Skip to content

9 způsobů, jak prodloužit životnost baterie Androidu

9 de Srpen de 2021
GettyImages 503847907 56f19c773df78ce5f83c203c

Když jste mimo domov a baterie vašeho Androidu je téměř vybitá, vyždímejte veškerou její výdrž, dokud ji nebudete moci zapojit do zdroje napájení. Existuje mnoho způsobů, jak prodloužit výdrž baterie, ať už je zařízení téměř k ničemu, nebo chcete, aby Android fungoval déle. Zde je devět způsobů, jak ušetřit životnost baterie. Níže uvedené tipy by měly platit bez ohledu na to, kdo vyrobil váš telefon Android: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi atd.

Vypněte nepotřebné služby

Wi-Fi, Bluetooth, služby určování polohy a NFC vybíjí baterii, i když zařízení není připojeno. Pokud službu nepoužíváte, vypněte ji. Pokud jste někde se špatným signálem, zapněte režim Letadlo, aby se telefon nepokoušel připojit.

Wi-Fi a Bluetooth nikdy nepřestanou hledat dostupné sítě a zařízení. Řiďte se osvědčenými postupy a vypněte je, pokud je nepoužíváte.

Vypněte telefon

Šetřete baterii, když telefon opravdu potřebujete. Pokud nečekáte na důležitý hovor nebo SMS, vypněte telefon a na chvíli jej odpojte. Nechte telefon vypnutý, dokud jej znovu nebudete potřebovat.

Ztlumte obrazovku

Obrazovka může snadno vybíjet baterii. Když potřebujete prodloužení baterie, snižte jas o několik stupňů.

Android upravuje jas obrazovky

Dynamické nastavení jasu může vybít baterii. I když je praktické nechat telefon sám seřídit, využívá energii baterie, když se telefon stále přizpůsobuje. Nastavte jas sami, abyste lépe spravovali baterii. U většiny zařízení využívá obrazovka největší množství energie z baterie.

Najděte viníka

Podívejte se, které aplikace zabírají nejvíce baterie. Jít do Aplikace a oznámení a procházejte aplikace spuštěné v telefonu. Otevři Nastavení aplikace, klepněte na Aplikace a oznámení, potom klepněte na aplikaci. Jděte na baterie část, abyste zjistili, kolik energie baterie aplikace spotřebovala od posledního nabití. Klepněte na baterie zobrazit informace o tom, jak aplikace používala nabíjení a jaké možnosti úspory energie jsou k dispozici.

Baterie, využití baterie Firefoxu, při aktivním používání v systému Android

Obecné informace o používání baterie otevřete otevřením Nastavení a klepněte na baterie. Nastavení baterie ukazuje, kolik energie baterie zbývá, odhadovanou životnost baterie, režim napájení a využití baterie aplikacemi. Aplikace, které spotřebovávají nejvíce energie, jsou v horní části seznamu použití.

Udržujte to jednoduché

Když potřebujete šetřit baterii, omezte používání aplikací, které vyžadují hodně energie z baterie, jako jsou hry a videa, aplikace poháněné reklamami a aplikace vyžadující připojení k síti. Chcete -li šetřit energii, používejte telefon co nejméně a zabíjejte aplikace běžící na pozadí. Ke stažení půlgigabajtové aktualizace na pozadí a vybití baterie se hra nemusí zobrazovat na obrazovce.

Aktualizujte operační systém Android

Režim úspory energie, představený v systému Android Lollipop, vypne hmatovou zpětnou vazbu (vibrace) na klávesnici, ztlumí obrazovku a zpomalí smartphone. Marshmallow přidal režim Doze, který se spustí, když je zařízení delší dobu nečinné a zabrání spuštění aplikací na pozadí. Android 8 (Oreo) obsahuje vylepšení, která zabraňují aplikacím na pozadí využívat energii baterie. Upgradujte na nejnovější verzi operačního systému Android, aby měl váš telefon nejnovější funkce pro úsporu baterie.

Použijte aplikaci pro úsporu baterie

Stáhněte si aplikaci zabijáka úkolů, jako je Clean Master nebo Juice Defender, abyste mohli spravovat aplikace náročné na energii a upravit nastavení vybíjení baterie na pozadí, aby váš telefon fungoval efektivně.

Vyřešte problém

Rooting nabízí výhody úspory baterie. Telefon můžete vyčistit odstraněním bloatwaru. Můžete také přistupovat k aplikacím, jako je Greenify, které šetří životnost baterie.

Energeticky úsporné aplikace pro Android a aktualizace

Pokud flashujete vlastní ROM, můžete ve verzi systému Android získat ovládací prvky pro úsporu energie. Extra ovládání, které pochází z rootování telefonu, znamená větší kontrolu nad baterií.

Vždy přinést zálohu

Chcete-li prodloužit výdrž baterie, pořiďte si pouzdro na smartphone s vestavěnou baterií. Nabíjecí pouzdra se dodávají v různých barvách, tvarech a velikostech od Mophie, PowerSkin a uNu. Ještě delší životnost baterie získáte zakoupením přenosné nabíječky od společností Anker, PhoneSuit, Powermat a dalších. Pokud nechcete objemné pouzdro na baterie, podívejte se na externí sadu baterií. Externí baterie najdete kdekoli, kde se prodává příslušenství k telefonu. Existuje více řešení pro externí baterie než kdy dříve. Většina z nich je malá a existují dokonce i možnosti napájené solární energií. Chytré telefony Android jsou stále efektivnější, zatímco Google přidává do OS více funkcí pro úsporu energie. Aktualizace Marshmallow 6.0 například obsahuje režim Doze, který brání aplikacím kontrolovat aktualizace, když je telefon nějakou dobu nečinný, a funkci Nerušit, která vám umožní vybrat, která oznámení budou po nastavenou dobu procházet. Výrobci přidali své vlastní funkce, například ultra úsporný režim Samsung, který změní obrazovku na téma ve stupních šedi a omezí používání aplikací.