Skip to content

Jak vyměnit baterii AirTag

27 de Červen de 2023
GettyImages 1326433623 95572a4b59434426883862c8f9330a79

Co vědět

 • Stiskněte dolů a otáčejte proti směru hodinových ručiček na zadní straně AirTag, dokud se kryt již neotáčí. Odstraňte zadní kryt a baterii.
 • Přidejte novou baterii CR2032 kladnou stranou nahoru. Nasaďte zadní stranu a otočte jím ve směru hodinových ručiček, dokud nezazní zvuk.
 • Baterie AirTag nejsou dobíjecí. Počítejte s tím, že vydrží zhruba rok.

Tento článek poskytuje podrobné pokyny pro výměnu baterií AirTag a odpovídá na základní otázky o tom, zda můžete baterie AirTag dobíjet, a další témata.

Můžete vyměnit baterii AirTag?

Pokud baterie vypršela nebo brzy vyprší, můžete baterii AirTag vyměnit podle následujících kroků:

 1. Umístěte AirTag tak, aby zadní část z nerezové oceli směřovala nahoru.

 2. Zatlačte na zadní stranu prsty a otáčejte proti směru hodinových ručiček, dokud se kryt již nebude moci otáčet.

 3. Odstraňte zadní kryt a vyjměte baterii.

  Fotografie AirTag s odstraněným zadním krytem

  Protože jsou tyto části malé a snadno se ztratí, buďte opatrní při rozebírání AirTag v blízkosti malých dětí.

 4. Vyměňte baterii za standardní lithiovou 3V knoflíkovou baterii CR2032 tak, aby kladná strana baterie směřovala nahoru.

  Fotografie AirTag s otevřeným zadním krytem a vyjmutou baterií

  Podle společnosti Apple nemusí baterie CR2032 s hořkým povlakem fungovat s AirTags. Hořká vrstva brání dětem hrát si s baterií. Zkontrolujte obal baterií, zda mají tento povlak.

 5. Nasaďte zadní kryt a otáčejte, dokud se zadní část již nebude otáčet a nezazní zvuk. Po výměně baterie nemusíte AirTag znovu nastavovat. Všechny předchozí konfigurace jsou uloženy.

Má AirTag baterii?

Sledovač Apple AirTag používá standardní lithiovou 3V knoflíkovou baterii CR2032. Tyto baterie můžete zakoupit v obchodech s elektronikou, drogeriích, večerkách a podobných obchodech.

Je třeba AirTag nabíjet?

Ne, baterie AirTag nabíjet nemusíte. Baterie CR2032 3V jsou jednorázové, takže je nelze dobíjet. Podle Applu vydrží lithiová 3V knoflíková baterie CR2032 v průměru asi jeden rok při použití v AirTag.

Výdrž baterie AirTags můžete zkontrolovat v aplikaci Find My na vašem iPhone. Klepněte na AirTag, jehož životnost baterie chcete zkontrolovat, a ikona baterie pod názvem položky poskytuje odhad zbývající životnosti baterie. Vzhledem k tomu, že aplikace Find My existuje pouze na iPhone, přečtěte si o procesu hledání AirTag pomocí Androidu.

Co se stane, když se baterie AirTag vybije?

Pokud baterii AirTag nestihnete vyměnit dříve, než se vybije a baterie AirTag se vybije, nebudete moci sledovat aktuální polohu zařízení. AirTag nemůže komunikovat se sítí Apple Find My bez nabité baterie. Výsledkem je, že kontrola aplikace Find My vám ukáže poslední známou polohu AirTag před vybitím baterie. Jakmile budete mít AirTag znovu v ruce, vyměňte baterii podle výše uvedených pokynů.

FAQ

 • Jak nastavím AirTag?

  Nastavení Apple AirTag je snadné. Nejprve vytáhněte malý plastový jazýček, abyste aktivovali baterii. Poté podržte AirTag poblíž iPhonu, iPadu nebo iPodu touch a klepněte Připojit. (Ujistěte se, že je v blízkosti vašeho iOS zařízení vždy pouze jeden AirTag, jinak se zobrazí zpráva Bylo zjištěno více než jeden AirTag.) Dále vyberte název AirTag ze seznamu nebo vytvořte vlastní. Můžete si také vybrat emotikony. Klepněte Pokračovat. Chcete-li zaregistrovat AirTag se svým Apple ID, klepněte na Pokračovat znovu. Klepněte Hotovo až skončíte.

 • Jak daleko dosáhne AirTag?

  I když Apple neuvedl přesné podrobnosti o dosahu AirTag, víme, že AirTags fungují v rámci Apple Find My. Pokud je tedy váš AirTag v dosahu Bluetooth zařízení iOS, může s tímto zařízením pasivně komunikovat, takže můžete svůj AirTag najít. (Maximální dosah Bluetooth je asi 30 stop.)

 • Jak poznám, že mě AirTag sleduje?

  Pokud vidíte Položka byla zjištěna ve vaší blízkosti zprávu na vašem zařízení iOS, AirTag může být ve vaší blízkosti a jeho vlastník může vidět jeho (a vaši) polohu. Pokud jste našli AirTag nebo máte podezření, že je AirTag připojen k předmětu, který přenášíte nebo v blízkosti, klepněte na Položka byla zjištěna ve vaší blízkosti zprávu a potom klepněte na Pokračovat. Chcete-li AirTag deaktivovat, klepněte na Pokyny k deaktivaci a postupujte podle pokynů. Pokud máte vůbec obavy o svou bezpečnost, okamžitě kontaktujte místní policii. Pokud jste na svých věcech našli neznámou značku AirTag, nezapomeňte ji poskytnout úřadům.