Skip to content

Jak nastavit HTC Vive Full Body Tracking

16 de Srpen de 2022
vivetracking d182c897bc54478dbaf24bee1623712b

Co vědět

 • Kupte si a nastavte jeden nebo více bezdrátových Vive Trackerů.
 • Spárujte sledovače Vive s instalací SteamVR jako další ovladače.
 • Ne všechny hry podporují sledování VR celého těla a jiné budou vyžadovat další nastavení, aby fungovaly.

Tato příručka vysvětlí, jak nastavit sledování celého těla ve hrách HTC Vive pomocí příslušenství Vive Tracker.

Jak získám sledování celého těla v zařízení HTC Vive?

Nejlepší způsob, jak dosáhnout sledování celého těla – nebo co nejblíže se zařízením HTC Vive – je s oficiálním bezdrátovým příslušenstvím Vive tracker. Ty lze připojit k různým částem těla, ovladačům nebo externím zařízením pro vylepšenou funkčnost vašeho HTV Vive. Ve hrách, které podporují vstupy Vive Tracker, si můžete Vive Trackery připevnit na zápěstí, kotníky a pas a sledovat téměř celé své tělo.

 1. Kupte si jeden až pět Vive trackerů.
 2. Spusťte SteamVR na vašem PC a v nabídce možností přejděte na Zařízení > Spárovat ovladač.
 3. Po zobrazení výzvy vyberte Chci spárovat jiný typ ovladače. Poté vyberte HTC Vive Tracker. Dokončete proces párování podle pokynů na obrazovce. Opakujte podle potřeby pro libovolný počet Vive Trackerů, které chcete použít.

  Chci spárovat jiný druh ovladače na SteamVR

 4. Připojte Vive Tracker k jakékoli části těla, kterou chcete ve hře sledovat. Případně jej můžete použít ke sledování vlastních ovladačů, jako jsou sportovní pálky a rakety, zbraně nebo připevněné k obojku domácího mazlíčka, abyste měli jistotu, že na ně při hraní nešlápnete. Lze jej také připojit k externí kameře a vytvářet videa se smíšenou realitou.
 5. Hrajte své oblíbené hry a užijte si celé tělo ve VR. Pouze hrstka her SteamVR podporuje sledování celého těla. Před zakoupením Vive Trackers se ujistěte, že ji hra, kterou chcete hrát, podporuje.

Má HTC Vive sledování celého těla?

HTC Vive nemá se svou výchozí sadou sledování celého těla: pouze sledování hlavy a ruky. S Vive Trackers však můžete rozšířit možnosti sledování na celé tělo. Existuje také příslušenství třetích stran, které umožňuje rozšířené sledování těla pro HTC Vive. Jejich podpora je však ještě omezenější než Vive Trackers, takže před nákupem specializovaných hardwarových možností buďte opatrní.

Jak mohu zlepšit své sledování HTC Vive?

Senzory HTC Vive Lighthouse stále nabízejí nejlepší sledování ze všech VR headsetů, ale jedná se o externí senzory, což znamená, že okluze může být problém. Ujistěte se, že jsou vaše senzory namontovány vysoko a nejlépe v protilehlých rozích vašeho herního prostoru, abyste měli úplný výhled na vaši hrací plochu. Je také dobré odstranit vše, co by jim mohlo bránit ve výhledu. Při hraní se snažte nepřibližovat se příliš blízko k senzorům, zejména pod nimi, nebo zabočit do úzkého rohu, kde senzory nemusí vidět sluchátka nebo ovladače.

FAQ

 • Kolik majáků je potřeba pro sledování celého těla na HTC Vive?

  Technicky potřebujete pouze dva senzory pro sledování celého těla, ale přidáním dalších senzorů se přesnost zlepší. V místnosti můžete mít až čtyři senzory.

 • Jak drahé je sledování celého těla HTC Vive?

  Očekávejte, že za jednotku HTC Vive se sledováním celého těla utratíte více než 600 USD. Můžete utratit ještě více za další příslušenství, které zlepší zážitek.

 • Jak vysoko musí být sledovací stanice HTC Vive?

  V ideálním případě by základnové stanice měly být nad hlavou hráče, takže dva metry (asi 6,5 stopy) by měly stačit. Namontujte je pod úhlem 30-45 stupňů směrem k sobě ne dále než 5 metrů (16,5 palce) od sebe.

 • Mohu používat HTC Vive bez senzorů?

  Ne. HTC Vive nemůžete používat bez senzorů, ale vystačíte si s jedním. Budete však omezeni na zážitky ve virtuální realitě směřující dopředu.