Skip to content

Aplikace Kobo E-Reader pro Android

14 de Září de 2021
koboapp 5c13defe46e0fb000120dcbe

Pro každou elektronickou čtečku na dnešním trhu existuje aplikace pro chytré telefony, která slouží jako její společník. Kobo není výjimkou. V přímé konkurenci Amazon Kindle a Barnes a Noble’s Nook si Kobo potřeboval dát náskok, aby vynikl ze smečky. Co tedy udělali?

E-čtečka Kobo

Při porovnávání technických specifikací Kobo s ostatními elektronickými čtečkami nenajdete nic, co by na vás opravdu vyskočilo. Specifikace Kobo jsou uprostřed statistik typu pack. Ano, máte na výběr z několika možností, jak vypadá váš skutečný Kobo, ale pokud jde o to, co dokáže, nedává nic pozoruhodně odlišného. Když však vezmete v úvahu, že každá e-čtečka Kobo je dodávána se 100 předinstalovanými bezplatnými kompletními knihami a že dostupná knihovna má více než 1,4 milionu titulů a stále roste, začnete chápat, proč je Kobo velmi oblíbenou volbou mnoha vášnivých čtenářů. .

Podrobnosti o aplikaci Kobo pro Android

Uvítací obrazovka Kobo vás vyzve k zadání informací o vašem stávajícím účtu Kobo nebo k vytvoření nového účtu Kobo. Jakmile je váš účet vytvořen, budete přesměrováni na stránku „Čtu“. Tato stránka je praktická, protože si můžete vybrat Hledat na trhu Kobo jakýkoli konkrétní název knihy, procházet kategorie nebo se podívat do Kobova „Discover List“, který seskupuje názvy do sekcí jako „Nejprodávanější, Oprah’s Book Club, Vybrané bezplatné tituly, “a několik dalších seskupení. Jakmile vyberete knihu, stisknutím programového tlačítka „Stáhnout knihu“ uložíte svou e-knihu do telefonu Android. Jakmile si knihu stáhnete, objeví se v nabídce „Čtu“ v aplikaci pro Android. Podobně jako v aplikaci iBook od společnosti Apple se každá kniha zobrazí na polici, kterou si můžete vybrat a začít číst.

Zážitek ze čtení

Jakmile knihu uložíte a budete připraveni začít číst, zjistíte, že máte jen několik možností přizpůsobení. Stisknutím klávesy nabídky na telefonu Android vyvoláte omezenou nabídku. Úpravy, které můžete provést, jsou velikost písma, styl písma a noční režim. Možnosti velikosti písma jsou velmi jednoduché, takže si můžete vybrat z 5 možností velikosti. Chcete použít své oblíbené písmo? Pokud vaše oblíbená písma nejsou Sans Serif nebo Serif, máte s aplikací Kobo smůlu. Noční režim je praktický, protože tento režim změní barvu písma na bílou a stránku pozadí na černou. Není jasné, zda to má za následek snížení vybití baterie, ale pro ostatní to při nočním čtení méně rozptyluje.

Shrnutí aplikace Kobo

Dvě funkce, které v aplikaci Kobo pro Android chybí, opravdu způsobují problémy. Jedním z nich je, že pomocí aplikace Kobo Android nemůžete přidávat manuální záložky. Uloží se jen ta nejdále přečtená stránka. Druhým jsou omezené možnosti přizpůsobení obrazovky čtení. Ve srovnání s aplikací Nook pro Android je Kobo jen anemický. Stejně jako většina aplikací pro čtečky smartphonů se Kobo synchronizuje s vaším Kobo a všemi ostatními aplikacemi Kobo. Máme iPad a mobilní telefon s aplikací Kobo a zjistili jsme, že tato dvě zařízení jsou dokonale synchronizována. Ačkoli nevlastníme čtečku Kobo, jsme si jisti, že funkce synchronizace funguje stejně dobře. Na konkurenčním trhu musí Kobo vylepšit svou čtečku pro Android a poskytnout uživatelům skutečně přizpůsobený zážitek ze čtení. Bez této schopnosti je Kobo „must-have“, pokud vlastníte čtečku Kobo, a „v pořádku“, pokud si jen chcete do svého smartphonu s Androidem nainstalovat kompetentní aplikaci pro čtení knih.