Skip to content

Co jsou MP3 CD?

17 de Srpen de 2021
man inserting dvd 84304586 5a244002842b170019179de8

CD MP3 je kompaktní disk se zvukovými soubory uloženými na něm ve formátu MP3. Pokud plánujete poslouchat hudbu v přehrávači disků CD nebo chcete -li zálohovat svou oblíbenou hudbu na optická média, vypalte disk CD MP3. Zvukové soubory na disku CD MP3 jsou uloženy jako každý jiný soubor na běžném disku CD-ROM pomocí standardu CD Yellow Book. Tato metoda ukládání se liší od zvukových disků CD, jako jsou ty, které lze zakoupit v hudebních obchodech, kde jsou soubory kódovány v nekomprimovaném formátu pomocí standardu Red Book CD. Kvalita zvukových disků CD je mnohem vyšší než u komprimovaných MP3. Lidé někdy obecně odkazují na příponu MP3 CD přestože na disk přidávají zvukové soubory v různých formátech. Neexistuje žádná záruka, že spotřební elektronická zařízení CD a DVD, jako jsou některé přehrávače disků CD, mohou přehrávat všechny zvukové formáty uložené na vašem vlastním disku. Minimalizujte tento problém vytvořením disku MP3 CD pouze ve formátu MP3 a dalších dobře podporovaných formátech, jako jsou WAV a AAC.

Výhody MP3 CD

Zvukové soubory na běžném zvukovém disku CD nejsou komprimovány, takže maximální doba přehrávání, kterou můžete z jednoho získat, je přibližně 80 minut. Disk MP3 CD vám na druhou stranu umožňuje výrazně prodloužit tuto maximální dobu přehrávání a uložit mnoho dalších skladeb. Hudba uložená ve formátu MP3 je kódována v komprimovaném formátu a zabírá mnohem méně úložného prostoru než nekomprimované soubory. Na disk CD MP3 můžete nahrát osm až 10 alb nebo až 150 skladeb na jeden disk. Přesný počet však závisí na formátu, metodě kódování a použité bitové rychlosti.

MP3 CD Nevýhody

Disky MP3 CD mohou nabídnout tu výhodu, že mohou ukládat více hudby než běžné zvukové disky CD, ale existují nevýhody. Kvalita zvuku disku MP3 CD je horší než zvuk typického hudebního disku CD. Možná to neslyšíte, ale je to technicky pravda, protože MP3 jsou uloženy ve ztrátovém formátu, zatímco zvuková CD obsahují nekomprimovaný, bezeztrátový zvuk. MP3 disky CD jsou také méně kompatibilní se spotřebními elektronickými zařízeními než zakoupené zvukové disky CD. Ačkoli mnoho moderních hardwarových zařízení, jako jsou přehrávače DVD a CD, podporuje formát MP3 (spolu s WMA, AAC a dalšími), některé hardwarové vybavení podporuje pouze přehrávání nekomprimovaných zvukových disků CD.

Jak vytvořit nebo zkopírovat disk MP3 CD

Vytvoření vlastního disku CD MP3 je stejně snadné jako vypalování souborů MP3 na disk, což lze provést pomocí různých softwarových programů. MP3 můžete také vypálit na CD pomocí programu Windows Media Player a MP3 můžete vypálit na CD pomocí iTunes.

Pokud vaše hudební soubory nejsou ve formátu MP3, můžete je převést pomocí převaděče zvukových souborů. Chcete -li kopírovat hudbu z disku CD do počítače, potřebujete k tomu jiný program. Někteří tvůrci MP3 CD v uvedeném seznamu mají dvojí účel – být ripovačem CD, ale fungují také speciální hudební extraktory CD.