Skip to content

6 tipů, jak si vybrat nejlepší selfie tyč

18 de Srpen de 2021
Selfie Stick Tips 56a761cf5f9b58b7d0e9fa52

Co vědět

  • Svorka selfie tyče musí být dostatečně velká, aby se do ní vešlo vaše zařízení. Vysouvací plastová svorka je často nejbezpečnější.
  • Pro použití s ​​kamerou nebo GoPro se ujistěte, že páčka nabízí držák kamery. Pro přenositelnost hledejte hůl, která se snadno zkrátí.
  • Zvažte dálkovou spoušť pro akci hands-free. Při použití zadní kamery zvažte upevnění zrcátka, které odráží displej vašeho telefonu.

Tento článek pojednává o šesti nejdůležitějších funkcích, které je třeba vzít v úvahu při nákupu selfie tyče k zdokonalení vašich osobních snímků.

Na velikosti záleží

Spousta lidí má tendenci soustředit se na „tyčovou“ část selfie tyče při zvažování svých možností. Jedním z důležitých kusů každé selfie tyče je však kolébka, ve které je umístěn telefon. Pokud používáte menší zařízení, pak budete obecně spokojeni. Pokud máte větší smartphone, jako je řada iPhone 6, Samsung Galaxy Note Edge nebo dokonce lichá kachna, jako je LG G Flex 2, možná zjistíte, že svorka nemusí být dostatečně velká, aby udržela váš přístroj. To platí zejména pro starší selfie tyče, které byly vydány dříve, než se z ginormálních telefonů stal nový standard. Proto se ujistěte, že je svorka dostatečně velká, aby vyhovovala vašemu vybranému zařízení.

Pěkná přilnavost

Když mluvíme o kolébkách pro selfie, ne všechny svorky jsou si rovny. Při pohledu na upínací mechanismy budete chtít přemýšlet o snadném používání a zabezpečení. Dva nejběžnější styly, které jsme na trhu viděli, zahrnují buď stahovací drátovou svorku, nebo prodlužovací plastovou rukojeť se spojovacími prvky. Kovová rukojeť má tu výhodu, že se rychle a snadno nastavuje, ale rukojeť může být trochu obtížná, pokud do ní narazíte nebo ji vystavíte náhlému silnému pohybu. Prodloužení plastové svorky může trvat o něco déle, než se upevní, ale jakmile je zajištěno, mělo by být docela bezpečné. Když vybíráte ten druhý, ujistěte se, že jeho okraje mají dobrý „skus“, abych tak řekl, protože jsme viděli některé s volnými úchopy, které do značné míry ruší účel takového upínacího mechanismu.

Namontovat

Každý má rád univerzální pomůcku. Ačkoli většina lidí používá selfie tyče se svými smartphony, mohou být užitečným doplňkem i pro malé fotoaparáty a videokamery. Pokud vás zajímá používání hole s takovým zařízením, jako je například robustní Quad-Proof kamera JVC Everio nebo dokonce GoPro, budete si chtít pořídit také ten, který je dodáván také s možností montáže na kameru. To obvykle zahrnuje tlustý šroub, který se může připevnit ke spodní části běžného fotoaparátu. Když jsme na toto téma, doporučujeme také získat hůl, která je dodávána s dobrým kulovým kloubem buď pro držák fotoaparátu, nebo dokonce pro kolébku smartphonu. To vám dává spoustu možností pro umístění, když jste venku. Jen si dejte pozor na levné obratlíky, které nefungují tak dobře nebo se snadno lámou.

Dlouhé a krátké

Očividně je skvělé mít selfie tyč s dostatečnou délkou, aby bylo vidět tolik panoramatických památek. Ale délka je jen část rovnice. Přenositelnost je důležitá i pro selfie hole, takže budete chtít pořídit takovou, která se adekvátně zkrátí pro snadné přenášení při cestování nebo procházce. Když už jsme na toto téma, vezměte na vědomí také mechanismus rozšíření. Některé tyče, jako například iStabilizer Monopod, mají jednoduchý tužší mechanismus podobný staré automobilové anténě. Pak máte další možnosti, jako je Satechi Bluetooth Smart Selfie Arm, který má volnější výsuvný mechanismus, ale je dodáván se zámkem, který ho po prodloužení na ideální délku udrží na svém místě.

Bez rukou? No, tak nějak

Přestože můžete svůj smartphone naprogramovat tak, aby před pořízením snímku používal časovač závěrky, dálkové spouštění je pohodlnější pro pořizování spousty snímků pomocí selfie tyče. Pro základní páčky můžete získat samostatné dálkové ovládání, které vám umožní vzdáleně spustit kameru vašeho smartphonu (stejné jako u některých vyhrazených fotoaparátů a videokamer). Některé tyče, jako je výše uvedené Satechi, však přicházejí s dálkovým ovládáním kompatibilním se smartphonem, které vám umožní spustit výstřel přímo z rukojeti.

Zrcadlo, zrcadlo na tyči

Pokud upřednostňujete kvalitu obrázků, pořídíte si DSLR. Vážně však mluvíme o telefonech a pokud jde o zařízení, zadní kamera je obvykle mnohem lepší než přední kamera, kterou lidé běžně používají při pořizování selfie. Pokud chcete použít zadní kameru, ale stále vidíte displej telefonu pro správné orámování, některé tyčinky jsou dodávány také s možností zrcadla nebo nástavcem, který odráží displej vašeho telefonu. Zvažte jeden z těch, pokud chcete při používání selfie ty nejlepší fotky ze svého smartphonu.