Skip to content

15 nejlepších tipů a triků Google Pixel

8 de Červenec de 2021
google pixel tips tricks 5e39df2a12bc454194ca476af686dfe0

Google Pixel je populární řada telefonů s bohatou sadou funkcí a výkonnými specifikacemi. Jsme si docela jisti, že svůj Pixel milujete, ale využíváte jej naplno? Existuje spousta triků Google Pixel, které si možná neuvědomujete. Věci, které jsou pouhým tlačítkem od použití, ale nejsou zjevnou funkcí, pokud nechcete kopat nastavení Pixel. Níže uvádíme některé z našich oblíbených tipů a triků Google Pixel, abyste mohli svůj telefon využívat na maximum. Většina z nich pracuje na každém vydání Pixel, takže i vám původním majitelům Pixel by měl být tento seznam velmi užitečný! Některé z níže uvedených funkcí vyžadují nejnovější operační systém Android. Naučte se, jak aktualizovat telefon na nejnovější operační systém, abyste mohli využívat více těchto tipů.

Rychle otevřete kameru

Pokud jste někdy vynechali okamžik pořízení skvělé fotografie, protože odemknutí telefonu a nalezení aplikace pro fotoaparát trvalo příliš dlouho, tento tip je ten, který si nenechte ujít. V telefonu je nastavení, které, pokud je povoleno, otevře kameru, když dvakrát stisknete tlačítko zapnutí / uzamčení. Ať už jste na uzamčené obrazovce nebo v aplikaci, fotoaparát se okamžitě převezme a poskytne vám pár sekund navíc, které potřebujete k rychlému pořízení snímku nebo spuštění záznamu. Chcete-li to povolit, přejděte na Nastavení > Systém > Gesta > Přejít na kameru.

Identifikujte skladby automaticky

Funkce Google Pixel Now Playing

Tento trik Google Pixel vám umožní zjistit, která skladba se hraje poblíž, aniž byste museli otevírat aplikaci nebo dokonce odemykat telefon. Je to jako mít Shazam na uzamčené obrazovce navždy, i když Shazam nepoužíváte. Na této funkci je úhledné to, že funguje zcela offline, takže společnosti Google nikdy nic není odesláno a můžete ji používat i bez datového připojení. Z nastavení je také celý seznam všech skladeb, které jsou identifikovány. K tomuto seznamu můžete dokonce vytvořit zástupce na domovské obrazovce, abyste k němu měli okamžitý přístup kdykoli. Povolte to prostřednictvím Nastavení > Zvuk > Právě teď hraje. Skladby se zobrazují jak na uzamčené obrazovce, tak v rozevírací nabídce oznámení. Původní Pixel (2016) bohužel nedokáže takto identifikovat skladby.

Stisknutím telefonu spusťte Google Assistant

Systém, gesta, obrazovky Active Edge na Google Pixel

Ano, máte pravdu. Chcete-li otevřít Asistenta Google, můžete stisknout telefon. Až příště budete potřebovat připomenutí, něco vyhledat, poslat zprávu nebo zkontrolovat počasí, stačí zmáčknout spodní polovinu telefonu a začít. Jít do Nastavení > Systém > Gesta > Aktivní Edge tuto funkci povolit. Zde můžete také upravit citlivost sevření a zajistit, aby fungovala, když je obrazovka vypnutá. Funkce Squeeze dorazila s Pixel 2, takže původní Pixel to nepodporuje.

Získejte živé titulky pro jakýkoli zvuk v telefonu

Funkce živých titulků Google Pixel

Živé titulky poskytují titulky pro přehrávání zvuku v telefonu v reálném čase. Pokud jste na klidném místě bez sluchátek, ale stále potřebujete vědět, o čem se mluví, jednoduše snižte hlasitost telefonu a povolte živé titulky, abyste si mohli přečíst, co se právě mluví. To funguje se vším, kromě telefonních hovorů, hudby a VoIP, takže ji zapněte pro živé vysílání, archivovaná videa, podcasty nebo cokoli jiného. Povolte živé titulky v telefonu Pixel prostřednictvím Nastavení > Přístupnost > Živé titulky. Na této obrazovce je možnost zobrazit v nabídce ovládání hlasitosti přepínač Live Caption, který usnadňuje zapnutí a vypnutí. Live Caption byl představen s Androidem 10 a je určen pouze pro Pixel 2 a novější zařízení, s výjimkou několika dalších telefonů Android.

