Skip to content

Jak spárovat Apple Watch s iPhonem

24 de Červen de 2023
GettyImages 1264659424 f18cc51ee34c484ea62524af730b768f

Co vědět

 • Nejjednodušší: Noste a zapněte hodinky > podržte blízko iPhone > klepněte Pokračovat na iPhone > namiřte kameru na animaci nastavení hodinek.
 • Ručně: Noste a zapněte hodinky > podržte je blízko iPhone > klepněte Pokračovat na iPhone > Párovat ručně.
 • Klepněte na i ikonu na Apple Watch > na iPhonu klepněte na název hodinek a zadejte 6místný kód zobrazený na hodinkách.

Pokud máte nové Apple Watch, které potřebujete propojit s iPhonem, je třeba provést několik kroků, než je budete moci používat. Tento článek vysvětluje, jak automaticky a ručně spárovat nové Apple Watch se stávajícím iPhonem a co dělat, když párování nefunguje.

Dostali jste nový iPhone? Zde je návod, jak spárovat Apple Watch s novým iPhonem.

Jak připojím svůj iPhone k hodinkám?

Pokud máte stávající iPhone a potřebujete připojit nové Apple Watch, postupujte podle těchto kroků pro nejrychlejší nastavení: Tyto pokyny platí pro Apple Watch se systémem watchOS 8 nebo vyšším a iPhone se systémem iOS 15 nebo vyšším. Pro dřívější verze obou zařízení platí základní pojmy, ale některé konkrétní akce nebo tlačítka na obrazovce se mohou lišit.

 1. Nasaďte si Apple Watch na zápěstí. Zapnete jej podržením bočního tlačítka, nikoli korunky.

 2. Držte hodinky blízko iPhonu.

 3. Když se na iPhonu zobrazí výzva k nastavení, klepněte na Pokračovat.

  Pokud se toto nezobrazí, otevřete aplikaci Watch na iPhonu a klepněte na Všechny hodinkya klepněte na Spárovat nové hodinky.

 4. Na Apple Watch se zobrazí animace. Pomocí fotoaparátu iPhone zarovnejte animaci v rámečku na obrazovce iPhone. Tím se hodinky spárují s iPhonem.

  Okno párování Apple Watch na iPhonu

 5. Po dokončení párování vyberte svá nastavení a konfigurace hodinek a synchronizujte s nimi aplikace a obsah. Nyní, když jsou vaše Apple Watch a iPhone spárovány, zde je pomoc s nastavením Apple Watch.

Jak ručně spáruji své Apple Watch?

V některých případech nemůžete nové Apple Watch spárovat s iPhonem automaticky a budete to muset udělat ručně. V takovém případě postupujte takto:

 1. Postupujte podle prvních 4 kroků z poslední části. Místo zarovnání animace na hodinkách v rámečku na iPhonu klepněte Spárujte Apple Watch ručně.

  Párovat ručně na iPhone vedle Apple Watch

 2. Klepněte na i na hodinkách.

 3. Na iPhonu klepněte na název hodinek zobrazený na hodinkách.

 4. Na iPhonu zadejte 6místný kód zobrazený na hodinkách.

 5. Apple Watch a iPhone jsou nyní spárovány a můžete dokončit nastavení.

  Apple Watch, přístupový kód a Nastavení jako nové Apple Watch v aplikaci Apple Watch pro iPhone

Proč se moje Apple Watch nespárují s mým iPhone?

Pokud nefunguje ani jedna možnost a nemůžete spárovat Apple Watch s iPhone, zde jsou některé možné příčiny a řešení:

 • Hodinky jsou již spárovány s jiným iPhonem: Každé Apple Watch lze spárovat pouze s jedním iPhonem (i když iPhone lze spárovat s více než jedním Apple Watch). Pokud párování nefunguje, hodinky mohou být připojeny jinde. Chcete-li zrušit spárování hodinek, můžete je buď odebrat z iPhonu, se kterým jsou aktuálně spárovány (přejděte do aplikace Watch > Moje hodinky > Všechny hodinky > i > Zrušte spárování Apple Watch) nebo jej resetujte přímo na hodinkách (přejděte na Nastavení > Všeobecné > Resetovat > Vymazat veškerý obsah a nastavení > potvrdit), ale budete potřebovat Apple ID použité k původní aktivaci hodinek.
 • Zámek aktivace je na hodinkách aktivní: Pokud jste si od někoho koupili použité hodinky a nemůžete je spárovat, mohou být chráněny funkcí aktivačního zámku Apple proti krádeži. Pokud ano, kontaktujte osobu, od které jste ji získali, a požádejte ji, aby odstranila zámek aktivace.
 • Bluetooth a Wi-Fi jsou na iPhone zakázány: iPhone a Apple Watch komunikují přes Bluetooth a Wi-Fi, takže pokud je některý z nich zakázán, proces nebude fungovat. Ujistěte se, že jsou zapnuté tím, že otevřete Ovládací centrum a zkontrolujete, že Bluetooth i Wi-Fi svítí modře. Pokud nejsou, klepněte na ikony.
 • Slabá baterie hodinek: Pokud je baterie hodinek velmi vybitá, nemusí se podařit spárování. Položte je na nabíječku hodinek asi na hodinu a zkuste to znovu.
 • iPhone potřebuje aktualizaci OS: Pokud je operační systém vašeho iPhonu zastaralý, může mít potíže se spárováním s hodinkami s novější verzí operačního systému. V takovém případě zkontrolujte a nainstalujte aktualizaci operačního systému iPhone a zkuste spárování znovu.

FAQ

 • Jak odemknu svůj iPhone pomocí Apple Watch?

  Pokud chcete svůj iPhone odemknout pomocí Apple Watch, přejděte nejprve na Nastavení > Face ID a heslo > Odemykání pomocí Apple Watch na vašem iPhone. Když budete mít Apple Watch poblíž iPhonu, automaticky se odemknou.

 • Jak odemknu své Apple Watch pomocí iPhonu?

  Chcete-li odemknout Apple Watch pomocí iPhonu, otevřete na iPhonu aplikaci Watch, vyberte své Apple Watch a klepněte na Přístupový kód > Odemkněte pomocí iPhone. Případně přejděte do nastavení Apple Watch a klepněte na Přístupový kód > Odemkněte pomocí iPhone.

 • Jak znovu synchronizuji své Apple Watch s iPhonem?

  Chcete-li znovu synchronizovat Apple Watch s iPhonem, přejděte na Hodinky > Všeobecné > Resetovat > Resetujte data synchronizace. Pokud to nefunguje, zrušte spárování Apple Watch a znovu je spárujte s iPhonem.

 • Mohu používat Apple Watch bez iPhonu?

  Ne. I když můžete své Apple Watch používat se systémem Android, stále k jejich připojení potřebujete odemčený iPhone 6 nebo novější.

 • Mohu najít svůj iPhone pomocí svých Apple Watch?

  Ano. Vyvolejte rychlá nastavení na Apple Watch a klepněte na ikonu, která vypadá jako iPhone se dvěma závorkami na každé straně. Pokud je váš iPhone v dosahu, vydá zvuk. Své Apple Watch můžete najít také pomocí iPhonu.