Skip to content

Arduino a projekty mobilních telefonů

7 de Srpen de 2021
GettyImages 659109349 57b9c55e5f9b58cdfdbe01e7

Platforma Arduino umožňuje uživatelům vytvářet rozhraní mezi počítači a předměty každodenní potřeby, což umožňuje vynalézavé hackování hardwaru. Přestože Arduino IDE (Integrated Development Environment) funguje pouze na Windows, Mac nebo Linux, existuje řada rozhraní, která jsou k ovládání Arduina pomocí telefonu nebo tabletu k dispozici. Zde je několik příkladů způsobů, jak lze Arduino integrovat s mobilními zařízeními. Informace v tomto článku platí široce pro různé verze hardwaru Arduino. Starší verze nemusí být kompatibilní s novějšími mobilními operačními systémy.

Jak získat telefonní rozhraní Arduino

Dětské hřiště Arduino obsahuje četné návody a informace o tom, jak komunikovat s hardwarem pomocí Arduina. Dva programy, které doporučuje pro vývoj mobilních rozhraní, jsou pfodApp a Annikken Andee. První z nich je výhradně pro Android, ale druhý je kompatibilní s iOS. Žádná možnost nevyžaduje žádné rozsáhlé zkušenosti s mobilním programováním.

Arduino a Android

Relativně otevřená platforma zařízení Android z nich dělá skvělé kandidáty pro integraci s Arduino. Platforma Android umožňuje přímé připojení k Arduino ADK pomocí jazyka Processing, který souvisí s jazykem Wiring, který tvoří základ rozhraní Arduino. Po připojení lze telefon Android používat k ovládání všech funkcí zařízení Arduino.

Arduino a iOS

Vzhledem k povaze iOS s ohledem na ovládání na nízké úrovni může být připojení Arduina k vašemu iOS zařízení o něco náročnější. Redpark breakout pack umožňuje přímé kabelové propojení mezi staršími iOS zařízeními a Arduino, ale pokud máte novější iPhone nebo iPad, musíte nastavit bezdrátové připojení mezi iOS zařízením a Arduino přes Bluetooth nebo Wi-Fi.

Celulární štíty Arduino

Dalším způsobem, jak zajistit, aby byl Arduino mobilní, je použít mobilní štít. Štíty GSM/GPRS se připojují přímo k odlamovací desce Arduino a přijímají odemčené SIM karty. Přidání mobilního štítu může Arduinu umožnit vytvářet a přijímat zprávy SMS a některé mobilní štíty umožňují celou řadu hlasových funkcí, čímž se Arduino efektivně promění v mobilní telefon domácí výroby.

Arduino a Twilio

Dalším mobilním rozhraním, které lze integrovat s Arduinem, je Twilio. Twilio je webové rozhraní, které se připojuje k telefonním službám, takže Arduino připojené k počítači lze ovládat pomocí hlasových nebo SMS zpráv. Například Arduino a Twilio lze použít ve spojení se spotřebiči a další elektronikou k zajištění domácí automatizace, kterou lze ovládat pomocí webu nebo SMS.

Arduino a webové rozhraní

Arduino IDE je snadno integrovatelné s řadou webových rozhraní s minimálními znalostmi programování, ale pro ty, kteří hledají hotovější řešení, existuje řada knihoven. Rozhraní Webduino je například jednoduchá knihovna webového serveru Arduino pro použití se štítem Arduino a Ethernet. Jakmile je webová aplikace hostována na serveru Webduino, Arduino lze ovládat z jakéhokoli mobilního zařízení připojeného k internetu.