Automaticky promítat příchozí hovory

Nastavení obrazovky volání Google Pixel

Telefony Google Pixel mají funkci nazvanou Obrazovka volání, která za vás v podstatě odpoví na telefonní hovory. Když ji povolíte pro příchozí hovory, uvidíte konverzaci probíhající mezi Asistentem Google a příjemcem v reálném čase. Chcete-li to posunout o krok dále, můžete dokonce automaticky zobrazovat hovory. Spamové hovory lze automaticky prověřovat nebo tiše odmítat, abyste o nich nebyli ani informováni. Můžete také nechat prověřit volající poprvé nebo soukromá / skrytá čísla. Chcete-li využít tohoto tipu Pixel, otevřete aplikaci Telefon. Z nabídky se třemi tečkami vpravo nahoře přejděte na Nastavení > Obrazovka spamu a volání > Obrazovka volání pro všechny možnosti.

Úložiště fotografií a videa vám nikdy nedojde

Fotky Google uvolňují místo na Pixel

Jedná se o opravdu šikovný trik Pixel, který funguje i na jiných telefonech, ale je obzvláště užitečný pro majitele Pixelů. Všechny vaše fotografie a videa lze zálohovat do Fotek Google, ale pokud je to skvělé, neměli byste přehlížet vestavěnou funkci pro úsporu místa. Automaticky vymaže všechny obrázky a videa ve vašem zařízení, která jsou již bezpečně zálohována do Fotek Google. Tady je postup: klepněte na Knihovna ve spodní části aplikace vyberte Utility > Uvolněte místoa potom klepněte na Uvolněte <částku> potenciálně se zotavit mnoho místa v telefonu, které pak můžete využít k dalším věcem, jako je hudba, aplikace a další fotografie a videa. Další tip, který získáte jako vlastník pixelu, je neomezený úložiště pro všechny vaše fotografie a videa. To znamená, že si můžete vzít doslova tolik, kolik chcete, a uložit je všechny do svého účtu Fotky Google, abyste nikdy neměli dostatek místa v místním úložišti telefonu. Pokud používáte Uvolněte místo tlačítko, nikdy nebudete muset využívat úložiště telefonu k ukládání obrázků a videí. Jediným úlovkem je, že v závislosti na tom, jaký model Pixel máte, můžete být omezeni na nahrávání pouze vysoce kvalitních mediálních souborů namísto původních / plných rozlišení. Zde můžete zkontrolovat aktuální omezení.

Pořizujte portréty v profesionální kvalitě

Režim Google Pixel Portrait a nastavení rozostření

Už víte, že fotoaparát vašeho telefonu je jedním z nejlepších, ale trik Pixel, který možná nepoužíváte, je režim Portrét. Před pořízením snímku se přesuňte na Portrét. Po uložení telefon automaticky rozostří pozadí objektu, ať už jde o selfie nebo fotografii, kterou jste pořídili, nebo někoho jiného. Můžete to udělat iu jiných obrázků uložených ve Fotkách Google (pokud je v nich obsažena osoba) a obrázků, u kterých jste nepoužili režim Portrét. Pomocí tlačítka Upravit upravte Rozmazat nastavení.

Vytvořte zkratky specifické pro aplikaci

Zkratky aplikací na Google Pixel

Některé aplikace mají funkce rychlého přístupu, které můžete otevřít krátkým stisknutím a podržením ikony aplikace. Zkuste to s fotoaparátem a uvidíte zástupce pro pořízení videa nebo selfie. To je nesmírně užitečné, pokud zjistíte, že opakovaně používáte aplikaci se stejným účelem, například chcete otevřít seznam skladeb ve své hudební aplikaci nebo napsat nový e-mail. Stačí otevřít tuto malou nabídku a přejít přímo na požadovanou funkci. Můžete také přetáhnout zástupce na domovskou obrazovku, abyste věci ještě více zrychlili. Vyzkoušejte to v jakékoli aplikaci, abyste zjistili, zda existuje rychlejší způsob získávání míst. YouTube, Shazam, Zprávy, bankovní aplikace, Telefon, Nastavení, Twitter, Mapy a webové prohlížeče jsou jen několika příklady.

Pořizujte lepší fotografie při slabém osvětlení s nočním viděním

Příklad Google Pixel Night Sight

Night Sight je funkce fotografování integrovaná do všech zařízení Pixel, která je v zásadě „blesk bez blesku“. Vylepšuje fotografie pořízené při slabém osvětlení, ale aby to fungovalo, nemusíte používat blesk. Až budete připraveni vyfotografovat, klepněte na Vyzkoušejte Night Sight (pokud to vidíte) nebo přejeďte prstem k Noční vidění režimu. Po stisknutí tlačítka spouště počkejte několik sekund, než se fotografie dokončí. Naučte se používat Night Sight na vašem Pixel pro všechny podrobnosti.

