Skip to content

PS5 VR aka PSVR 2: Novinky a očekávaná cena, datum vydání, specifikace; a další pověsti

10 de Říjen de 2022
psvr2 headset controllers 45d5e11f5c364b2faff3a67d9e13861c

S PS5 v distribuci Sony a různé tiskové výstupy uvolňují drobné informace o aktualizaci na aktuální PlayStation VR. Zatím si nejsme jisti konkrétním datem vydání ani cenou, ale víme, které hry se chystají, hardwarové specifikace a některé nové funkce.

Kdy vyjde PSVR 2?

Oficiální zpráva od Sony je, že PS5 VR uvidíme „začátkem roku 2023“. To se staví už několik let. V roce 2019, hlavní viceprezident společnosti pro výzkum a vývoj, Dominic Mallinson, řekl CNET „je dobré mít mezi těmi věcmi trochu prostoru na dýchání“ v jasném signálu, že by spotřebitelé měli jen sedět a užívat si PlayStation tak, jak je. A pak koncem roku 2021 hardwarový analytik a návrhář VR Brad Lynch tweetoval, že PSVR 2 bude brzy vstoupí do fáze sériové výroby. Nedávno, v polovině roku 2022, analytik a únik Ming-Chi Kuo uvedl, že úplné spuštění je možné v 1. čtvrtletí 2023 (což nyní víme, že je přesné).

Odhad data vydání Lifewire

Sony potvrzuje, že začátkem roku 2023 se dočkáme systému VR. Podrobnosti se dozvíme, až se ten čas přiblíží.

Pověsti o ceně

Sony nedělá nic levného, ​​takže očekáváme, že nový PSVR bude začínat na 399 dolarech. Původní PSVR měl cenu 499 dolarů, ale nyní se pevně usadil na cenovce 349 dolarů, takže dává smysl, že zbrusu nová, vylepšená verze by spotřebitele vrátila jen o něco více než současný produkt. Nejbližší konkurent, Oculus Quest 2, má cenu 299 až 399 USD a Sony bude nepochybně chtít být považováno za prémiovou možnost. Přesto vysoká cena nepomáhá umístit VR jako něco pro průměrného spotřebitele, čehož musí Sony dosáhnout, pokud chce zaujmout masový trh. Vzhledem k tomu, že cena PS5 (s diskem) je 499 USD, společnost musí přijít s nižší cenou, aby jej spotřebitelé mohli vnímat jako příslušenství, které stojí za to koupit.

Informace o předobjednávkách

Na PlayStation.com již existuje stránka PlayStation VR2, ale předobjednávky nebudou zahájeny, dokud to Sony neoznámí. Tento odkaz aktualizujeme, jakmile začne předobjednávka.

Funkce PSVR 2

Sony odhalilo některé podrobnosti o PlayStation VR2 na začátku roku 2022. Přidává „skutečný zážitek nové generace s vysoce věrným obrazem, novými senzorickými funkcemi a vylepšeným sledováním – spolu se zjednodušeným nastavením jednoho kabelu.“ Našli jsme několik patentů udělených společnosti Sony za spuštění videohry, kterou uživatel hraje prostřednictvím displeje namontovaného na hlavě. Například v září 2020 byl udělen americký patent zahrnující „údaje o zachycení pohybu ukazují na pohyb více trhů umístěných na povrchu prvního subjektu“.

Výkres v americkém patentu Sony 10783690

Další americký patent, který jsme viděli, byl udělen v červnu 2020 a jasně ukazuje, že uživatel náhlavní soupravy hraje na cloudové herní síti. Popis je zajímavý: Zdá se, že naznačuje opětovné vytvoření herních relací v cloudu, což by mohlo naznačovat, že dva uživatelé na různých místech mohou hrát hru VR společně.

Nákres amerického patentu Sony zobrazující cloudovou hru

Na základě těchto a dalších zvěstí, které slyšíme, a oficiálních zpráv od Sony si myslíme, že v náhlavní soupravě VR nové generace od společnosti uvidíte následující.

 • Foveated rendering pro snížení kvality obrazu periferního vidění a snížení požadavků na rendering
 • Vylepšené rozlišení (2000 × 2040 na oko), kvalita pixelů a obnovovací frekvence (90/120 Hz)
 • Avatary
 • Jediný odnímatelný kabel USB-C propojující sluchátka s PlayStation
 • Celkově lehčí headset
 • Možnosti cloudového hraní pro interaktivní hraní na vzdálených místech
 • Živé vysílání s kamerou PS5
 • Integrované kamery zabudované v náhlavní soupravě sledují vás a váš ovladač, aniž byste potřebovali externí kameru
 • Vylepšený realismus díky sledování pohybu očí, takže se můžete podívat konkrétním směrem a vytvořit další vstup pro herní postavu
 • Zpětná vazba náhlavní soupravy, která umocňuje pocity herních akcí
 • Zabudovaný mikrofon
 • Filmový režim, který umožňuje PSVR 2 zobrazit vše, co běží na PS5, prostřednictvím virtuální obrazovky 1920×1080 HDR s obnovovací frekvencí 120 Hz
 • Nastavte si prostor a sledujte své okolí při nošení náhlavní soupravy pomocí funkce pass-through
 • Zakazování stínů na základě gest (prostřednictvím patentu podaného v roce 2017)

Techradar tvrdí, že našel důkazy o budoucnosti VR v nové hře pro PS5 Astro’s Playroom a uživatel Twitteru jménem Lumen začal třepotat o dalších potenciálních zmínkách PS5 o VR. Nicméně, Ask PlayStation UK důrazně povzbuzuje uživatele na Twitteru používat aktuální příslušenství s PS5, takže jakékoli „záchytné body“ mohou být jen červené sledě.

