Skip to content

8 skrytých funkcí Apple Watch

9 de Srpen de 2021
Apple Watch ECG app man on apple watch 12062018 5c40e69446e0fb000145f4df

Apple Watch má výjimečné funkce, včetně možnosti telefonovat a přijímat telefonní hovory, získávat pokyny a sledovat váš pohyb. Kromě těchto základních schopností přibalil Apple do hodinek další malé, ale zajímavé funkce, které stojí za to si prohlédnout. Zde je několik skrytých funkcí Apple Watch, díky nimž je nošení ještě výkonnější. Informace v tomto článku platí pro hodinky Apple Watch se systémem watchOS 6. Pokyny jsou však podobné pro dřívější verze softwaru.

Pořizujte snímky obrazovky

Chcete někomu ukázat, jak vypadá aplikace na vašem Apple Watch? Pořiďte snímek obrazovky hodinek stisknutím tlačítka digitální koruna a boční tlačítko na hodinkách současně. Hodinky vydávají zvuk závěrky a obrazovka bliká, což znamená, že snímek byl pořízen. Snímky obrazovky se ukládají do složky Fotky v aplikaci Fotky pro iPhone. Můžete k nim přistupovat později nebo klepněte na Podíl tlačítko pro textový snímek příteli. Než budete moci pořídit snímek obrazovky na Apple Watch, musíte povolit tuto funkci v aplikaci Watch na vašem iPhone. Zde je postup:

 1. Klepněte na Hodinky aplikace na domovské obrazovce iPhonu.

 2. Přejděte dolů a klepněte na Všeobecné.

 3. Přejděte dolů na Povolte snímky obrazovky a přepněte přepínač do polohy Zapnuto/zelená.

Umlčte hodinky tak, že je zakryjete

Pokud vám během schůzky nebo filmu zavolá a nechcete, aby vás někdo rušil (nebo rušil ostatní), položte ruku na displej na tři sekundy, abyste ztlumili zvuk. Stejně jako při pořizování snímků obrazovky musíte tuto funkci nejprve povolit na svém iPhone:

 1. Otevři Hodinky aplikace na vašem iPhone.

 2. Přejděte dolů a klepněte na Zvuky a haptika.

 3. Přejděte dolů a přesuňte Cover to Mute přepněte přepínač do polohy Zapnuto/zelená.

  Obrazovka předvoleb Zvuky a haptika v aplikaci Watch na iPhonu

Najděte svůj iPhone pomocí hodinek Apple Watch

Pokud jste svůj iPhone ztratili, použijte jej ke sledování Apple Watch. Tato funkce vyžaduje, abyste byli v dosahu Bluetooth vašeho telefonu, takže nebude dobré, když necháte telefon v restauraci. Může však určit, kde je váš iPhone ve vašem obývacím pokoji, pokud je pod pohovkou.

 1. Přejeďte prstem nahoru na svém Apple Displej hodinek pro zobrazení obrazovky ovládacího panelu.

 2. Klepněte na ikona iPhone aby váš telefon vydával brnění.

 3. Při poslechu zvuku, který vydává iPhone, několikrát stiskněte ikonu telefonu. Na hodinkách se zobrazuje „Pinging iPhone“, zatímco iPhone přehrává zvuk.

  Možnost ping iPhone na Apple Watch

Návrat k poslední aplikaci

Pokud se potřebujete vrátit k poslední aplikaci, kterou jste používali, nemusíte se dostat přes nabídku Apple Watch, abyste se tam dostali. Dvakrát stiskněte tlačítko digitální koruna k okamžitému spuštění poslední aplikace, kterou jste použili. To může být zachránce, když potřebujete udělat něco jako vytáhnout letenku, když jste v nástupní linii.

Změňte výchozí textové zprávy

Nejste uvízli s výchozími textovými zprávami, které přišly na Apple Watch. Chcete-li si integrované zprávy přizpůsobit podle svého vkusu, přejděte na svém iPhone do aplikace Watch a vyberte Zprávy > Výchozí odpovědi. Odtud uvidíte odpovědi, které jsou aktuálně načteny do vašeho iPhone, a můžete vyměnit ty, které se vám nelíbí, za něco nového. Pokud posíláte stejné zprávy přátelům, je to místo, kam je můžete umístit, abyste k nim měli později snadný přístup.

Výchozí odpovědi na zprávy v aplikaci Watch na iPhonu

Vymažte všechna oznámení najednou

Už vás nebaví mazat oznámení na hodinkách postupně? Můžete vymazat všechna oznámení, která máte v zařízení, najednou.

 1. Stáhněte dolů Ciferník Apple Watch otevřít Oznámení obrazovka.

 2. Stiskněte a podržte Oznámení obrazovka.

 3. Klepněte na Vymazat vše tlačítko pro potvrzení vymazání.

  Obrazovka oznámení na Apple Watch

Promluvte si se Siri

Ke spuštění Siri nemusíte používat tlačítko. Digitální asistent vám odpoví, pokud řeknete: „Hej, Siri!“ zatímco je aktivován ciferník. Tato funkce může být fantastická, když máte při vaření nebo úklidu obě ruce obsazené a nechcete si zašpinit hodinky.

Sdílejte svou polohu prostřednictvím zpráv

Sdílení polohy je na Apple Watch prostřednictvím aplikace Zprávy jednoduché. Pokud si píšete s někým na hodinkách, stisknutím a podržením obrazovky získáte a Odeslat polohu knoflík. Klepnutím na toto tlačítko okamžitě pošlete osobě, se kterou chatujete, špendlík s vašimi aktuálními souřadnicemi. To člověku usnadní navigaci na vaše přesné místo, ať už jde o restauraci nebo trávu na venkovním koncertě.

Zpráva na Apple Watch

Odeslaná mapa obsahuje nejbližší adresu ulice a lze ji otevřít v Mapách Google pro podrobné informace.