Skip to content

Jak to opravit, když se váš Roku TV stále vypíná

19 de Duben de 2022
roku tv troubleshooting turning off on its own 7fa725167edf4af296c2a9f334ac4f1f

Televizory Roku mohou mít několik různých problémů s napájením:

 • Televizor se může během používání náhodně vypnout.
 • Televizor se může náhodně zapnout, když jej nepoužíváte.
 • Televizor se může zaseknout v zaváděcí smyčce, kde se neustále vypíná a zapíná, dokud jej neodpojíte.

Pokud máte některý z těchto problémů, existuje několik oprav, které můžete vyzkoušet.

Proč se můj Roku TV stále vypíná?

Od Roku ani od samotných výrobců televizorů nebylo žádné oficiální vysvětlení, proč by se to mohlo stát. Neoficiálně se však zdá, že je vázán na nějakou aktualizaci ovladače.

Jak zastavím vypnutí mého Roku TV?

Od komunity Roku byly vytvořeny tipy pro odstraňování problémů, některé však mohou vyžadovat, abyste televizor úplně resetovali. To může být frustrující, protože se budete muset znovu přihlásit ke všem svým účtům a nastavit vše tak, jak jste to měli předtím. Jako takové budete chtít nejprve vyzkoušet nejjednodušší metody, protože vám to může ušetřit nutnost překonfigurovat vše po vyřešení problému.

 1. Vyhledejte aktualizaci systému. Pokud můžete nechat svou televizi zapnutou dostatečně dlouho, můžete to udělat tak, že půjdete do Nastavení > Systém > Aktualizace systému a výběr Zkontrolovat aktualizace.

 2. V nabídce vypněte HDMI-CEC. Navigovat do Nastavení > Systém > Ovládání dalších zařízení (CEC) a ujistěte se, že jste zrušili zaškrtnutí všech políček. Restartujte televizor.

 3. Odpojte televizor a nechte jej několik minut odpojený. Po chvíli jej zkuste znovu zapojit. To může způsobit tvrdý restart celého systému, což může vyřešit případné problémy, se kterými se televizor může setkat.

 4. Zkuste odpojit všechna externí připojená zařízení od televizoru – odstraňte všechna připojení HDMI, připojení zvuku ke zvukovým lištám atd. To může někdy způsobit problémy s televizorem a jejich odstraněním můžete vyřešit jakékoli problémy. Pokud to funguje, můžete zkusit zapojit každé zařízení po jednom, abyste zjistili, které z nich způsobuje problém.

 5. Zkontrolujte všechna dříve nebo aktuálně připojená zařízení, zda mají v nastavení možnost zapnout nebo vypnout televizor. Herní konzole, jako je Xbox, vám umožňují vypnout televizor, když skončíte s používáním konzole, takže zvažte vypnutí této funkce, abyste zjistili, zda to váš problém nevyřeší.

 6. Pokud se vaše televize sama od sebe zapíná a používáte mobilní aplikaci Roku, ujistěte se, že je aplikace úplně zavřená, než televizi vypnete. Někdy televizor zaregistruje aplikaci, když stále používáte televizor, a může ji znovu zapnout.

 7. Úplně resetujte televizor. To lze provést jedním ze dvou způsobů. Můžete to dokončit prostřednictvím nastavení tak, že přejdete do Nastavení > Systém > Pokročilá nastavení systému a poté vyberete Obnovit tovární nastavení. Tím se ze systému televizoru úplně odstraní vše a vrátí se do stavu, v jakém byl, když jste jej vyjmuli z krabice. Druhý způsob, který zde můžete použít, je stisknout a podržet tlačítko Reset na boční nebo zadní straně televizoru. Chcete-li proces dokončit, musíte jej podržet alespoň 15 sekund. Po dokončení procesu se televizor restartuje.

 8. Pokud úplné resetování televizoru nepomůže, můžete zkusit další krok, kterým je uvedení televizoru do režimu obchodu místo zákaznického režimu. To vám stále umožňuje stahovat a používat aplikace, které byste normálně dělali, ale může to vyřešit problémy s náhodným vypínáním televizoru při používání. Pokud ne, vždy jej můžete resetovat a nastavit zpět jako spotřebitelský televizor.

Pokud resetování televizoru problém nevyřeší, ověřte si u výrobce televizoru, na co se vztahuje záruka, a pokud je to možné, nechte si jej vyměnit v rámci záruky. Pokud záruka vypršela nebo pokud ji výrobce nechce vyměnit, možná budete muset hledat jiné možnosti výměny.

FAQ

 • Proč se můj televizor Hisense Roku stále vypíná?

  Vaše dálkové ovládání Roku může vyžadovat řešení problémů; vyjměte baterie a použijte místo toho tlačítko napájení na televizoru. Pokud je to možné, můžete také snížit jas displeje Nastavení > nastavení TV obrazu > jas televizoru a zkontrolujte, zda jste nezapnuli časovač spánku z Nastavení > Systém > Čas. Pokud nic nefunguje, váš televizor může mít vadný zdroj napájení a vyžaduje pomoc od podpory Hisense.

 • Proč se můj Roku stále vypíná a zapíná?

  Pokud jste přehrávač Roku zapojili do portu USB na televizoru, zkontrolujte, zda je na vašem Roku slabý signál. Pokud na obrazovce televizoru uvidíte červené blikající světlo nebo upozornění na nízkou spotřebu, přepněte na jiný port. Nebo použijte napájecí adaptér k zapojení zařízení do elektrické zásuvky.