Skip to content

Jak připojit HDMI switch k TV

3 de Říjen de 2022
GettyImages 816466922 748328e768614b768907974d184b43d6

Co vědět

 • Nejjednodušší metoda: Protáhněte kabel z „výstupního“ portu přepínače do požadovaného portu na televizoru.
 • Ujistěte se, že výstup přepínače HDMI jde do televizoru. Poté připojte zbývající zařízení k různým vstupním portům na přepínači HDMI.

Tento článek vysvětluje, jak nastavit přepínač HDMI v systému domácí zábavy. Po dokončení budete moci k jednomu portu na vaší televizi připojit více zařízení.

Jak nastavím přepínač HDMI?

Pokud již máte zkušenosti s připojením různých zařízení k televizoru přes HDMI, pak již víte většinu toho, co potřebujete vědět, abyste mohli nastavit přepínač HDMI.

 1. Najděte vhodné umístění pro přepínač HDMI v blízkosti televizoru. Chcete, aby byl dostatečně blízko, aby se kabely, které potřebujete, dostaly ke každému zařízení, stejně jako k samotnému televizoru. Pokud váš přepínač HDMI používá k přepínání mezi porty dálkový ovladač, ujistěte se, že je v dosahu dálkového ovladače

  Dálkové ovládání HDMI často používá IR, takže se ujistěte, že přepínač nezakopáváte za předměty, které mohou blokovat signál z dálkového ovladače do přepínače HDMI. Pokud nevidíte přepínač HDMI, je nepravděpodobné, že jej vidí ani dálkový ovladač.

 2. Po umístění přepínače HDMI začněte nastavovat zařízení, která k němu chcete připojit. Ujistěte se, že kabely, které chcete použít, jsou dostatečně dlouhé, aby dosáhly k zařízení a přepínači HDMI. Poznamenejte si, které zařízení je připojeno ke kterému portu.

 3. Jakmile jsou připojena všechna zařízení, která chcete k přepínači HDMI připojit, veďte kabel HDMI ze vstupu televizoru, který chcete k přepínači přiřadit. Váš přepínač HDMI bude mít specifický port označený jako „Output“ nebo „Out“ pro připojení k portu vašeho televizoru. Ujistěte se, že připojujete přepínač ke správnému TV portu.

  Připojení kabelu HDMI k výstupnímu portu přepínače HDMI

 4. Pokud jste s nastavením spokojeni, vyberte pomocí dálkového ovladače televizoru port HDMI, ke kterému je přepínač připojen. Jakmile tam budete, začněte testovat různá připojení, která jste vytvořili, zapnutím zařízení a přepnutím na příslušný port na přepínači.

  Výběr portu HDMI na televizoru Sony X900H.

 5. Dojde-li po spuštění přepínače HDMI k problému se zvukem nebo obrazem vašeho zařízení, ujistěte se, že všechna připojení správně sedí. Také se ujistěte, že jste na přepínači nebo televizoru vybrali správný port.

Jak zajistím, aby můj přepínač HDMI fungoval?

U moderních přepínačů HDMI je téměř každý model plug-and-play, což znamená, že by měl fungovat hned po vybalení. Pokud provedete správná propojení mezi zařízením, přepínačem a televizí, mělo by to fungovat bez vaší další práce. Pokud máte stále problémy, možná budete chtít zkontrolovat, jak každý kabel sedí v každém portu. Uvolněný kabel může způsobit problémy s připojením, proto se ujistěte, že je zarovnaný s portem. Pokud jsou všechny vodiče ve všech bodech pevně připojeny, můžete mít další problémy, které je třeba zvážit, jako je špatný port HDMI nebo špatné kabely HDMI. Jakmile opravíte všechny problémy, vše, co musíte udělat, je buď ručně, nebo vzdáleně vybrat port a přepnout televizor na port, ke kterému je připojen přepínač HDMI. Měli byste být schopni začít používat připojený Blu-Ray přehrávač nebo herní konzoli.

Jak přepnu z HDMI na TV?

Přepnutí z přepínače HDMI na televizor probíhá stejným způsobem, jakým obvykle přepínáte vstupy. Dálkové ovládání televizoru bude mít tlačítko „vstup“, pomocí kterého můžete přepínat mezi připojením živého televizního vysílání a přepínačem HDMI.

FAQ

 • Jaký je rozdíl mezi HDMI splitterem a HDMI switchem?

  Rozbočovač HDMI vezme jeden signál HDMI a rozdělí jej mezi více kabelů HDMI, takže video lze sledovat na více obrazovkách. Přepínač HDMI přebírá více zdrojů a umožňuje vám mezi nimi vybírat, přičemž jeden kabel posílá do vašeho televizoru.

 • Jaký je nejlepší přepínač HDMI?

  Mezi nejlepší HDMI přepínače celkově patří Kinivo 550BN, Cable Matters 4K 60 Hz Matrix Switch a IOGEAR 8-Port HDMI Switch. Pokud máte omezený rozpočet, zvažte Newcare HDMI Switch nebo Zettaguard 4K.

 • Ztrácíte kvalitu videa s přepínačem HDMI?

  Ne. Použití přepínače HDMI nebo rozbočovače HDMI neovlivňuje kvalitu video signálu.

 • Potřebují přepínače HDMI napájení?

  Přepínače HDMI obvykle nemají napájecí zdroj ani tlačítko napájení, i když některé modely ano. Před nákupem zkontrolujte specifikace, pokud potřebujete takový, který nebudete muset zapojovat do zdi.