Skip to content

Co dělat před prodejem BlackBerry

13 de Září de 2021
b179b4490de1e9e11a042f1ae93b6846ccb2274d 5724cade5f9b589e3468eda6

Pokud se vám povaluje dokonale dobrý BlackBerry, můžete si prodejem trochu vydělat. Přesto je několik věcí, na které musíte myslet, než své staré BlackBerry prodáte, protože nechcete nechtěně předat své osobní údaje novému majiteli zařízení.

Vyjměte SIM kartu

Pokud jste v síti GSM (T-Mobile nebo AT&T v USA), před předáním zařízení někomu jinému vyjměte SIM kartu. Vaše SIM karta obsahuje vaši IMSI (International Mobile Subscriber Identity), která je pro váš mobilní účet jedinečná. Kupující bude muset jít ke svému vlastnímu operátorovi, aby získal novou SIM kartu propojenou s vlastním mobilním účtem.

Odemkněte BlackBerry

Prakticky všechna zařízení BlackBerry prodávaná americkými operátory jsou k nosiči uzamčena. To znamená, že zařízení lze použít pouze na nosiči, přes který byl zakoupen. Operátoři to dělají, protože dotují náklady na zařízení zakoupená novými zákazníky a stávajícími zákazníky, kteří upgradují. Když zákazníci kupují telefony za dotované náklady, operátor nezačne vydělávat peníze na tomto zákazníkovi, dokud zákazník telefon několik měsíců nepoužívá. Odemčená zařízení BlackBerry mohou fungovat v různých sítích (např. Odemčený AT&T BlackBerry bude fungovat na T-Mobile). Odemčený GSM BlackBerry bude fungovat i na cizích sítích. Pokud jste v zahraničí, můžete si koupit předplacenou SIM kartu od zahraničního operátora (např. Vodafone nebo Orange) a používat BlackBerry na cestách. Odemknutí BlackBerry vám umožní prodat jej za mírně vyšší cenu než zařízení uzamčené konkrétnímu operátorovi. K odemčení zařízení použijte renomovaný odemykací software nebo službu, protože při odemykání je možné zařízení poškodit.

Vyjměte kartu MicroSD

Před prodejem vždy vyjměte kartu microSD z BlackBerry. Časem shromažďujete obrázky, mp3, videa, soubory a dokonce i archivované aplikace na kartu microSD. Někteří z nás dokonce ukládají citlivá data na karty microSD. I když data na kartě microSD vymažete, někdo je možná dokáže obnovit správným softwarem.

Vymažte data svého BlackBerry

Nejdůležitějším krokem před prodejem BlackBerry je vymazání vašich osobních údajů ze zařízení. Zloděj identity by mohl hodně uškodit osobním údajům, které většina lidí ukládá do svých BlackBerry. V OS 5 vyberte Možnosti > Možnosti zabezpečení > Bezpečnostní smazání. Na BlackBerry 6 vyberte Možnosti > Bezpečnostní > Bezpečnostní smazání. Na obrazovce Security Wipe v obou operačních systémech můžete zvolit vymazání dat aplikace (včetně e-mailu a kontaktů), aplikací nainstalovaných uživatelem a paměťové karty. Jakmile vyberete položky, které chcete vymazat, zadejte do pole Potvrzovací pole a klikněte na Otřete knoflík (Vymazat data na BlackBerry 6) vymazat vaše data. Provedení těchto jednoduchých kroků zabere jen několik minut, ale chráníte si vlastní soukromí a zabezpečení. Ukládáte také novému majiteli zařízení potíže s odstraněním vašich osobních údajů ze zařízení a dáváte mu svobodu jeho použití při výběru operátora. Jakmile budete hotovi, můžete své zařízení prodat s jistotou, že nikdo jiný nebude schopen obnovit vaše data nebo přistupovat k informacím o vašem bezdrátovém účtu.