Skip to content

Můžete použít Sony VR na PC?

2 de Červen de 2022
psvr a09f85a58c50493d90eab93990374f55

Tento článek vysvětluje, zda můžete nebo nemůžete používat PSVR s PC, a stručně popisuje, jak se to nejčastěji dělá. Použití PSVR na PC není oficiálně podporováno. To znamená, že tato funkce bude záviset na softwarové podpoře třetích stran a může se neustále měnit. Funkčnost PSVR na PC tedy není nikdy zaručena.

Můžete použít PSVR na PC?

Ano, můžete, ale má to háček: Je to kvůli softwaru třetích stran, jako je Trinus PSVR. Trinus PSVR je aplikace, která vám umožňuje hrát hry bez VR ve VR na PSVR prostřednictvím vlastního procesu konverze Trinus. Můžete také použít Trinus PSVR k použití vašeho PSVR se SteamVR k hraní nativních, tradičních VR her, jako je Half-Life: Alyx. Software jako Trinus PSVR však nepokrývá každou základnu, pokud jde o použití PSVR na PC. Pro úplné sledování VR s ovladači budete potřebovat ovladače pro jeden, ale budete také muset použít další software, jako je PS Move Service, abyste je uvedli do provozu. PS Move Service je aplikace, která spravuje ovladače PlayStation Move a kamery PlayStation Eye na PC, kterou můžete použít ve spojení s PSVR pro nativní zážitky ve VR. Po nastavení všech komponent však můžete svůj PSVR na PC použít k téměř všemu, co dokáže jakákoli jiná VR náhlavní souprava postavená pro PC.

Jak používat PSVR na PC

V závislosti na tom, jaký máte hardware a co chcete se svým PSVR na vašem PC dělat, se proces nastavení může výrazně lišit od člověka k člověku. Existuje však několik klíčových kroků, kterými musí každý, kdo chce používat PSVR na PC, projít. Nejprve budete muset připojit a rozpoznat váš počítač PSVR. To bude zahrnovat stažení softwaru jako Trinus PSVR podle pokynů na obrazovce. Jakmile je vaše PSVR připojeno a rozpoznáno Trinusem, můžete samotný Trinus používat k hraní her bez VR ve VR. Můžete si vybrat z předpřipravených profilů pro jednotlivé hry, nebo si zážitek vyladit sami. Vaše najeté kilometry se však při hraní her ve VR bez VR budou lišit a pravděpodobně budete muset provést alespoň nějaké úpravy, abyste se cítili pohodlně, a některé hry zvládnou proces převodu lépe než jiné. Pokud chcete hrát skutečné VR hry s PSVR na PC, můžete k tomu také použít Trinus. Pokud hra, kterou chcete hrát, podporuje gamepad nebo klávesnici a myš ve VR, můžete to udělat bez další práce na svém konci prostřednictvím SteamVR s Trinus. Pokud chcete používat plné sledování VR s ovladači s PSVR, musíte mít ovladače a nejprve je nastavit. V závislosti na tom, co chcete používat, si budete muset stáhnout další software (viz služba PS Move Service výše), který vám umožní používat ovladače PS Move s PSVR.

FAQ

  • Jak zjistím, zda je můj počítač připraven na VR?

    Vyhledejte minimální hardwarové specifikace výrobce VR a ujistěte se, že váš počítač splňuje základní linie CPU, paměti, RAM a displeje. Můžete také použít další nástroje, jako je SteamVR Performance Test, abyste zkontrolovali, zda je váš počítač připraven na VR.

  • Co mohu dělat s náhlavní soupravou VR?

    Kromě hraní můžete sledovat VR filmy nebo videa nebo meditovat s náhlavní soupravou. Pokud máte Sony VR, můžete náhlavní soupravu PSVR používat také ke sledování filmů z vestavěného přehrávače Blu-ray nebo streamovacích aplikací. Vybrat Nastavení > Zařízení > PlayStation VR > Velikost obrazovky > a vyberte si preferovaný zážitek ze sledování.