Skip to content

Jsou Apple Watch 7 vodotěsné?

9 de Červenec de 2022
Apple Watch Series 7 99dd7f7359df4dd3a9e203ad93780dd5

Chytré hodinky sedmé generace od Applu přinášejí větší displej, rychlejší nabíjení a větší odolnost. Společnost vždy stavěla Apple Watch jako nepostradatelný gadget, který už nikdy nebudete chtít sundat, ale co když si jdete zaplavat? Apple Watch Series 7 nejsou úplně vodotěsné, ale vydrží většinu nevysušujících věcí, které byste mohli chtít dělat, když je nosíte.

Jsou Apple Watch Series 7 vodotěsné?

Jako každý model Apple Watch od řady 2 se i řada 7 může pochlubit hodnocením WR50, což znamená, že je voděodolné až do 50 metrů (asi 164 stop) pod povrchem. Takže krátká odpověď je, ne, není úplně vodotěsná. Delší odpověď je, že je dostatečně odolný. Ve většině situací byste ho neměli sundávat. Apple Watch splňují ISO-22810-2010, mezinárodní testovací standard, který zajišťuje voděodolnost hodinek. Prošel následujícími testy podle tohoto standardu, všechny bez vykázání jakékoli kondenzace uvnitř zařízení:

 • Zahřívání na teplotu mezi 40° a 45° C (104° – 113° F), odolnost vůči kapce vody nebo vlhkému hadříku s teplotou mezi 18° a 25° C (64° – 77° F) po dobu jedné minuty.
 • Udržování tlaku alespoň 2 bar (asi 29 psi) po dobu 10 minut pod vodou.
 • Ponořte alespoň na hodinu do vody o hloubce 8 až 12 cm.
 • Na všechny obličeje a tlačítka působí síla 5 Newtonů po dobu pěti minut, zatímco jsou hodinky ponořeny do 8 – 12 cm vody.
 • Postupné ponoření do vody o hloubce 8 až 12 cm po dobu pěti minut, každé při následujících teplotách: 40 °C (104 °F), 20 °C (68 °F) a poté znovu 40 °C.

Je v pořádku plavat s Apple Watch 7?

Obecně platí, že za určitých podmínek si s Apple Watch Series 7 dobře zaplavete. Hodnocení 50 metrů znamená, že je v pořádku pro mělkou vodu, jako jsou bazény a dokonce i oceán. Rozhodně byste jej nechtěli používat při potápění, kde se může setkat s vyšším tlakem nebo nižší teplotou, než na jakou je dimenzován podle ISO. Apple Watch můžete nosit i při mytí rukou a ve vaně nebo sprše, ale časem nemusí odolat spoustě mýdel, pleťových vod a dalších chemikálií.

Jak dlouho můžete nosit Apple Watch ve vodě?

Norma ISO vystavuje hodinky pouze centimetrům vody po dobu jedné hodiny a méně, takže byste měli být stále opatrní, i když se zdržujete v limitu 50 metrů. Nejbezpečnější je pravděpodobně omezit jeho pobyt ve vodě na 30 minut nebo tak nějak, zvláště pokud jej nenosíte ve sladké vodě (například v oceánu). Po dokončení aktivity byste měli Apple Watch také opláchnout čistou vodou, abyste je udrželi čisté a odstranili všechny potenciálně škodlivé chemikálie.

Co je vodní zámek na Apple Watch?

Kdykoli vezmete Apple Watch do vody, je dobré zapnout jejich funkci Water Lock. Toto nastavení neudrží vlhkost z vašich hodinek, ale zastaví pohyb nebo nárazy při provádění jakéhokoli vstupu na obrazovce. A když Water Lock vypnete, vaše Apple Watch zavibrují, aby pomohly vytlačit jakoukoli tekutinu, která se mohla dostat dovnitř. Potáhněte prstem nahoru z domovské obrazovky a poté klepnutím na ikonu kapky vody aktivujte zámek vody.

FAQ

 • Které Apple Watch jsou vodotěsné?

  Apple Watch nejsou vodotěsné v tom smyslu, že si je můžete vzít s sebou pod vodu na libovolnou dobu při jakékoli teplotě nebo tlaku. Vodotěsná elektronika obecně označuje zařízení jako Apple Watch, která mají určitou odolnost proti vodě, z nichž modely Series 2 a novější mají nejlepší odolnost.

 • Jak uděláte Apple Watch vodotěsné?

  Nemůžeš. Hodinky Apple Watch můžete používat v kontextu vody podle jejich hodnocení odolnosti vůči vodě, ale překračujete to na vlastní riziko. Pokud se obáváte, že voda poškodí vaše Apple Watch, je nejlepší je nenosit s sebou.