Specifikace a hardware PSVR 2

Toto jsou oficiální specifikace od Sony:

Specifikace PlayStation VR2
Rozlišení: 2000×2040 na oko / OLED / HDR
Obnovovací frekvence panelu: 90Hz, 120Hz
Oddělení čočky: Nastavitelný
Zorné pole: Přibližně 110 stupňů
Senzory: Pohybový senzor: Šestiosý systém snímání pohybu (tříosý gyroskop, tříosý akcelerometr)​ / Snímač připevnění: IR Senzor přiblížení
Kamery: 4 kamery pro sledování náhlavní soupravy a ovladače / IR kamera pro sledování očí na oko
Zpětná vazba: Vibrace na ovladačích a sluchátkách
Konektor s PS5: USB-C
Zvuk: Vstup: Vestavěný mikrofon​ / Výstup: Stereo konektor pro sluchátka

Připevnění náhlavní soupravy a její přizpůsobení pro vás je opravdu snadné pomocí knoflíku na zadní straně. Náhlavní souprava PSVR 2 podporuje úpravu IPD (mezipupilární vzdálenost), takže ji můžete přesně doladit podle svého obličeje. Ale to, co je opravdu užitečné, je, že k nastavení náhlavní soupravy nepotřebujete znát své IPD.

Náhlavní souprava a ovladače Sony PS VR2

Místo toho procházíte kalibrací, která zajistí, že vaše oči jsou umístěny správně. Funguje to tak, že se vám na animovaném obličeji zobrazí dva kruhy. Stačí upravit střih náhlavní soupravy a IPD tak, aby vaše oči (kruhy) vypadaly na obličeji karikatury normálně. Oficiální záběry celého systému jsou dostupné prostřednictvím praktických testerů. Například The Verge se mohl podívat na PSVR 2 v tomto videu, kde vidíme, jak se nasazují sluchátka a ovladače, recenzi některých specifikací a pár ukázek her.

Ovladače PSVR 2

Společnost Sony odhalila ovladač PS5 VR v březnu 2021. Design připomínající kouli vypadá ergonomicky a podle Sony umožní vývojářům více svobody při vytváření jedinečných herních zážitků. Ovladače mají vzrušující nové funkce, jako jsou adaptivní spouště, hmatová odezva a detekce dotyků prstů pro plynulejší a realističtější hraní.

Ruce v ovladačích PSVR 2

Specifikace ovladače PlayStation VR2 Sense Controller
tlačítka: [Right]​ Tlačítko PS, tlačítko Možnosti, tlačítka akcí (kruh / kříž), tlačítko R1, tlačítko R2, pravá páka / tlačítko R3 / ​[Left]​ Tlačítko PS, tlačítko Create, akční tlačítka (trojúhelník / čtverec), tlačítko L1, tlačítko L2, levá páka / tlačítko L3
Snímání/sledování: Pohybový senzor: Šestiosý systém snímání pohybu (tříosý gyroskop + tříosý akcelerometr) / Kapacitní senzor: Finger Touch DetectionIR LED: Sledování polohy
Zpětná vazba: Spouštěcí efekt (na tlačítku R2/L2), Haptická zpětná vazba (jediným ovladačem na jednotku)
Přístav: USB-C
Sdělení: Bluetooth 5.1
Baterie: Vestavěná dobíjecí lithium-iontová baterie

Potvrzené hry PSVR 2

Byly oznámeny následující hry:

Hry pro PlayStation VR2
Po životě GOLF+ Propagace
Mimozemšťané Zelené peklo Požadavek
Alvo Hellsplit Arena Resident Evil 4
Mezi námi Horizon Call of the Mountain Resident Evil Village
Černá stezka Pýcha Běžec
Blacktop Hoops Hyperstacks Samurajská jatka
Jeskynní bagr 2: Kopejte tvrději Kajak Shadowgate VR: The Mines of Mythrok
Demeo Legie Duše Kaeru
Zkreslení LOW-FI Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge – Enhanced Edition
Neotvírat Madison Vymítač
Engram Středověká dynastie Zóna soumraku
Firewall Ultra Mirage The Walking Dead: Saints & Sinners, Kapitola 2: Odplata
Obloha Mechová kniha II Ultrawings 2
Galaxy Kart No Man’s Sky Sopečné jádro
Galaxy’s Edge Hotel Paradise Putování vesmírem
Krotitelé duchů Pavlov
Duchové Tábora Projekt Louisiana: The Bounds

Zde stojí za zmínku, že pro hry PSVR nebude zpětná kompatibilita, takže na PSVR 2 nebudete moci hrát původní hry PSVR.

Nejnovější zprávy o PSVR 2

Od Lifewire můžete získat další herní novinky na nejrůznější témata; zde jsou další příběhy a zvěsti o plánech Sony pro PSVR 2.

Přihlášení k odběru novinek

Přihlášení k odběru novinek

Přihlášení k odběru novinek

Přihlášení k odběru novinek

Přihlášení k odběru novinek