Bezdrátová televize je obecný termín používaný k označení odesílání fotografií, videí nebo jiných médií z chytrého zařízení nebo počítače do televize bez použití kabelů. Bezdrátové připojení k televizi, někdy také označované jako bezdrátové připojení k televizi, lze provést pomocí různých bezdrátových řešení od bezdrátových zařízení USB a HDMI až po odesílání dat přes síť Wi-Fi. Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak zajistit, aby bezdrátová televize fungovala doma nebo na pracovišti a které formy bezdrátového řešení jsou nejoblíbenější.
Bezdrátové rozhraní HDMI
Wireless HDMI je řešení bezdrátové televize pro připojení zařízení, jako je DVD nebo Blu-ray přehrávač, k televizi bez použití obvyklých kabelů HDMI. Tato metoda obvykle vyžaduje použití dvou speciálně navržených bezdrátových zařízení HDMI, z nichž jedno je určeno pro vysílání signálu z přehrávače médií a druhé pro příjem a odesílání do televizoru. Obvykle se označují jako vysílač a přijímač.
WirelessHD
WirelessHD označuje konkrétní technologii, která využívá 7 GHz kanál v 60 GHz rádiovém pásmu k bezdrátovému připojení k televizi. Podobně jako u bezdrátového HDMI používá WirelessHD vysílač, který se připojuje ke zdroji médií a přijímači, aby přijímal signál a zobrazoval média na televizní obrazovce nebo monitoru. WiGig, WHDI a WirelessHD jsou všechny varianty stejné základní technologie a byla vydána řada produktů, které je používají, nejčastěji stojí několik stovek dolarů.
Bezdrátové USB
Bezdrátové USB může být jedním z nejjednodušších řešení, jak dosáhnout toho, aby bezdrátová televize fungovala na tradičnějším televizním modelu, který nepodporuje žádné vestavěné bezdrátové funkce. Váš televizor však bude muset mít port USB.
Wi-Fi
Wi-Fi je zdaleka nejběžnějším způsobem bezdrátového připojení notebooků a dalších zařízení k televizi díky masivní podpoře technologie v moderních televizorech, počítačích, smartphonech a tabletech. Tato metoda zahrnuje připojení televizoru a zvoleného zařízení ke stejnému Wi-Fi připojení k internetu, které se poté používá k bezdrátovému přenosu dat. Miracast, Apple AirPlay a Google Chromecast jsou všechny formy Wi-Fi a alespoň jedna z nich bude podporována ve vašem počítači nebo chytrém zařízení. Pokud váš model televizoru postrádá podporu připojení Wi-Fi, můžete místo toho použít streamovací produkt, jako je Apple TV, Chromecast nebo Fire Stick. Tuto funkci podporují také herní konzole jako Microsoft Xbox One a Xbox Series X a Sony PlayStation 4 a 5. Wi-Fi používají také bezdrátová TV sluchátka a bezdrátové reproduktory prostorového zvuku pro nastavení TV a bezdrátového domácího kina.
Nativní aplikace a cloudové streamování
Šíření inteligentních televizorů způsobilo v mnoha situacích redundanci kabelového i bezdrátového připojení. To je způsobeno skutečností, že většina inteligentních televizorů je nyní dostatečně výkonná pro samotné spouštění mediálních aplikací, což zcela obchází potřebu streamovat obsah ze smartphonu, tabletu, počítače nebo pomocí jedné z výše uvedených metod.