Skip to content

Apple Watch GPS vs. mobilní Apple Watch

9 de Srpen de 2021
001 apple watch gps vs cellular apple watch 4774783 760199d53cce4ed2a5849a6104b87c07

Kromě různých velikostí pouzder, materiálů, barev a typů pásem jsou Apple Watch dodávány s jedním ze dvou datových systémů: GPS a GPS + mobilní. Zjistili jsme všechny rozdíly mezi GPS a mobilními odrůdami Apple Watch, abychom vám pomohli vybrat, který je pro vás ten pravý.

Celková zjištění

GPS

 • Má spoustu takového, jaký je
 • Některé modely mají menší úložiště
 • Ke všemu vyžaduje iPhone v dosahu

GPS + mobilní

 • Dražší
 • Další úvahy o kompatibilitě
 • Některé verze mají více úložiště
 • Může provádět většinu funkcí, aniž by měl poblíž telefon

Nedávné modely Apple Watch zahrnovaly druhý model, který obsahuje mobilní data LTE. Tato funkce vám umožňuje volat, streamovat hudbu a vyhledávat na internetu ze svého zápěstí. Také to výrazně zvyšuje náklady na zařízení, ale pokud plně využijete pohodlí, může to stát za peníze navíc.

Cena: Mobilní vás bude stát

GPS

 • O 100 $ levnější než Apple Watch s GPS a mobilem

GPS + mobilní

 • Mobilní funkce stojí navíc k dodatečným poplatkům operátora

GPS + mobilní modely Apple Watch byly poprvé k dispozici s vydáním Series 3 v září 2017. Dřívější verze měly pouze možnost GPS, ale od té doby měl každý k dispozici dvě varianty. Spolu s novou volbou v oblasti konektivity přišlo i rozdělení cenovky. Bez ohledu na to, který model kupujete nebo základní cenu, mobilní upgrade bude stát extra. K již tak prémiové ceně chytrých hodinek přidává dalších 100 $. Pokud zvažujete přechod na mobilní verzi, vězte, že to stojí finanční náklady.

Funkce: Mobil vám dává svobodu telefonu

GPS

 • Síťové funkce vyžadují blízkost iPhonu

GPS + mobilní

 • Můžete volat, streamovat Apple Music, používat Siri, používat Apple Pay a získávat trasy, aniž byste byli v dosahu iPhonu

Navzdory všudypřítomnosti mobilních telefonů a skutečnosti, že je lidé mají obvykle kolem každé bdělé hodiny dne, mohou nastat případy, kdy je nemáte. Možná si zapomenete telefon doma, nebo budete chtít dělat činnost, pro kterou by to mohlo být těžkopádné, například jít si zaběhat. Možnost GPS + Cellular Apple Watch vám může pomoci, pokud se rozhodnete nechat telefon za sebou nebo to uděláte omylem. Mobilní připojení vám umožní provádět většinu věcí, které můžete s telefonem dělat, aniž byste jej měli v ruce. Můžete telefonovat, streamovat melodie z Apple Music do sady Bluetooth sluchátek, hledat na internetu s digitálním asistentem Apple Siri a získávat trasy z Map, to vše bez vašeho telefonu. Pokud budete mít svůj iPhone stále u sebe, extra funkce vám moc neprospěje. Ale pokud byste chtěli možnost nechat za sebou, mobilní možnost může být přitažlivá.

