Skip to content

Co je aplikace Anchor pro podcasty?

8 de Září de 2021
anchor podcast 6de3f718ca554057947c3fbc6c50967c

Anchor, příležitostně označovaný jako Anchor FM, je populární platforma pro podcasty, která široké veřejnosti nabízí bezplatné nástroje pro nahrávání, úpravy, hostování, distribuci a zpeněžení podcastů. Pomocí oficiálních aplikací nebo webových stránek Anchor může kdokoli importovat stávající podcast, aby využil výhod jeho nástrojů nebo vytvořil nový zvukový projekt od začátku. Aplikace Anchor lze také použít ke stahování a poslechu podcastů vytvořených ostatními.

Funkce a služby Anchor

Zde jsou základní funkce a služby Anchor.

 • Hosting podcastů. Anchor nabízí bezplatný hosting pro neomezený počet epizod podcastů bez omezení využití dat nebo velikosti souborů.
 • Nahrávání a úpravy podcastů. Pomocí aplikací a webu Anchor lze přímo nahrávat a upravovat epizody podcastů.
 • Distribuce podcastů. Uživatelé mohou pomocí Anchor publikovat svůj podcast na více hlavních podcastových a zvukových platformách současně.
 • Zpeněžení podcastů. Kromě nabídky funkce placeného předplatného může Anchor spojit sponzory s podcastery.
 • Poslech podcastů. Anchor lze použít k poslechu a odběru podcastů.

Co je kotva?

Anchor je bezplatná služba hostování podcastů, kterou lze použít k hostování neomezeného počtu podcastů a epizod podcastů. Pokud jde o šířku pásma nebo webový provoz, neexistují žádná omezení. Hostování vašeho podcastu na Anchor může být dobrou alternativou k hostování na vaší obvyklé službě hostování webových stránek, protože stahování epizod podcastů posluchači neovlivní omezení provozu vašeho webu. Možnost hostitele Anchor je také zcela zdarma. Hostování podcastu na Anchor je zcela zdarma a nemusíte se obávat žádných úrovní ani datových plánů.

Jaké platformy podcastů Anchor podporuje?

Anchor lze použít k distribuci podcastů do rostoucího seznamu populárních aplikací a služeb podcastů, jako jsou Stitcher, Google Podcasts, Apple Podcasts a Spotify. Zde je seznam platforem podcastů, které Anchor podporuje.

 • Podcasty Apple
 • Jistič
 • Castbox
 • Podcasty Google
 • Zatažený
 • Kapesní odlitky
 • RadioPublic
 • Spotify
 • Sešívačka

Jednou z výhod používání Anchor k distribuci podcastu na jiné platformy je, že jeho seznamy všech výše uvedených služeb lze aktualizovat vše na jednom místě v rámci vašeho účtu Anchor. Není nutné vytvářet účty na jiných platformách podcastů. Kromě distribuce podcastu na jiné platformy Anchor také poskytuje data o tom, která služba je nejoblíbenější a kolikrát jsou epizody poslouchány. Tuto funkci nabízí několik dalších služeb podcastů. Distribuce podcastu na jiné platformy však není povinná a tuto možnost lze v nastavení podcastu deaktivovat. Anchor nezískává žádná práva k vašemu obsahu.

Liší se Anchor podcasty?

Podcasty vytvořené nebo hostované na Anchor se neliší od těch, které byly vytvořeny jinými aplikacemi a distribuovány jinde. Ve skutečnosti je většina podcastů nalezených na Anchor k dispozici na jiných platformách, jako jsou Stitcher, Apple Podcasts a Spotify.

Poslech podcastů v aplikacích pro iOS a Android Anchor však nabízí některé další funkce. Zvukový výstup a rychlost přehrávání lze například ručně změnit v aplikaci při poslechu epizody a jsou k dispozici různé možnosti sdílení.

Funkce poslechu podcastů v aplikaci iOS Anchor.

Každá stránka epizody podcastů vám také umožňuje komunikovat s tvůrcem seriálu. Klepnutím na potlesk tlačítko umožňuje tvůrcům vědět, že si epizodu užíváte, a přitom klepnout na Zpráva ikona vám umožňuje zaznamenat osobní zprávu a odeslat jí ji přímo z aplikace. Mnoho podcastů na Anchor přijímá hlasové zprávy pouze prostřednictvím aplikace Anchor. Některé podcasty Anchor přehrávají ve svých epizodách zvukové zprávy posluchače, což vytváří větší pocit komunity mezi tvůrci a jejich publikem.

Vše o bezplatné službě přepisu podcastů společnosti Anchor

Zatímco mnoho společností účtuje přepis zvuku, Anchor tuto službu ve skutečnosti nabízí zdarma. Ve výchozím nastavení jsou všechny podcasty nahrané na platformu Anchor automaticky přepsány do angličtiny. Kromě toho jsou video verze podcastů vytvářeny pomocí zvuku epizody a generovaného skriptu. Přepisy epizod Anchor jsou generovány počítačem, takže může být užitečné je před sdílením zkontrolovat, protože mohou obsahovat chyby. Tato videa lze stahovat, sdílet prostřednictvím e -mailu nebo cloudové platformy, jako je OneDrive, nebo je sdílet na sociálních sítích jako Instagram, Vero, Twitter a Facebook. Videosekvence podcastů lze také nahrávat na video platformy, jako jsou Twitch, YouTube a Mixer.

Jak Podcasters vydělávají peníze s kotvou

Anchor nabízí dvě možnosti monetizace podcastů pomocí svého modelu měsíčního darování a sponzorované reklamy. Funkce darování funguje téměř stejně jako Patreon tím, že necháte posluchače podcastu zaregistrovat se na opakovaný měsíční dar pro tvůrce. Reklamní služba spojuje podcastery se sponzory přímo. Jakmile je vybrán sponzorem, musí podcaster zaznamenat krátkou propagační zprávu a vložit ji do svých epizod podcastů pomocí funkcí Anchor pro webové stránky nebo aplikace. Někdy musí být skript přečten doslovně, zatímco jindy může být podcasteru poskytnuta větší svoboda v propagaci produktu nebo služby. Počet sponzorů připojených k podcasteru a cena, kterou jsou ochotni zaplatit, bude záviset na počtu aktuálně vytvořených epizod podcastů, počtu odběratelů a angažovanosti publika. Uživatelé Anchor mohou své výdělky kdykoli vybrat. Anchor účtuje paušální částku 0,25 $ za každou žádost o výběr a odečte 30% ze všech sponzorovaných plateb za propagaci.

Jak jsou propojeny služby Anchor a Spotify?

V únoru 2019 společnost Anchor FM získala společnost Spotify. Přestože tyto dvě služby zůstávají na povrchu oddělené, v oficiálním oznámení bylo naznačeno, že Spotify pomůže financovat vývoj dalších nástrojů pro podcasty na Anchor, které by zase mohly nabídnout tyto funkce uživatelům na Spotify. Účty Spotify a Anchor jsou zcela oddělené a tyto dvě služby nemají žádný vztah na povrchu, kromě toho, že jeden vlastní ten druhý.