Skip to content

Jak používat HTC Vive bez senzorů

12 de Říjen de 2022
viveshow 63f8101e41774f95bdf8c5f394213338

Co vědět

 • HTC Vive nemůžete používat bez stanic Lighthouse, ale vystačíte si s jednou.
 • S jedním nastavením senzoru můžete používat zážitky v sedě směřující dopředu.
 • Pro většinu 360stupňových, stojících nebo pokojových VR zážitků budete potřebovat dva senzory.

Tato příručka se zabývá tím, jak nastavit zařízení HTC Vive pouze s jedním senzorem, pokud nemáte čas nebo prostor pro dva a proč nemůžete používat HTC Vive bez senzorů.

Mohu používat VR bez základnových stanic?

Existuje mnoho různých typů náhlavních souprav pro virtuální realitu. Některé se připojují přímo k počítači; ostatní jsou více samostatné. Některé náhlavní soupravy, zejména náhlavní soupravy rané generace, jsou navrženy s externími sledovači. Některé modernější, často samostatné náhlavní soupravy, pracují se sledováním „zevnitř ven“, kde sledování zajišťují kamery na náhlavní soupravě. Příklady náhlavních souprav se sledováním zevnitř zahrnují HP Reverb G2 a Meta (Oculus) Quest 2. HTC Vive je však náhlavní souprava první generace VR a vyžaduje externí senzory, aby vůbec fungovala.

Může HTC Vive fungovat bez senzorů?

Ne. Náhlavní souprava HTC Vive používá laserové senzory Lighthouse, které detekují sledovače namontované na náhlavní soupravě, aby vás umístily do virtuálního světa. Bez těchto základnových stanic neexistuje způsob, jak přesně zkontrolovat svou pozici ve světě a náhlavní souprava zobrazí šedou obrazovku, stejně jako v případě, že někdy ztratí sledování, i když jsou senzory správně nastaveny. Co však můžete udělat, pokud máte málo času nebo prostoru, je nastavit Vive pouze jedním senzorem Lighthouse. Některé hry a zážitky směřující dopředu s tím budou fungovat dobře, ale budete omezeni na otočení přibližně o 180 stupňů a v některých pozicích mohou být potíže se sledováním ovladačů.

Jediný senzor HTC Vive Lighthouse je skvělý pro zážitky v sedě, jako jsou závodní hry a letecké simulátory.

Chcete-li nastavit jeden senzor Lighthouse, postupujte podle obvyklých kroků nastavení HTC Vive, ale zapnete pouze jeden senzor. Budete také muset vybrat Nastavit pouze pro stání v průvodci nastavením.

Potřebujete senzory pro HTC Vive?

Ano absolutně. Jeden senzor je v pořádku pro některé hry a zážitky, ale pokud se pokusíte použít headset Vive bez jakýchkoli senzorů, zobrazí se jednoduše šedá obrazovka. Dva senzory nabízejí nejpřesnější sledování, ale pro 180stupňový zážitek z VR můžete použít pouze jeden senzor.

Mohu používat Vive bez ovladačů?

Některé zážitky v rámci VR nevyžadují vůbec žádný vstup a ty budou fungovat dobře i bez ovladačů – budete je muset spustit mimo VR na vašem monitoru. Některé hry fungují s ovládáním hlavy/pohledu a ty by měly fungovat bez ovladačů. Pro většinu her a zážitků, které vyžadují vstup, však budete potřebovat pohybový ovladač Vive, ovladač Xbox nebo ekvivalentní gamepad.

FAQ

 • Jak nastavím HTC Vive?

  Chcete-li nastavit HTC Vive, uvolněte prostor pro hrací plochu a poté namontujte sledovací senzory Lighthouse do protilehlých rohů tak, aby mezi nimi byly asi 6,5 stopy. Dále si stáhněte Steam, přihlaste se ke svému účtu Steam a nainstalujte SteamVR. Připojte náhlavní soupravu k propojovacímu boxu, připojte propojovací box k počítači, zapněte ovladače a postupujte podle pokynů.

 • Kde si mohu HTC Vive vyzkoušet?

  Chcete-li najít místo, kde můžete HTC Vive vyzkoušet, přejděte na webovou stránku Vive Store Locator a zadejte svou adresu. Uvidíte mapu Google zobrazující umístění obchodů, které mají Vive nastaveno pro ukázku.

 • Kolik místa potřebujete pro HTC Vive?

  Vive doporučuje, aby vaše hrací plocha byla dostatečně velká, aby umožňovala pohyb v diagonální oblasti až 16 stop a 4 palce (pět metrů). Pro nastavení v měřítku místnosti je zapotřebí minimální plocha 6 stop 6 palců x 5 stop. Pro zážitky ve stoje i vsedě není vyžadován žádný minimální prostor.