Skip to content

Chromebook Frozen? 8 způsobů, jak to opravit

12 de Červenec de 2021
GettyImages 168808902 5beef684c9e77c005131ce7b

Zmrazený Chromebook můžete opravit několika způsoby. Zde se podíváme na důvody selhání Chromebooků a návrhy, jak tyto problémy vyřešit.

Příčiny zmrazených Chromebooků

Chromebook je jakýkoli lehký notebook se systémem Chrome OS, odříznutým operačním systémem určeným primárně pro online práci s aplikacemi Google. Mnoho společností nyní vyrábí Chromebooky, ale protože tato zařízení používají stejný software, každé z nich je náchylné k mnoha stejným problémům.

Chromebooky obvykle zamrznou, zamknou nebo přestanou reagovat z následujících důvodů:

 • A aktuálně spuštěný program.
 • Zařízení připojené k Chromebooku.
 • Problémy s Chrome OS.
 • Interní hardwarové problémy s Chromebookem.

Jak opravit Chromebook, který je zamrzlý

Zkuste tyto strategie, aby váš Chromebook fungoval znovu.

 1. Odeberte všechny USB disky, sluchátka nebo jiná externí zařízení. Vyloučení těchto zařízení z mixu vám pomůže určit, kde je problém.

 2. Zkontrolujte chybové zprávy. Pokud se vám zobrazuje chybová zpráva, když je váš Chromebook zamrzlý, zapište si ji a poté Google prohledá přesný text pomocí jiného zařízení, aby zjistil, jaké kroky můžete podniknout. Další pokyny najdete také na webu nápovědy systému Chrome OS.

 3. Vyvolejte Správce úloh systému Chrome OS a zavřete některé aplikace. Pokud stále můžete používat klávesnici, můžete také použít kombinaci zkratek pro otevření Správce úloh: Stiskněte Posun+Uniknout zároveň. Naskenujte seznam aktuálně spuštěných aplikací a webových stránek. Pokud uvidíte jednu, která spotřebovává hodně paměti, klikněte na ni a vyberte Ukončit úkol.

 4. Proveďte tvrdý restart. Pokud nemůžete ovládat kurzor myši, stiskněte a podržte Napájení klávesu, dokud se Chromebook nevypne. Po opětovném zapnutí otevřete Správce úloh, a zvažte odstranění všech zřídka používaných aplikací, které zabírají příliš mnoho zdrojů. Dávejte pozor na novější aplikace, které nepoznáváte. Vyberte záhlaví sloupců a seřaďte seznam aplikací.

 5. Vyjměte baterii. Pokud je Chromebook zamrzlý a nevypne se, odpojte počítač od zdroje napájení a nechte baterii vybít. Před opětovným připojením nabíječky a zapnutím zařízení počkejte tři hodiny, než se procesor ochladí.

 6. Proveďte tvrdý reset. Pokud se váš Chromebook vůbec nespustí, proveďte tvrdý reset podržením Obnovit+Napájení asi na pět sekund. Klávesa Obnovit vypadá jako kruhová šipka a je obvykle umístěna v horní části klávesnice. Některé Chromebooky mají tlačítka pro obnovení, které vypadají jinak. Vyhledejte jej v uživatelské příručce k zařízení. Tvrdý reset restartuje hardware Chromebooku. Proto byste mohli přijít o některá ze svých předvoleb konfigurace pro trackpad a klávesnici. Přesto nepřijdete o žádné aplikace ani soubory s možnou výjimkou položek ve vašem Soubory ke stažení složku.

 7. Na Chromebooku proveďte Powerwash (obnovení továrního nastavení). Obnovení továrního nastavení nebo powerwash není totéž jako tvrdý reset. Obnovení továrního nastavení vymaže všechny vaše soubory a vrátí zařízení do původního nastavení. Tuto metodu považujte pouze za poslední možnost.

 8. Nechte to odborně opravit. Pokud s Chromebookem stále máte potíže, pravděpodobně má problémy s interním hardwarem. Zkontrolujte záruku na vaše zařízení a zjistěte, zda jej můžete zdarma zkontrolovat odborníkem.