Skip to content

Aplikace pro zpracování textu pro telefony a tablety Android

2 de Srpen de 2021
22196274840 6ed58b25b4 k copy 56aa2d205f9b58b7d0017d2e

Uvažovali jste o tom, že byste si do zařízení Android pořídili aplikaci pro textový procesor? Aplikace pro zpracování textu nejsou omezeny pouze na iPady. Pokud si chcete prohlížet dokumenty, jako jsou soubory Word, tabulky, soubory PDF a prezentace PowerPoint, nebo vytvářet nové dokumenty na tabletu nebo telefonu, pravděpodobně existuje aplikace, která je pro vás to pravé. Zde je několik nejlepších a nejpopulárnějších aplikací pro textový procesor Android.

1. OfficeSuite Pro + PDF

Co se nám líbí

 • Plně vybavený kancelářský balíček.
 • K dispozici je bezplatná zkušební verze.
 • Zpracovává řadu formátů.

Co se nám nelíbí

 • Poněkud nákladné.

OfficeSuite Pro + PDF od MobiSystems (k dispozici v obchodě Google Play) je robustní aplikace, která je bohatá na funkce a umožňuje vytvářet, upravovat a zobrazovat dokumenty Microsoft Word, Microsoft Excel a PDF a možnost prohlížet soubory PowerPoint. OfficeSuite + PDF je bezplatná zkušební verze aplikace, která vám dává možnost vyzkoušet si ji, než se rozhodnete ji zakoupit. Tato aplikace se snadno používá a akce, jako je nastavení okrajů a zarovnání textu, jsou jednoduché. Dobře zvládá vkládání obrázků a dalších médií a jednoduché je také formátování a manipulace s textem. Jednou z nejlepších funkcí sady OfficeSuite Pro je, jak dobře zachovává formátování v dokumentech. Přenos dokumentu z notebooku pomocí aplikace Microsoft Word pomocí cloudového úložiště (mezi příklady služeb cloudového úložiště, které nabízejí volné místo, patří Microsoft OneDrive a Disk Google) nedošlo k žádným změnám formátu.

2. Dokumenty Google

Google dokumenty

Co se nám líbí

 • Nejvíce podporováno.
 • Přístupné odkudkoli a snadné nahrávání.
 • Volný, uvolnit!
 • Podporuje spoustu formátů souborů.

Co se nám nelíbí

 • Vyžaduje připojení k internetu.

Dokumenty Google pro Android jsou součástí sady kancelářských aplikací, které obsahují Dokumenty, Tabulky, Prezentace a Formuláře Google. Textový procesor, nazvaný jednoduše Dokumenty, vám umožňuje vytvářet, upravovat, sdílet a spolupracovat na dokumentech pro zpracování textu. Jako textový procesor službu Google Docs zvládne. K dispozici jsou všechny základní funkce a uživatelské rozhraní působí známým dojmem, pokud jste zvyklí na Word, takže úprava není nijak náročná. Dokumenty Google jsou integrovány s Diskem Google, službou cloudového úložiště od společnosti Google, kde můžete své soubory ukládat do cloudového prostoru a přistupovat k nim ze všech svých zařízení. Tyto soubory na Disku lze sdílet s ostatními uživateli, buď jako jednoduše zobrazitelné soubory, nebo jiným lze udělit oprávnění k úpravám. Díky tomu je spolupráce velmi snadná a přístupná pro uživatele, bez ohledu na zařízení nebo operační systém, který mohou používat. Dokumenty Google mají při převodu nahraného dokumentu aplikace Word problémy se ztrátou formátování, ale v poslední době se to zlepšilo.

3. Microsoft Word

Microsoft Word pro Android

Co se nám líbí

 • Plně vybavený a výkonný.
 • Použijte jej kdekoli.
 • Volný, uvolnit!

Co se nám nelíbí

 • Vyžaduje připojení k internetu.
 • Některé nákupy v aplikaci.

Společnost Microsoft přesunula svůj základní softwarový balík Office Office pro produktivitu do online mobilního světa. Verze Microsoft Word pro Android nabízí funkční a známé prostředí pro čtení a vytváření dokumentů. Uživatelské rozhraní bude uživatelům desktopové verze Wordu známé, i když je zefektivněno na základní funkce a funkce. Rozhraní však dělá méně elegantní přechod na malé obrazovky smartphonů a může se cítit trapně. Přestože je aplikace zdarma, pokud chcete funkce nad rámec těch základních, jako je spolupráce v reálném čase nebo kontrola/sledování změn, musíte upgradovat na předplatné Microsoft 365. K dispozici je několik plánů předplatného, ​​z licencí na jeden počítač na licence umožňující instalace na více počítačích. Pokud vám vyhovuje používání Wordu na počítači a při pohledu na nové rozhraní aplikace se přihýbáte, pak může být při přechodu na mobil dobrá volba Microsoft Word pro Android. Microsoft také nabízí samostatné aplikace pro Android pro PowerPoint a Excel spolu s aplikací Office, která integruje všechny tři.

4. Docs To Go

Docs To Go pro Android

Co se nám líbí

 • Plně vybavený.
 • Podporuje více formátů.
 • Spojte se s různými cloudovými úložišti.

Co se nám nelíbí

 • Jen o krok níže Microsoft nebo Google.

Documents To Go – nyní nazývané Docs To Go – od společnosti DataVis, Inc., má slušné recenze na zpracování textu. Tato aplikace je kompatibilní s vašimi soubory Word, PowerPoint a Excel 2007 a 2010 a má schopnost vytvářet nové soubory. Tato aplikace je jednou z mála, která také podporuje soubory iWorks. Docs to Go nabízí rozsáhlé možnosti formátování, včetně seznamů s odrážkami, stylů, zpět a znovu, hledání a nahrazení a počtu slov. Používá také technologii InTact k zachování stávajícího formátování. Docs To Go nabízí bezplatnou verzi, ale pro pokročilé funkce, jako je podpora služeb cloudového úložiště, si k jejich odemčení budete muset zakoupit klíč v plné verzi.

Tolik aplikací na výběr!

Toto je jen malý výběr aplikací textového procesoru, které jsou k dispozici uživatelům Androidu. Pokud tyto úplně nevyhovují vašim potřebám, nebo jen hledáte jinou zkušenost od známého Wordu, vyzkoušejte jiné. Většina nabízí bezplatnou, i když obvykle zmenšenou verzi své aplikace, takže pokud najdete nějakou, kterou chcete vyzkoušet, ale stojí to něco, hledejte bezplatné verze. Ty jsou často uvedeny na pravé straně stránky aplikace; pokud žádnou nevidíte, zkuste pro vývojáře vyhledat všechny aplikace, které mají k dispozici.