Skip to content

Jak opravit svislé čáry na televizoru Samsung

22 de Duben de 2022
title c0a673f2ceec4e48bf0388773f3bd360

Častým problémem, se kterým se někteří majitelé LED televizorů Samsung museli potýkat, jsou svislé čáry, vodorovné čáry nebo duchy v obrazu na jejich televizoru. Mohou se objevit jako barevné nebo černé čáry nebo obrázky připomínající dvojitou (nebo trojitou nebo více) expozici na obrázku, kde se obrázky překrývají. Bez ohledu na to, co vidíte, existuje několik věcí, kterými se můžete pokusit problém vyřešit.

Co způsobuje svislé čáry na televizoru Samsung LED TV?

Svislé čáry na televizoru Samsung LED jsou obvykle dvě příčiny: špatné připojení nebo problém se zpracováním. Pokud je problém ve špatném připojení, můžete jej pravděpodobně vyřešit sami pomocí níže uvedených kroků pro odstraňování problémů. Pokud je však problém problém se zpracováním, znamená to, že můžete mít vadnou procesorovou desku, skalární PCB, T-Con nebo Cof-IC, v takovém případě bude muset váš televizor zkontrolovat a opravit odborník. Uvolněná nebo nekompatibilní připojení mohou také způsobit duchy. Přesto je také možné, že máte problémy s anténami nebo, jako u svislých čar, máte uvnitř televizoru špatnou součást, kterou bude muset opravit odborník.

Jak se zbavím svislých čar na televizoru Samsung?

Pokud na televizoru Samsung zaznamenáváte svislé čáry nebo duchy, první věc, kterou si musíte poznamenat, je to, co vidíte. Povaha anomálie, kterou pozorujete, vám může pomoci určit problém. Zde jsou některé potenciální problémy a jejich nejpravděpodobnější odpovídající opravy:

 • Vlnité nebo pohyblivé čáry: Čáry, které se pohybují, houpou nebo zvlňují, mohou naznačovat, že máte špatné připojení.
 • Přímé nebo stacionární linky: Přímé nebo pevné čáry (čáry, které se nepohybují) mohou naznačovat problém s vnitřním fungováním televizoru.
 • Více obrázků se hromadí na sobě: Ghosting nebo stav, kdy se na sebe naskládá více snímků, jako například snímek s dvojitou expozicí, může znamenat, že máte špatné spojení, nebo to může znamenat, že máte vnitřní části, které nefungují správně.
 • Svislé čáry: Svislé čáry jsou nejčastěji indikátorem, že máte špatné připojení, a opětovné usazení kabelů by mohlo problém vyřešit.

S ohledem na tyto nápady zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste odstranili čáry a váš televizor znovu správně fungoval.

 1. Odpojte a znovu připojte všechny kabely. Jednou z nejčastějších příčin čar, které se na televizní obrazovce objevují, je vadné nebo zkorodované připojení. Koroze může nastat v podnebí, kde dochází k extrémním teplotním výkyvům nebo v oblastech, kde je vždy vysoká vlhkost. Zkuste odpojit všechna připojení na televizoru a poté je znovu připojit

 2. Jakmile je vše znovu připojeno, pokud se na vašem televizoru stále objevují čáry, zkuste klepnout na zadní stranu televizoru. Pokud najdete místo, kde klepnete, a čáry zmizí, pravděpodobně máte problém s vnitřním připojením. Klepnutím se problém dočasně vyřeší, ale pravděpodobně se vrátí. V tomto případě máte dvě možnosti. Můžete zkusit sundat zadní část televizoru a znovu usadit vnitřní připojení. Uvědomte si však, že pokud je váš televizor stále v záruce, s největší pravděpodobností tím dojde ke zrušení vaší záruky, což znamená, že společnost Samsung vám nepomůže problém vyřešit. Druhou možností je oslovit společnost Samsung a požádat o opravu. Budete muset projít zadáním informací o vašem televizoru na webu společnosti Samsung, ale poté můžete získat přístup k jejich systému zpráv, zavolat jim nebo požádat o opravu problému.

 3. Proveďte obrázkový test. Obrazový test je užitečný, pokud problém, se kterým se setkáváte, je trvalý. Tento test může zkontrolovat vaše vnitřní součásti a připojení a dát vám vědět, jaký typ problému máte, takže víte, zda připojení vyzkoušet, aktualizovat firmware nebo si domluvit servisní opravu.

 4. Aktualizujte firmware na svém televizoru Samsung. Pokud je váš firmware zastaralý, může to způsobit nejrůznější problémy, včetně čar v televizním obrazu. Zkuste aktualizovat televizor a poté se znovu podívejte na obrázek.

 5. Resetujte svůj Samsung Smart TV. Existuje malá možnost, že problém, se kterým se setkáváte, bude možné vyřešit resetem, který vrátí software zpět na původní verzi. Pokud se rozhodnete tento krok vyzkoušet, nezapomeňte, že tím odstraníte všechny stažené aplikace a budete se muset znovu přihlásit ke všem svým službám, jakmile bude televizor znovu spuštěn.

Pokud žádný z těchto kroků váš problém nevyřeší, budete muset kontaktovat společnost Samsung, abyste zjistili, zda je váš televizor stále v záruce a kde jej můžete opravit, protože problém je pravděpodobně vadná vnitřní součást, kterou bude nutné vyměnit.

FAQ

 • Jak opravím svislé čáry na plazmové televizi Samsung?

  Chcete-li opravit svislé čáry na plazmovém televizoru Samsung, odpojte jeho napájecí kabel na přibližně 30 sekund a znovu jej zapojte, aby se televizor resetoval. Pokud se tím problém nevyřeší, zkuste znovu zajistit propojovací audio-video kabely připojené ke zdrojovému zařízení. Když jsou kabely zajištěny jak ve zdrojovém zařízení, tak v plazmové televizi, zkontrolujte znovu svůj obraz. Odšroubujte také koaxiální kabel ze vstupu plazmové televize a zkontrolujte, zda není poškozen; zašroubujte zpět a zkontrolujte, zda se obraz nezlepšil.

 • Jak opravím rozmazanou obrazovku televizoru Samsung?

  Pokud máte na televizoru Samsung rozmazanou obrazovku, signál, který přijímá, může mít špatné rozlišení. Zkuste vyměnit nové kabely nebo pořídit nový set-top box. Můžete také zkusit provést měkký reset, vyměnit kabely HDMI a zkontrolovat nastavení zoomu televizoru, které nemusí být správné.