 365, brainstormovat nápady, řešit problémy, rozdělovat položky akcí, poskytovat zpětnou vazbu a další.

Kontextové relace chatu pro virtuální schůzky

Váš tým již může používat jiné nástroje, jako je Skype nebo jiné virtuální prostory pro audio nebo video schůzky. Planner to zjednodušuje tím, že přináší komunikační prostor pro chatovací relace přímo v prostředí plánování projektu. Když členové týmu diskutují o konkrétním úkolu, mohou také vidět, že je přiřazen konkrétním jednotlivcům, nebo sledovat, jak se mění podrobnosti jeho doručení, například odložený termín.

Řídicí panel plánovače nahrazuje e-mailové a jiné týmové komunikační nástroje

Rozhraní s kbelíky, kartami a grafy poskytuje přímý a vysoce vizuální souhrn projektu po ruce. Tyto prvky zobrazují klíčové informace, jako jsou termíny nebo cíle, což usnadňuje pochopení stavu projektu. Také projektové týmy zůstávají informovány o změnách bez těžkopádných e-mailových konverzací nebo aktivní kontroly řídicího panelu Planneru. Místo toho se řídicí panel aktualizuje automaticky. Podle Techradar:

„Kdykoli někdo provede strategickou změnu, obdrží členové skupiny oznámení. Rozdíl mezi nástroji Planner a nástroji pro spolupráci, jako je Google Drive, spočívá v tom, že Planner je primárně organizován na základě vizuálních podnětů.“

Osobní a vzdělávací aplikace pro Microsoft Planner

Microsoft Planner slibuje, že bude užitečný pro obchodní i osobní projekty vyžadující spolupráci. Tento prostor můžete využít k práci s dalšími skupinami, se kterými jste zapojeni, včetně přátel a rodiny. Mezi aplikace mohou patřit plánování večírků, koordinace dárků, cestovní plány, studijní skupiny a další. Zejména studenti mohou považovat Planner za užitečný, zejména proto, že tolik studentů má účty Microsoft 365 zdarma nebo se slevou.

Co víme o tom, kdo může používat Microsoft Planner

Microsoft Planner je v době psaní tohoto článku stále v raných fázích. Ve skutečnosti musíte mít přístup k náhledu buď jako spotřebitel prvního vydání, nebo jako správce Microsoft 365.

  • Microsoft 365 Zákazníci prvního vydání jsou prvními uživateli, kteří poté poskytnou zpětnou vazbu společnosti Microsoft s cílem zlepšit uživatelský komfort. To je důvod, proč se nejprve dostanou k nástrojům, jako je Planner, protože představují jednu z posledních kontrol před publikováním široce distribuované verze. Pokud máte zájem se přihlásit jako spotřebitel prvního vydání, začněte přihlášením k účtu Microsoft 365. Dále vyberte – Centrum pro správu – Nastavení služby – První vydání. Dávejte pozor na přizpůsobení na těchto obrazovkách, abyste se mohli rozhodnout, zda se to týká například pouze vás nebo jiných uživatelů.
  • Správci Microsoft 365 se stavem prvního vydání fungují podobně, ale musí odpovědět na e-mail od společnosti Microsoft. Pokud se domníváte, že byste měli být zahrnuti do komunikace s první verzí, ale neviděli jste pozvánku o Planneru, obraťte se na společnost Microsoft a informujte se o možnostech řešení.

Takže ať už máte nárok na náhled, nebo vás zajímá, co můžete očekávat, když bude tento nástroj univerzálně dostupnější, přečtěte si další podrobnosti o tom, co můžete s Plannerem dělat.