Skip to content

Změňte barvy a styly písma na prezentacích PowerPointu

13 de Červenec de 2021
Change Font Colors and Styles 1 5c5f4d9a46e0fb0001442236

Na čitelnost snímků během prezentace má vliv řada faktorů, například osvětlení místnosti a velikost místnosti. Při vytváření snímků vyberte barvy, styly a velikosti písma, které vašemu publiku usnadní čtení obsahu na obrazovce bez ohledu na to, kde jsou umístěny. Pokyny v tomto článku platí pro PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010; PowerPoint pro Mac, PowerPoint pro Microsoft 365 a PowerPoint Online.

Vyberte správnou barvu a styl písma

Obrázek níže je příkladem špatně navrženého snímku, pokud jde o čitelnost.

Při změně barev písma vyberte barvy, které silně kontrastují s vaším pozadím. Při výběru kombinace barev a barev pozadí zvažte také místnost, ve které budete prezentovat. Světlá barevná písma na tmavém pozadí jsou často čitelnější v tmavých místnostech. Tmavá písma na světlém pozadí naopak fungují lépe v místnostech s trochou světla. V případě stylů písma se vyvarujte efektních písem, například stylů skriptů. Je obtížné číst v nejlepším čase na obrazovce počítače, tato písma je téměř nemožné dešifrovat, když se promítají na obrazovku. Držte se standardních písem, jako jsou Arial, Times New Roman nebo Verdana. Výchozí velikosti písma v prezentaci PowerPoint – 44bodový text pro nadpisy a 32bodový text pro titulky a odrážky – by měly být minimální velikosti, které používáte. Pokud je místnost, ve které prezentujete, velká, zvětšete velikost písma.

Změňte styl a velikost písma

Chcete-li změnit vzhled a velikost textu v prezentaci PowerPoint, projděte seznam stylů písma nalezených v aplikaci PowerPoint a najděte ten, který v prezentaci vynikne.

 1. Vyberte text, který chcete změnit.

 2. Na panelu nástrojů Mini vyberte ikonu Písmo šipka rozevíracího seznamu, procházejte dostupnými písmy a poté vyberte písmo.

  PowerPoint se zvýrazněným textem a zobrazením pole pro výběr písma.

 3. Zatímco je text stále vybraný, vyberte ikonu Velikost písma rozevírací šipka a vyberte novou velikost písma.

  Snímek aplikace PowerPoint zobrazující zvětšené písmo.

 4. Zobrazit náhled změn. Pokud se písmo nezobrazuje tak, jak chcete, zvolte jiný styl a velikost písma.

Změňte barvu písma

Barva je jedním ze způsobů, jak upoutat pozornost publika. Vyberte barvy, které poskytují dostatek kontrastu, aby vaše slova vynikla na pozadí prezentace.

 1. Vyberte text.

 2. Přejít na Domov na kartě a na Písmo skupina, hledejte Barva fontu. Je označen jako dopis A s barevnou čárou pod ním. Tento řádek označuje aktuální barvu. Pokud je to barva, kterou chcete použít, vyberte Barva fontu.

  Rozhraní aplikace PowerPoint zvýrazňující možnost Barva písma.

 3. Chcete-li změnit jinou barvu písma, vyberte ikonu Barva fontu rozevírací šipka k zobrazení dalších možností barev. Vyberte barvu motivu nebo standardní barvu nebo vyberte Více barev zobrazit další možnosti.

 4. Efekt zobrazíte výběrem prázdné oblasti snímku.

PowerPoint Slide After Font Color and Style Changes

Tady je vyplněný snímek po změně barvy a stylu písma. Čtení snímku je nyní mnohem snazší.

Screenshot snímku aplikace PowerPoint s vysokou viditelností.