Skip to content

Změňte umístění adresáře úložiště Opera Mail

5 de Srpen de 2021
GettyImages 170535517 57c78d5c5f9b5829f4cb3a7f

Opera Mail je na konci životního cyklu životního cyklu produktu; to znamená, že nebude poskytována technická podpora ani aktualizace produktů a zabezpečení. Produkt již není k dispozici ke stažení. Změna databáze úložiště pošty v aplikaci Opera Mail je užitečná, pokud chcete, aby vaše soubory e -mailů byly uloženy na určitém místě, například na externím pevném disku nebo službě cloudového úložiště. Naštěstí můžete v aplikaci Opera Mail provést jednu malou změnu nastavení a donutit tak program používat k ukládání e -mailů jinou složku. Před provedením této změny je však třeba si uvědomit některé věci.

Důležitá informace

Když změníte výchozí adresář pošty, Opera Mail již nebude hledat vaše původní e -maily v původní složce. To znamená, že jakmile provedete změnu pro použití jiného umístění pro poštovní adresář, e -mailový účet, který jste dříve používali, se již při otevření aplikace Opera Mail nezobrazí. Existuje však jeden velmi snadný způsob, jak importovat veškerou poštu do nového umístění, a to jednoduše přesunout všechny informace ze starého adresáře pošty do nového. Opera Mail bude fungovat úplně stejně, ale k ukládání e -mailů bude používat novou složku. Ještě něco si pamatujte, že pokud používáte Opera Mail poprvé nebo s novým účtem, měli byste změnit adresář, jak je uvedeno níže před nastavením e -mailového účtu. Tímto způsobem, jakmile bude složka změněna, můžete používat Opera Mail tak, jak je, a jakýkoli nový účet, který přidáte, bude mít data uložena v nové složce-není třeba kopírovat.

Změňte umístění adresáře úložiště Opera Mail

 1. Vybrat Opera Mail tlačítko nabídky.

 2. Vybrat Pomoc > O aplikaci Opera Mail otevřete novou kartu.

 3. Najděte část „Cesty“ a poté zkopírujte cestu, která je zapsána vedle řádku „Předvolby“. Mělo by to pravděpodobně ukazovat na soubor INI operaprefs.ini pokud používáte aktualizovanou verzi Opera Mail.

 4. Nyní musíte otevřít soubor INI v textovém editoru. V systému Windows se tam dostanete vložením cesty, kterou jste zkopírovali, do dialogového okna Spustit (použijte Klávesa Windows + R. se tam dostat). Na zařízení macOS použijte aplikaci TextEdit. Starší verze aplikace Opera Mail mohou používat předvolený soubor INI s názvem opera[version number].ini, jako opera6.ini. Je to stejný soubor, jen s jiným názvem.

 5. V souboru INI najděte sekci s názvem [Mail]. těsně pod ním zadejte následující:

  Kořenový adresář pošty =

  Některé verze aplikace Opera Mail již mají v souboru INI parametr „Mail Root Directory“. Pokud je to váš případ, jednoduše odstraňte cestu, která již existuje (pokud existuje), a zadejte tu, kterou chcete použít.

 6. Za „=“ zadejte cestu, kam chcete umístit adresář pošty. Může to být kdekoli, včetně externího pevného disku, jiné složky na primárním pevném disku nebo síťového umístění. Zde je příklad, kde jsme změnili e -mailový adresář Opera Mail na kořenový adresář jednotky C, ve složce s názvem „OperaMail“: Root Directory Mail = C: OperaMail

  Pokud je umístění pro poštovní adresář v síti, jako na sdíleném počítači, musíte použít dvě zpětná lomítka, jako je tato, k určení, že umístění není místní: vzdálený počítač OperaMail

 7. Uložte soubor a ukončete dokument INI. Poznamenejte si složku „Poštovní adresář“. Níže to možná budete potřebovat znovu.

 8. Pokud byla Opera Mail otevřena po celou dobu, vypněte ji a znovu spusťte program.

Pokud již existuje další položka pod [Mail] vložte nový záznam nad něj tak, aby byl umístěn těsně pod [Mail] text, jak je uvedeno výše.

Jak přesunout starou poštu na nové místo

Pokud jste před změnou umístění adresáře pošty používali Opera Mail, pak pravděpodobně budete chtít u všech těchto e -mailů nadále používat stejný účet. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je zkopírovat data z původní složky a poté je vložit do této nové složky, kterou jste vytvořili výše. Postupujte takto:

 1. Pokud je Opera Mail aktuálně otevřený, zavřete jej.

 2. Přejděte do výchozí složky, kterou jste výše změnili. To asi je C: Users [username] AppData Local Opera Mail Opera Mail mail, ale pro jistotu použijte cestu „Adresář pošty“, kterou jste zkopírovali během kroku 3.

 3. Ve složce „pošta“ vyberte všechny složky a soubory, které tam vidíte. lis Ctrl+A. na klávesnici rychle vyberte všechny soubory. Měla by existovat složka s názvem imap, indexer, a ukládat, a různé soubory jako účty, rejstřík, a omailbase soubor.

 4. Nyní zkopírujte vše stisknutím Ctrl+C.. Dalším způsobem je kliknout na výběr pravým tlačítkem nebo klepnout a podržet a poté vybrat kopírovat možnost z nabídky.

 5. Otevřete složku, kterou jste vybrali v sekci výše (např C: OperaMail ).

 6. Vložte vše, co jste zkopírovali, o několik kroků zpět. Proveďte to stisknutím Ctrl+V nebo kliknutím pravým tlačítkem nebo klepnutím a podržením a poté výběrem Vložit volba.

 7. Znovu otevřete Opera Mail. Všechno by mělo vypadat úplně stejně jako dříve, jen teď se vaše e -mailová data ukládají na nové místo. Nová složka by měla být prázdná, ale nebude, pokud si založíte účet po výše jste změnili adresář pošty. Pokud jste to udělali, zvažte, zda tyto e -mailové soubory potřebujete, nebo je můžete přepsat