Skip to content

4 zábavné způsoby, jak používat NFC ve vašem Androidu

12 de Srpen de 2021
using near field communication 156297448 5a720115ff1b780037115c68

Near Field Communication (NFC) umožňuje rychlou výměnu informací mezi smartphony a jinými chytrými zařízeními. Použití pro NFC na telefonech Android zahrnuje sdílení souborů, bezkontaktní platební systémy a programovatelné NFC tagy. Níže uvedené informace platí pro jakýkoli telefon Android: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi nebo další výrobci.

Sdílejte obsah s jinými zařízeními Android

Díky programům, jako je Nearby Share (konkurent společnosti AirDrop představený společností Google), je možné sdílet obrázky, videa, webové stránky, kontaktní informace a další typy dat s ostatními v okolí. Sdílejte například fotografii poté, co byla přichycena, nebo si vyměňte kontaktní informace na akci v síti, aniž byste museli hledat pero. Sdílení v okolí nahradilo Android Beam, jehož podpora byla ukončena.

Plaťte svým smartphonem při registraci pomocí Android Pay

V bezkontaktním platebním systému si zákazníci místo vytahování kreditních karet v pokladně švihnou smartphony. Když je povoleno NFC, můžete informace o své kreditní kartě ukládat do Google Pay nebo Samsung Pay a při pokladně přejet prstem. Společnosti vydávající kreditní karty se do hry dostaly s kartami Mastercard PayPass a Visa payWave.

Programujte značky NFC

NFC tagy jsou malé bezmotorové NFC čipy, které lze naprogramovat tak, aby po přejetí provedly konkrétní věci. Naprogramujte například tato zařízení na jednoduché akce, jako je aktivace bezdrátového připojení, spouštění aplikací v závislosti na vaší poloze, ztlumení obrazovky telefonu před spaním, vypnutí oznámení nebo nastavení budíků a časovačů. Můžete také nastavit složitější procesy, jako je spuštění počítače. Programování značky NFC je snadné a budete si k tomu muset stáhnout aplikaci. V Obchodu Google Play je k dispozici mnoho aplikací, například NFC Tools a NFC TagWriter. Na vizitce můžete také použít značku NFC, aby nové kontakty mohly vaše informace uložit okamžitě.

Sdílejte svou síť Wi-Fi prostřednictvím NFC

Až budete mít hosty, nedávejte jim své heslo k Wi-Fi. Místo toho jej sdílejte pomocí značky NFC. Tato metoda je bezpečnější, protože vaši hosté nebudou znát heslo. Abyste mohli používat vaše značky NFC, musí si vaši hosté do smartphonu nainstalovat bezplatnou aplikaci NFC pro čtení, jako je NFC Reader.