Ztlumení oznámení při odložení telefonu

Systém, gesta, převrácení na Psst obrazovky na Google Pixel

Jedná se o úžasný trik Google Pixel, který umožňuje režim Nerušit, pokud ležíte telefon lícem dolů. Pokud se obrazovka zobrazuje, budete dostávat oznámení, ale pokud tomu tak není, vše bude ztišeno. Stále můžete ručně přepínat režim Nerušit; tato vylepšení vám umožní okamžitě to udělat bez použití rukou. Toto je nastavení systémových gest, takže přejděte na Nastavení > Systém > Gesta > Flip to Shhh zapnout.

Aktivujte pro svůj Pixel tmavý režim

Obrazovky nastavení a zobrazení na Google Pixel

K dispozici je globální nastavení tmavého režimu, které můžete zapnout, aby většina vašich Pixelů používala černé téma. Patří sem nabídky, pozadí oznámení a složek, Google Assistant a spousta aplikací, dokonce i třetích stran. Jít do Nastavení > Zobrazit > Tmavé téma přepnout toto vylepšení. Jakýkoli Pixel se systémem Android 10 má přístup k temnému tématu.

Pro otevřené sítě Wi-Fi použijte VPN

Sítě a internet, Wi-Fi, obrazovky předvoleb Wi-Fi na Pixel

Automatické připojení k sítím, které nejste obeznámeni, obvykle není dobrý nápad. Při připojení k nezabezpečeným veřejným sítím Wi-Fi riskujete své soukromí a zabezpečení. Uživatelé zařízení Pixel však mohou nejen zapínat automatická připojení pro veřejné hotspoty Wi-Fi, ale současně je spárovat s VPN spravovanou společností Google. Používání veřejných sítí Wi-Fi snižuje využití dat a sítě VPN pomáhají zabezpečit vaše připojení, abyste mohli svůj telefon bezpečně používat, jako byste byli doma. Chcete-li to zapnout, přejděte na Nastavení > Síť a internet > Wi-Fi > Předvolby Wi-Fia povolit Připojte se k otevřeným sítím. Toto je důležitý trik Pixel, který by měl každý využít. Funguje na zařízeních Pixel a Nexus se systémem Android 5.1 a novějším, ale pouze ve vybraných zemích, jako jsou USA, Kanada, Mexiko a několik dalších.

Vyfoťte svým hlasem

Asistent Google provede příkaz selfie

Pokud nemáte někoho v pohotovostním režimu, aby vás vyfotografoval, a raději byste nevytáhli selfie tyč, cestou je odpočítávání fotografií. Tento trik Pixel používá k pořizování fotografií Asistenta Google a je to opravdu úžasné. Jen říct Dobře, Google, vyfoť senebo Dobře, Google, udělej si selfie, pro spuštění odpočítávání. Budete mít tři sekundy na to, abyste umístili sebe nebo svou skupinu na fotografii bez použití rukou.

Uzamkněte telefon během několika sekund

Obrazovky Google Pixel Display a Lock screen

Už víte, že jedním stisknutím tlačítka napájení telefon uzamknete. Možná nevíte, že na vašem pixelu je funkce s názvem Lockdown, která dělá ještě více. Když povolíte Lockdown, vypne Smart Lock, zakáže biometrické odemykání a potlačí všechna oznámení na obrazovce uzamčení. To můžete udělat, pokud máte pocit, že vás někdo brzy může přinutit, abyste se vzdali telefonu. Nelze vás vynutit, abyste poskytli svůj otisk prstu, protože snímač otisků prstů je deaktivován a na uzamčené obrazovce se nezobrazují zprávy a další citlivé informace. Povolit uzamčení v Nastavení > Zobrazit > Pokročilý > Zobrazení zamčené obrazovky > Zobrazit možnost uzamčení. Chcete-li jej použít, jednoduše stiskněte a podržte tlačítko napájení a potom klepněte na Izolování. Po zadání přístupového kódu se vše vrátí do normálu.

Zobrazit oznámení pomocí snímače otisků prstů

Systém, Gesta, Přejeďte po obrazovkách otisků prstů na Pixel

Ovládání telefonu jednou rukou může být obtížné, ale tento trik Google Pixel vám může pomoci. Namísto natažení prstu k horní části obrazovky pro zobrazení oznámení stačí přejet prstem po čidle otisků prstů na zadní straně telefonu. Jednoduše přejetím dolů po senzoru zobrazíte oznámení a přejetím nahoru je zavřete. Pokud má váš telefon čtečku otisků prstů, povolte tento trik zde: Nastavení > Systém > Gesta > Oznámení zobrazíte přejetím prstu.