V nastavení domácího kina musíte vše připojit, aby fungovalo správně. Kabely a vodiče poskytují několik způsobů připojení starých a nových komponent. Se zrychleným tempem přechodu z analogového na digitální se objevil trend, který omezuje schopnost propojovat starší komponenty s novými. Výrobci spotřební elektroniky vyloučili několik starších připojení z komponent domácího kina používaných po celá léta nebo dokonce desetiletí, což omezuje praktické použití starších, ale stále fungujících zařízení, která tato připojení používají výhradně. Zde jsou příklady spojení, která jsou nebo byla vyloučena.
Připojení S-Video
Většina televizorů, přijímačů domácího kina a dalších komponentů zdroje videa již nemá připojení S-Video. Starší zařízení, která používají toto připojení, jsou videorekordéry a videokamery S-VHS, videokamery Hi8, videokamery mini-DV, starší přehrávače DVD, přepínače AV a většina zbývajících přehrávačů LaserDisc.
Připojení komponentního videa
Níže je uvedena sada připojení komponentního videa. Zásada označovaná jako Analog Sunset eliminuje praktičnost připojení komponentního videa kvůli předpisům na ochranu proti kopírování a rychlému přijetí HDMI jako standardu pro přenos videa ve vysokém rozlišení. Vlastní instalační pracovníci, kteří dříve používali kabelové domácnosti pomocí připojení komponentního videa pro připojení videa ve vysokém rozlišení, musí převést na HDMI.
Dilema kompozitního vs. komponentního videa
Dalším vývojem týkajícím se použití připojení komponentního videa je to, že rostoucí počet televizorů kombinuje vstupy kompozitního i komponentního videa. Většina televizorů se již k televizoru nepřipojuje současně ke zdroji kompozitního i komponentního videa, jako jsou videorekordéry, starší přehrávače DVD bez upscalingu nebo kabelové nebo satelitní přijímače se standardním rozlišením.
Vícekanálové analogové zvukové připojení 5.1 / 7.1
Na obrázku níže je sada 5.1 / 7.1kanálových analogových zvukových vstupů. Díky rychlému přijetí HDMI potřeba těchto připojení ustupuje. Mnoho novějších přijímačů domácího kina vylučuje možnost analogového připojení 5,1 / 7,1 kanálu. Spotřebitelé, kteří vlastní starší přehrávače SACD nebo DVD / SACD / DVD-Audio bez připojení HDMI, však spoléhají na tato připojení pro přístup k plnému vícekanálovému nekomprimovanému zvuku ze svých přehrávačů do přijímače domácího kina. Vyloučení této možnosti připojení způsobí, že tyto starší přehrávače nebudou k dispozici, když mají přístup k plným zvukovým schopnostem pomocí mnoha novějších přijímačů domácího kina.
Na opačném konci toku připojení jsou výrobci analogových zvukových připojení 5.1 / 7.1 také vyloučeni jako možnost zvukového výstupu u přehrávačů Blu-ray Disc. To je problém, protože mnoho starších přijímačů domácího kina, které se stále používají, eliminovalo odpovídající sadu analogových zvukových vstupů. Pouze omezený počet špičkových přehrávačů disků Blu-ray poskytuje analogové zvukové výstupy 5.1 / 7.1.
Zvláštní případ připojení gramofonu
Phono vstup připojuje gramofon k přijímači domácího kina. Se zavedením CD začali výrobci přijímačů domácího kina vylučovat tuto možnost připojení u většiny přijímačů domácího kina, dokonce i u špičkových jednotek. Vzhledem k rostoucí popularitě vinylových desek (i tváří v tvář streamování) se phono vstup vrací.
Co se změnilo v roce 2013
U přehrávačů Blu-ray Disc vyrobených po roce 2013 byly odstraněny všechny analogové video výstupy (kompozitní, S-video, komponentní). HDMI je jediný způsob připojení přehrávačů Blu-ray Disc k televizi (možnost adaptéru HDMI-na-DVI stále možný). I když to není nutné, začali výrobci po roce 2013 eliminovat analogové zvukové připojení u rostoucího počtu přehrávačů. Níže je uveden příklad, jak se AV výstupy u většiny přehrávačů Blu-ray Disc změnily.