Skip to content

5 způsobů, jak sledovat kabelovou televizi na cestách

11 de Srpen de 2021
mobile tv watching 521008101 5bedbaefc9e77c00513d6d6c

Zatímco váš DVR dokáže věrně nahrávat televizní pořady doma, možná budete chtít na cestách získat nějaký stejný obsah. Naštěstí nikdy nebylo snazší vzít si své oblíbené televizní pořady na cesty, ať už prostřednictvím notebooku, smartphonu nebo tabletu. V závislosti na systému, který používáte doma, existuje několik způsobů, jak sledovat vaše show, když jste pryč. V této příručce vám řekneme, jak sledovat kabelovou televizi kdekoli.

Streamovací služba vaší kabelové společnosti

Většina kabelových společností nyní nabízí službu, která umožňuje zákazníkům streamovat programování na jejich mobilních zařízeních a počítačích. Mnoho kabelových poskytovatelů používá službu TV Everywhere, která zahrnuje mnoho z nejpopulárnějších kabelových kanálů. Je běžné, že je součástí balení kabelu. Kromě (nebo místo) TV Everywhere nabízejí velké kabelové společnosti také vlastní streamovací aplikace. Například Time Warner Cable používá jak TV Everywhere, tak TWC TV aplikace, zatímco Comcast používá jejich Xfinity TV aplikaci. Služby podobné těmto se stávají oblíbeným doplňkem poskytovatelů kabelových služeb a často přicházejí bez dalších poplatků.

Velkou výhodou této možnosti je, že si ve většině případů můžete užívat televizi na cestách, zatímco všichni doma si televizi užívají bez přerušení. Vaše přihlašovací údaje ke kabelu také fungují se streamovacími páčkami a zařízeními, jako je Roku.

Získejte Streaming Stick

Pokud nemáte kabelové předplatné a používáte streamovací službu jako Roku nebo Amazon Fire, můžete si ji vzít s sebou na cesty. Roku Stick a Amazon Fire Stick jsou dvě z nejlepších streamovacích zařízení pro cestování. Jsou kompaktní a vejdou se do vašeho kufru. Nejlepší ze všeho je, že neztratíte předvolby programování, když jej odpojíte od televize. Většina televizorů v hotelových pokojích má port HDMI, který obě zařízení vyžadují. Dokud místo, kde pobýváte, nabízí také síť WiFi, bude to stejné, jako byste sledovali televizi doma. Dálkové ovládání můžete dokonce nechat doma a jako dálkový ovladač používat svůj smartphone nebo tablet.

Pořiďte si Slingbox

Slingbox je pohodlný způsob, jak sledovat programování mimo domov. Slingbox můžete připojit ke svému DVR boxu poskytovanému kabelovým nebo satelitním připojením, připojit se k internetu a po nastavení ovládat svůj Slingbox odkudkoli, kde máte připojení k internetu. Jednou z výhod Slingboxu je, že máte plnou kontrolu nad DVR, takže můžete měnit nastavení nabídky nebo plánovat a mazat nahrávky. Můžete také streamovat živou a zaznamenanou televizi do počítačů a kapesních zařízení, pokud to zvládne vaše internetové připojení na obou koncích. Slingbox má jednu nevýhodu. Pokud se rozhodnete sledovat živou televizi mimo svůj domov, lidé ve vašem domě musí sledovat stejný program. To může být problém pro ty, kteří mají jednoho cestujícího člena rodiny. Někteří uživatelé to obcházejí připojením Slingboxu k druhému TV boxu.

Zaregistrujte se na Plex

Plex je cloudová služba, která vám umožňuje přistupovat k mediálním souborům a streamovat je z jakéhokoli připojeného zařízení. Je to oblíbená možnost, kterou si uživatelé užívají, protože je rychlá a spolehlivá. Existuje základní bezplatný účet a pokud se vám to bude hodit, můžete se rozhodnout pro placený účet s dalšími výhodami. Plex je fantastický způsob správy celé vaší mediální knihovny odkudkoli a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Použijte Windows Media Player

Pokud jste uživatel Windows Media Center, můžete použít možnosti streamování integrované do programu Windows Media Player (WMP). Nejprve se ujistěte, že máte v počítači nainstalovanou nejnovější verzi WMP. Odtud je to stejně jednoduché jako nastavení možností streamování a budete připraveni jít. Program Windows Media Player používá stejné knihovny jako Media Center, takže pokud jste správně nastavili knihovnu Recorded TV, měli byste mít vše nastaveno. Streamování z programu Windows Media Player není téměř stejné jako používání zařízení, jako je Slingbox. Zatímco Slingbox vám umožňuje vzdáleně ovládat váš DVR, WMP vám poskytuje přístup pouze k souborům ve vaší knihovně. Tato možnost vám poskytuje přístup k hudbě, videím, obrázkům a dalším médiím, včetně nahrané televize. Neumožňuje vám však sledovat živou televizi a pokud jsou vaše nahrávky chráněny proti kopírování, nebudete je moci streamovat. K dispozici jsou všechny otevřené nahrávky a přinejmenším vám to umožní přístup k většině síťových programů. Není to dokonalé řešení, ale takové, které vám může pomoci se dostat, pokud se zoufale snažíte sledovat svou oblíbenou show CBS na cestách. Příjemná může být také přidaná výhoda možnosti přístupu ke sbírce hudby, fotografií a videa.

Důležitá připomínka používání dat

Když přecházíte na mobilní zařízení, spoléháte se na streamování ve své mobilní síti, což může mít dopad na váš datový tarif. Streamování médií spotřebovává mnohem více dat než jednoduché úkoly, jako je kontrola e -mailů nebo účtů sociálních médií v telefonu nebo tabletu. Když můžete, připojte zařízení na cestách ke spolehlivé a zabezpečené síti Wi-Fi. Mnoho hotelů nabízí Wi-Fi zdarma nebo levně a ušetří vám to od ošklivých poplatků za nadměrné používání. Druhou možností je získat neomezený datový tarif. Ať tak či onak, mějte na paměti svá data. Streamování televize je skvělé, ale pokud si nedáte pozor, může stát více, než se očekávalo.