Kompatibilita: Před zakoupením zkontrolujte svůj telefon a bezdrátový nosič

GPS

 • Kompatibilita s nosičem není nutná
 • Řada 3: iPhone 5S a novější

GPS + mobilní

 • Kompatibilní s většinou hlavních přepravců
 • Řada 3: iPhone 6 a novější

Když mluvíte o kompatibilitě a Apple Watch, musíte prozkoumat několik prvků. Za prvé, váš iPhone musí pracovat s hardwarem hodinek. Bohužel první verze, která podporovala mobilní data, má na iPhone, se kterým jej používáte, jiné nároky. Verze pouze pro GPS vyžadovala iPhone 5S nebo novější, zatímco model s mobilním telefonem potřeboval o něco novější iPhone 6 nebo novější. I když váš telefon pracuje s hardwarem, nemusí být kompatibilní s nejnovější verzí watchOS, operačního systému Apple Watch. Například watchOS 6 vyžaduje alespoň iPhone 6S se systémem iOS 13. Aktuální software předčil požadavky, když Apple Watch vyšly poprvé, takže si před vyzvednutím zařízení budete chtít ověřit, zda máte správné nastavení. Nakonec budete muset zajistit, aby vaše mobilní síť byla kompatibilní s Apple Watch. Společnost Apple má seznam přepravců podle zemí, na které se můžete obrátit, ale většina hlavních dopravců může data podporovat. Další úvahou je konkrétní plán, který máte u svého poskytovatele služeb. V podrobnostech svého plánu budete chtít hledat funkci jako „Sdílení čísel“ nebo něco podobného. Tato úroveň kompatibility není problémem pouze u modelu GPS, ale pokud se díváte na mobilní, je dobré informovat se.

Baterie: GPS Only je způsob, jak jít

GPS

 • Celková výdrž baterie zhruba 18 hodin při spárování s iPhone přes Bluetooth.
 • 10 hodin přehrávání zvuku při použití interního úložiště.
 • 6 hodinové venkovní cvičení.

GPS + mobilní

 • 18 hodin výdrže baterie.
 • 7 hodin streamování zvuku přes LTE.
 • 5hodinové venkovní cvičení s LTE.
 • Doba hovoru až 1,5 hodiny přes LTE.

Vlastní testy společnosti Apple odhalily, že model s GPS bude trvat 18 hodin při připojení k iPhone přes Bluetooth, zatímco model GPS + Cellular zvládne 4 hodiny s LTE a dalších 14 při spárování přes Bluetooth. Mnohem více ohledně srovnání vyvstává, pokud jde o přehrávání a práci se zvukem, přičemž model GPS je lepší s 10 hodinami přehrávání pomocí interního úložiště a Cellular přichází s pouhými 7 hodinami s LTE; pokud cvičíte, připravte se na 10hodinové halové cvičení, 6hodinové venkovní cvičení s GPS nebo 5hodinové venkovní cvičení s GPS a LTE. Tato čísla samozřejmě nejsou vytesaná do kamene. Celková výdrž baterie se bude lišit podle osoby, způsobu používání hodinek Apple Watch a mnoha dalších faktorů.

Úložiště: Některé modely GPS obsahují méně dat

GPS

 • Řada 3: 8 GB
 • Jiné verze mají totožné úložiště

GPS + mobilní

 • Řada 3: 16 GB
 • U ostatních modelů žádný rozdíl

Řada 3 Apple Watch dokázala více než jen rozdělit náklady na nositelné zařízení. Rovněž rozdělil možnosti úložiště. Pokud si pořídíte model pouze pro GPS, přichází s vestavěným úložištěm 8 gigabajtů pro aplikace a další data. Ten, který má také mobilní zařízení, ale zahrnuje dvojnásobek této částky. Pozdější modely tento rozdíl nemají, takže pokud se díváte na řadu 4 nebo novější, obě verze mají stejnou kapacitu.

Konečný verdikt

Ať už jdete s verzí Apple Watch pouze s GPS nebo s mobilními daty, vše závisí na tom, jak často očekáváte, že budete bez svého iPhone. Dokud je váš iPhone v dosahu, mají obě verze Apple Watch stejnou funkčnost, protože sdílejí datové připojení s iPhonem přes Bluetooth a Wi-Fi. Praktičnost mobilního modelu GPS + závisí na tom, zda se rozhodnete nechat svůj iPhone doma, nebo to uděláte náhodně. Pokud očekáváte, že budete mít svůj iPhone stále k dispozici, měli byste ušetřit peníze a pořídit si základní verzi. Pokud však chcete nechat svůj telefon za sebou a stále se nechat navigovat, poslouchat hudbu, provádět platby bez karet a telefonovat a očekáváte, že ho budete používat neustále, mobilní verze bude užitečná pro vy. V každém případě budete chtít zajistit, aby váš telefon a firmware byly kompatibilní s hodinkami Apple Watch, které si chcete koupit. Pokud se vydáte na nezávislou verzi, budete si také chtít zkontrolovat tarif svého operátora a bezdrátové připojení, abyste se ujistili, že ho můžete plně využít.