Skip to content

5 důvodů, proč si koupit Xbox 360 (ne PS3 nebo Wii)

6 de Červenec de 2021
360 57fc07753df78c690f7c12c0

Pokud jste ještě nenaskočili do nové generace herních konzolí, může být rozhodování mezi Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3 a Nintendo Wii výzvou. Snažíme se zde pomoci s našimi pěti nejdůležitějšími důvody, proč je Xbox 360 skvělý pro celou rodinu a proč byste si měli kupovat Xbox 360 místo Wii nebo PS3. Jsou to všechno skvělé systémy, ale Xbox 360 dělá některé věci lépe.

Lepší hry nenajdete

Hry jsou nejdůležitějším aspektem při výběru systému a Xbox 360 má širokou škálu skvělých her představujících každý žánr, na který si vzpomenete. Střílečky, závodní hry, RPG, sporty, rodinné hry, hudba, strategie, akce, boje, jak to pojmenujete, Xbox 360 vás pokryje. Pokud exkluzivní tituly jako Halo 3, Halo Wars, Gears of War 2, Tales of Vesperia, Viva Piñata, Fable II, Lost Odyssey nebo Left 4 Dead nestačí, multiplatformní hry (tituly, které se objevují na více systémech) mají tendenci Hrajte lépe na Xbox 360 a některé, jako je Grand Theft Auto IV, Tomb Raider Underworld a Fallout 3, nabízejí exkluzivní stahovatelný obsah, který rozšiřuje hru, kterou nikde jinde nenajdete. Xbox 360 obsahuje nejvíce her v nejlepší kvalitě ve většině žánrů. Doba.

Síť Xbox je nejlepší online platforma

Srdcem a duší zážitku z Xbox 360 je síť Xbox. Nejen, že nabízí hedvábně plynulé online hraní a univerzální seznam přátel ve všech hrách, ale můžete si stáhnout různé hry z webu Xbox (včetně klasických her i zbrusu nových titulů), chatovat s přáteli, i když nejste Nehraju stejnou hru a mnoho dalšího. Můžete dokonce zkontrolovat stav svých přátel nebo jim posílat zprávy z počítače nebo mobilního telefonu. Pokud se rozhodnete pro placené předplatné rozšířených funkcí a hry, předplatné Xbox Live Gold začíná na 9,99 $ měsíčně (i když existují způsoby, jak ho získat za méně peněz). Další výhodou je, že každý měsíc dostanete zdarma hry jako placený předplatitel. K přístupu na párty chaty a online funkce pro hry zdarma již nepotřebujete předplatné Xbox Live Gold.

Jeho „úspěchy“ vás udrží motivací

Naší osobní oblíbenou funkcí konzoly Xbox 360 jsou úspěchy. Úspěchy jsou cíle naprogramované do každé hry pro Xbox 360, které vás za jejich odměnu odmění body. Body se sčítají a tvoří vaše celkové GamerScore. Opravdu něco znamená skóre? Ne, fakt ne. Je to ale zábavný způsob, jak být motivováni vyhrát další závod nebo dokončit úroveň v rychlejším čase nebo hledat skrytý objekt, který byste se za normálních okolností nepokusili najít, abyste získali několik dalších GS bodů. Jednoduše řečeno, úspěchy pomáhají přidávat hrám hodnotu přehrávání a v této bouřlivé ekonomice je získání dobrého obsahu, který již máte, místo nákupu nových věcí vždy dobrý nápad. Jelikož můžete také zkontrolovat profily svých přátel online nebo v síti Xbox, je to příjemný způsob, jak sledovat, co všichni hrají a jak daleko ve hře jsou. Existuje také mnoho webových stránek, jako jsou 360Voice a TrueAchievements, které vám umožňují sledovat vaše úspěchy a porovnávat je s lidmi z celého světa, což je zábavné. Abychom vám pomohli začít na cestě k závislosti na úspěchu, máme seznam některých (starších) nejlepších a nejhorších her pro posílení vašeho hráčského skóre.

Xbox streamuje videa a hudbu

Další skvělou funkcí je, že Xbox 360 je multimediální zábavní jednotka. Můžete streamovat videa z počítače nebo je umístit na USB flash disk a sledovat je na televizi prostřednictvím konzoly Xbox 360. Můžete streamovat hudbu z počítače nebo kopírovat skladby na pevný disk 360, abyste mohli poslouchat jakoukoli hudbu, kterou chcete při hraní jakékoli hry. Fotoaparát 360 dokáže převést normální DVD na vysoké rozlišení, pokud k připojení k televizoru použijete kabely HDMI. Můžete si také stáhnout televizní epizody a filmy ve vysokém rozlišení z webu Xbox a můžete dokonce streamovat filmy z Netflixu. K dispozici jsou také spousty dalších video aplikací, jako jsou YouTube, Hulu, WWE Network, Crunchyroll, ESPN, Funimation a další. K jejich použití nepotřebujete předplatné Xbox Live Gold. Xbox 360 je nejen skvělý herní systém, ale je to také kompletní zábavní zařízení.

Rodiče mohou kontrolovat, co jejich děti dělají

Tato poslední funkce není tak okázalá, ale pro rodiny to může být velmi důležité. Xbox 360 má celou sadu funkcí rodičovské kontroly, které vám umožní ovládat téměř vše, co vaše děti v systému mohou dělat. Můžete blokovat hry nad definovaným hodnocením ESRB nebo filmy nad definovaným hodnocením MPAA. Můžete omezit, s kým si vaše děti mohou hrát v síti Xbox a kdo s nimi může mluvit nebo je kontaktovat. A Xbox 360 má také možnost časovače, takže můžete určit, jak dlouho mohou vaše děti hrát za den nebo dokonce za celý týden. Je nemožné sledovat vše, co vaše děti dělají, ale tyto funkce vám spolu s ujištěním, že pro své děti vyberete ty správné hry, trochu ulehčí.