Posilovač mobilního signálu je zařízení, které vytváří silnější signál pro váš mobilní telefon. Díky tomu jsou hovory a datová připojení silnější a spolehlivější.
Zesilovače signálu: Základy
Setkali jste se někdy s fenoménem „mrtvé zóny“ při používání mobilního telefonu? Oprava oblasti, kde nemáte žádný signál, a proto nemůžete použít služby vašeho poskytovatele sítě k dokončení akcí, jako je volání, používání aplikace, vyhledávání na webu nebo odesílání textu. Je zřejmé, že tento problém může být nesmírně frustrující a dobrým prvním krokem k zabránění mrtvým zónám mobilních telefonů je výběr poskytovatele s odpovídajícím pokrytím ve vaší oblasti kontrolou jeho mapy pokrytí (to je obzvláště důležité, pokud žijete na odlehlém venkovském místě). I když váš poskytovatel volby nabízí pokrytí tam, kde žijete, stále můžete narazit na mrtvá místa s malým nebo žádným příjmem buněk v konkrétních oblastech vašeho domova, jako je domácí kino nebo suterén. To je místo, kde přicházejí zesilovače signálu mobilních telefonů: Tyto gadgety používají anténu a zesilovač ke zvýšení příjmu vašeho mobilního telefonu a získáte více pruhů, abyste mohli telefon používat, jak chcete. Pokračujte v čtení, kde najdete další informace o tom, proč možná budete chtít použít posilovač buněk, o tom, jak fungují a jaké funkce hledat, pokud uvažujete o koupi. Jak již bylo zmíněno výše, zesilovače signálu mobilních telefonů jsou určeny ke zlepšení příjmu vašeho telefonu a signálu 4G LTE, 3G nebo 2G, které působí proti problémům, které mohou ovlivňovat příjem mobilních telefonů, jako je konstrukce a překážky, vzdálenost vašeho telefonu od mobilní věže vašeho operátora a další . Zesilovače signálu mobilních telefonů si můžete zakoupit od nejrůznějších maloobchodníků, online i kamenných, s cenami obvykle v rozmezí od 20 do 200 USD v závislosti na faktorech, jako je šířka pásma.
Proč lidé používají zesilovače signálu
Jednoduše řečeno, můžete uvažovat o koupi zesilovače telefonu, pokud je připojení vašeho mobilního telefonu ve vaší domácnosti nebo dokonce v konkrétní části vašeho domova, kde trávíte značné množství času, nedostatečné nebo dokonce vůbec neexistuje. Tyto produkty jsou rozhodně odpovědí na otázku omezeného pokrytí a teoreticky mají pomoci předcházet nepříjemnostem, jako jsou přerušená volání.
Jak funguje zesilovač signálu
Zesilovače používají k zachycení signálu buňky anténu. Anténa je schopna zachytit silný a spolehlivý signál, protože je umístěna (tj. vy umístěte jej) do oblasti, která přijímá signál. Pro domácí použití to může být střecha vašeho domu nebo mimo okno. Antény pro zesílení buněčného signálu jsou buď jednosměrné (používají se pro výjimečně špatný příjem a / nebo zesilují signál jedné nosné) nebo všesměrové (používají se pro mírně špatný příjem a / nebo zesilují signál více nosných). Anténa poté předá signál buňky do takzvaného zesilovače nebo zesilovače buněk, který je zodpovědný za skutečné zesílení signálu buňky. Po tomto kroku zesilovač / mobilní zesilovač předá zesílený signál vnitřní anténě (umístěné uvnitř), která je zodpovědná za distribuci zesíleného signálu do dané oblasti ve vašem domě.
Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru posilovače pro váš domov
Jednou z prvních věcí, na které byste měli při zvažování nákupu zesilovače signálu myslet, je váš konkrétní mobilní operátor. Ne všechny boostery spolupracují se všemi poskytovateli sítí (např. AT&T, Sprint, T-Mobile nebo Verizon Wireless), proto nezapomeňte zkontrolovat, zda je zesilovač, který uvažujete, kompatibilní s vaším konkrétním operátorem. Většina maloobchodníků uvede na své produktové stránce seznam nosičů, se kterými posilovač pracuje. Kromě základních problémů s kompatibilitou budete chtít vybrat zesilovač vhodný pro konkrétní velikost prostoru, kde chcete zlepšit pokrytí. Například, pokud potřebujete zesílit buněčný signál v domácím kině, měl by stačit zesilovač, který pokryje až 1 000 čtverečních stop. Stejně jako v případě kompatibility s mobilní sítí, i v online marketingu nebo v obchodě obvykle najdete podrobnosti o tom, jak velký prostor pokrývá posilovač v materiálech pro marketing produktů.
Posílení signálu ve vozidle
Co když nechcete ve své domácnosti zlepšit příjem mobilního telefonu, ale chcete to zlepšit, když řídíte? I pro tento případ použití existují zesilovače signálu. Ale protože budete spíše mobilní než stacionární, není zde tolik pozornosti na oblast pokrytí; místo toho budete chtít najít zesilovač signálu, který podporuje vašeho operátora a typ sítí (3G, 4G atd.), které používáte.