Skip to content

Co je Fitbit Ace?

7 de Červenec de 2021
fitbitaceheader 5ae16f973128340037bc1478 5c897fbfc9e77c00010c2306

Fitbit Ace je nositelný fitness tracker vytvořený společností Fitbit pro děti ve věku od osmi let. Samotné zařízení je velké jako miniatura dospělého, ale připevňuje se k náramku, takže jej lze nosit jako hodinky. Náramek má několik fitness funkcí, ale nemá žádné funkce sledování pohybu. Informace v tomto článku platí pro všechny modely Fitbit Ace, včetně Fitbit Ace 3.

Co může Fitbit Ace udělat?

Od určení času až po sledování kroků může Fitbit Ace provádět celou řadu funkcí. Zde je úplný seznam jeho schopností.

 • Sledování kroků: Fitbit Ace může sledovat, kolik kroků uživatel v daném časovém období podnikne.
 • Sledování aktivity: Sleduje, kolik minut je nositel fyzicky aktivní během dne.
 • Funkce sledování: Fitbit Ace, stejně jako ostatní sledovače Fitbit, je vybaven digitálním ciferníkem, který kromě zobrazení postupu kroků a aktivit může zobrazovat čas a datum.
 • Oznámení o volání: Po připojení k chytrému telefonu může Fitbit Ace upozornit nositele, že právě telefonuje.
 • Oznámení a připomenutí: Fitbit Ace může uživatele upozornit, když dosáhl cíle v oblasti fitness, prostřednictvím upozornění na obrazovce nebo vibrací. Zařízení může také doručit připomenutí k pohybu, pokud byla po určitou dobu neaktivní.
 • Žebříčky a odznaky: Fitbit Ace, stejně jako všechna zařízení Fitbit, se může synchronizovat s bezplatnými aplikacemi Fitbit, které jsou k dispozici na zařízeních iOS, Android a Windows. Tyto aplikace lze použít k nastavení cílů v oblasti fitness, soutěžit s přáteli a členy rodiny v žebříčcích a odemknout digitální odznaky pro určité milníky.

Co nemůže Fitbit Ace udělat?

Díky své levnější ceně a mladšímu cílovému publiku chybí Fitbit Ace několik funkcí, které jsou k dispozici u dražších trackerů Fitbit, jako jsou Fitbit Ionic a Fitbit Versa. Zde jsou některé funkce a nastavení, které nejsou k dispozici u Fitbit Ace.

 • Hudba: Na rozdíl od jiných trackerů Fitbit nemůže Ace ukládat, přehrávat nebo streamovat digitální hudbu.
 • GPS sledování: Fitbit Ace nemůže sledovat polohu svého nositele.
 • Sledování srdeční frekvence: V esu není žádná technologie detekce srdeční frekvence nebo pulzu. Funkce sledování spánku Fitbit Ace je omezena na měření fyzického pohybu.
 • Fitbit Pay: Sledovače Fitbit Ace nepodporují bezdrátovou platební službu Fitbit, kterou lze použít k placení za produkty a služby ve vybraných lokalitách.
 • Aplikace: Fitbit Ace používá bezbarvý OLED displej a nepodporuje použití dalších aplikací.
 • Režimy pro více sportů: Eso nedokáže detekovat alternativní formy cvičení, jako je plavání nebo závaží. Může měřit pouze provedené kroky a aktivní minuty.
 • Fitbit Coach: Knihovna cvičení s průvodcem v aplikaci Fitbit Coach na jiných špičkových trackerech Fitbit, smartphonech, konzolích Xbox One a zařízeních s Windows 10 není na Fitbit Ace k dispozici.

Je Fitbit Ace vodotěsný?

I když není vodotěsný jako Fitbit Ionic, který je voděodolný až do 50 metrů, je Fitbit Ace oficiálně popisován jako „odolný vůči sprchování“. Je také bezpečný proti „rozlití poledne“ a „skákání do kaluže“. Vystavení Fitbit Ace silnému dešti nebo jeho nošení při plavání se nedoporučuje.

Fitbit Ace je určen pro děti a je dodáván se dvěma různě barevnými náramky.

Kolik barev Fitbit Ace existuje?

Původní Fitbit Ace je k dispozici pouze v černé barvě, ale přichází s výběrem buď fialového nebo modrého náramku s názvem Power Purple a Electric Blue. Pro Ace 2 a Ace 3 najdete desítky vyměnitelných náramků, některé s populárními postavami jako Minions, ale tyto kapely nejsou kompatibilní s původním esem.

Jak dlouho vydrží baterie Fitbit Ace?

Originální Fitbit Ace a Ace 2 mohou vydržet pět dní bez poplatku; Ace 3 však vydrží s plnou baterií déle než týden.

Kdo může použít eso Fitbit?

Přestože je Fitbit Ace určen pro použití dětmi ve věku od osmi let, technicky ho mohou nosit i dospělí. Je důležité si uvědomit, že náramek Fitbit Ace je určen pro zápěstí s obvodem 125 mm až 161 mm. Se zařízením lze používat pouze oficiální náramky Fitbit Ace. Pokud je vaše zápěstí větší než tato velikost, nebudete jej moci nosit.

Co je levnější alternativa Fitbit Ace?

Cenově dostupnější alternativou k Fitbit Ace je Fitbit Zip. Tento sledovač Fitbit je téměř poloviční než cena esa, jeho funkčnost je však ještě omezenější a jednoduše měří kroky a aktivitu. Na rozdíl od Fitbit Ace není Fitbit Zip navržen tak, aby se nosil jako hodinky. Místo toho jej lze připnout na oděv jako brož nebo umístit do kapsy uživatele. Zip může být dobrou volbou pro ty, kteří mají rozpočet nebo pro ty, kteří nemají rádi hodinky. FAQ

 • Jaký je rozdíl mezi Fitbit Ace, Fitbit Ace 2 a Fitbit Ace 3?

  Fitbit Ace 2, navržený pro malé děti (od šesti let), má odolnější pouzdro a větší dotykovou obrazovku. Fitbit Ace 3 je téměř totožný s Ace 2, ale má delší životnost baterie, kvalitnější obrazovku a další tlačítko, které usnadňuje používání zařízení.

 • Proč nefunguje moje Fitbit Ace?

  Pokud je vaše baterie vybitá a zdá se, že se zařízení nenabíjí, nechejte jej alespoň 30 minut zapojené a zkuste jej zapnout. Pokud se váš Fitbit zapne, ale nefunguje správně, zkuste zařízení restartovat. Navštivte stránku pro řešení potíží s Fitbitem, kde získáte další pomoc s opravou Fitbitu.

 • Co jsou další nositelná zařízení pro děti?

  Mezi další nositelná zařízení pro děti patří Garmin’s Vivofit Jr. 2, Verizon’s Gizmowatch 2 a VTech’s Kidizoom DX2. Pro mladší děti je tu LeapFrog LeapBand. Pokud chcete hodinky, které umožňují volání, podívejte se na chytré hodinky GPS KKBear 3G.