Skip to content

10 tipů, jak zlepšit výkon vašeho Androidu

10 de Srpen de 2021
GettyImages 861560848 5a9cfe118023b90036b63871 5bec88d246e0fb0026c90ac2

Vaše zařízení Android je jako počítač. Jak se plní aplikacemi, fotografiemi, videi a soubory, začíná být pomalý, baterie se vybíjí rychleji a je stále těžší najít to, co potřebujete. Chcete -li se o své zařízení starat, občas jej restartujte, zálohujte, vybírejte velké soubory a nepoužívané aplikace, organizujte ty, které uchováváte, a ujistěte se, že je vždy aktuální s nejnovějšími opravami zabezpečení. Zde je deset způsobů, jak zefektivnit a déle vydržet váš Android. Pokyny v tomto článku by měly platit bez ohledu na to, kdo vyrobil váš telefon Android: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi atd.

Aktualizujte operační systém Android

Aktualizujte operační systém Android na nejnovější verzi, abyste měli přístup k nejnovějším funkcím a nejnovějším opravám zabezpečení. V závislosti na vašem zařízení, operátorovi a aktuálním operačním systému se tento proces bude mírně lišit, ale většinou by měl být relativně snadný.

Rootujte svůj smartphone

Ilustrace paže vytahující hlízu z chytrého telefonu

Pokud máte starší zařízení, je možné, že nebudete moci aktualizovat na nejnovější operační systém, nebo budete muset počkat, až váš operátor poskytne aktualizaci, což může trvat měsíce po vydání. Jednou z výhod rootování telefonu je, že můžete aktualizovat operační systém a přistupovat k novým funkcím, aniž byste museli procházet svého operátora. Mezi další výhody patří možnost odebrat vestavěné aplikace, přístup k funkcím zablokovaným operátorem a další. Zakořenění zařízení Android může být obtížné, ale může to stát za to.

Zabijte Bloatware

Bloatware

Bloatware označuje předinstalované aplikace dodané vaším operátorem nebo výrobcem vašeho zařízení. Bloatware lze odstranit pouze rootováním zařízení. Pokud nechcete rootovat, existují další způsoby, jak se vypořádat s bloatwarem. Například odinstalací aktualizací těchto aplikací ušetříte místo v úložišti nebo zabráníte automatické aktualizaci těchto aplikací. Zkontrolujte také, zda žádná z těchto aplikací není nastavena jako výchozí. Abyste se vyhnuli bloatwaru, používejte zařízení s čistým operačním systémem Android, například některé telefony Nokia, Motorola, HTC a Google.

Použijte vestavěný správce souborů

Výchozí správce souborů Android

Pokud jste upgradovali na Android Marshmallow, máte přístup k vestavěnému správci souborů. Dříve bylo nutné ke správě souborů zařízení stáhnout aplikaci třetí strany. Soubory zobrazíte v nastavení zařízení v části úložiště a USB. Zde můžete vidět, kolik místa zbývá, zobrazit všechny aplikace nainstalované ve vašem zařízení a kopírovat soubory do cloudu.

Vytvořte prostor

Úložiště, uvolnit místo a uvolnit 6,21 MB tlačítka na Androidu

Stejně jako počítač může váš smartphone nebo tablet zpomalit, pokud je nabitý příliš mnoha věcmi. Navíc, čím je vaše zařízení přeplněné, tím těžší je najít důležité informace nebo obrázky, když je potřebujete. Je relativně snadné vyčistit místo na zařízení Android, i když nemá slot pro paměťovou kartu. Toto je také vhodné období pro zálohování dat, takže je můžete přenést na nové zařízení nebo obnovit.

Nechte automatické opravy pracovat za vás, ne proti vám

Nastavení osobního slovníku Android

Když odesíláte texty, e -maily a další zprávy ze smartphonu, je frustrující nechat se zpomalit překlepy a nepřesnými automatickými opravami. Ušetřete čas, frustraci a rozpaky přizpůsobením slovníku automatických oprav a správou nastavení. Nebo zkuste klávesnici jiného výrobce, abyste zjistili, zda vám její funkce automatických oprav funguje lépe.

Prodlužte životnost baterie

Spořič baterie, automatické zapnutí přepínače, tlačítko Zapnout nyní v systému Android

Nic neničí produktivitu jako vybitá nebo umírající baterie. Zde existují dvě jednoduchá řešení: noste přenosnou nabíječku nebo prodlužte výdrž baterie. Chcete-li ušetřit výdrž baterie, vypněte Wi-Fi a Bluetooth, když je nepoužíváte, zavřete aplikace běžící na pozadí a použijte režim úspory energie zavedený v Android Lollipop.

Nastavte výchozí aplikace

Nastavit výchozí aplikace pro Android

Pokud se po kliknutí na odkaz nebo zobrazení fotografie otevře nesprávná aplikace nebo webový prohlížeč, přejděte do nastavení zařízení a zjistěte, které aplikace jsou pro určité akce vybrány jako výchozí. Můžete je všechny vymazat a začít znovu, nebo to udělat jeden po druhém.

Použijte spouštěč Android

Smartphone a počítač

Rozhraní Android je obecně snadno použitelné, ale někdy je výrobcem změněno. Pokud máte zařízení HTC, LG nebo Samsung, pravděpodobně používá upravenou verzi systému Android. Existují dva způsoby, jak se s tím vypořádat:

  • Přepněte na zařízení se systémem Android, jako je Google Pixel nebo Motorola X Pure Edition.
  • Stáhněte si spouštěč Android a přizpůsobte si domovskou obrazovku a spravujte aplikace. Spouštěče poskytují možnosti přizpůsobení barevných schémat, organizace aplikací a změny velikosti prvků na obrazovce.

Berte zabezpečení vážně

Nastavení zabezpečení systému Android

Chytré telefony Android jsou náchylné k chybám zabezpečení, takže je důležité mít znalosti a používat zdravý rozum. Neklikejte na odkazy ani neotevírejte přílohy od neznámých odesílatelů a aktualizujte své zařízení pomocí nejnovějších bezpečnostních oprav. Nastavte funkci Najít moje zařízení tak, aby zařízení na dálku zamykala, sledovala jeho polohu nebo jej v případě ztráty vymazala. Pro maximální soukromí můžete také zařízení zašifrovat. Přečtěte si o dalších způsobech, jak být chytrý ohledně zabezpečení Androidu.