Skip to content

Co je Huawei?

12 de Červenec de 2021
headquarter dr center 5a9443de6edd65003749acb8

Huawei je největším správcem telekomunikačních zařízení na světě, přičemž jedním ze svých hlavních obchodních segmentů je mobilní zařízení. Společnost byla založena v roce 1987 a sídlí v Číně. Pod svou značkou vyrábí smartphony, tablety a inteligentní hodinky, ale také vyrábí produkty s bílými štítky, jako jsou mobilní hotspoty, modemy a směrovače pro poskytovatele služeb obsahu. Společnost spolupracovala se společností Google na výrobě smartphonu Nexus 6P pro Android.

Huawei se vyslovuje „wah-way“ a volně se promítá do čínských úspěchů; první znak jména je odvozen od slova pro květinu, které je součástí loga společnosti.

Proč je v USA těžké najít telefony Huawei

Telefony Huawei se prodávají po celém světě, včetně Spojených států, včetně řady Mate. Na začátku roku 2018 však společnosti AT&T a Verizon odmítly nést smartphone Mate 10 Pro Android. Společnost AT&T se rozhodla těsně před CES 2018 a Richard Yu, generální ředitel divize spotřebního zboží společnosti, se neohrozil a během své hlavní řeči vyjádřil frustraci z dopravce. Mate 10 Pro je k dispozici odemčený, ale většina lidí v USA kupuje telefony prostřednictvím svého bezdrátového operátora, což Huawei znevýhodňuje. Spotřebitelé by museli zaplatit předem několik stovek dolarů, než aby za několik měsíců platili nižší náklady. Recenzenti jsou zklamaní, že zákazníci z USA nebudou moci získat Mate 10 Pro prostřednictvím svého operátora, protože je to skvělé zařízení. Mimo USA nakupuje většina spotřebitelů odblokované telefony, což je místo, kde společnost Huawei získává většinu svých prodejů. Telefony Huawei také často dostávají zpožděné aktualizace systému Android nebo je nedostávají vůbec. Proč tedy AT&T a Verizon vypadli? Je to pravděpodobné kvůli tlaku americké vlády. Země má ohledně společnosti obavy o bezpečnost a má podezření, že jde o špionážní hrozbu kvůli jejím údajným vazbám na čínskou vládu. Úředníci USA se domnívají, že jeho zařízení jsou navržena tak, aby umožňovala přístup čínské vládě a Čínské lidové osvobozenecké armádě. Na začátku 80. let byl zakladatel Ren Zhengfei technikem v armádě. Huawei všechna tato obvinění popírá a věří, že v budoucnu naváže partnerství s americkými dopravci. Huawei je v USA nadále kontroverzní společností

Co je Huawei Mobile? O společnosti

Od července do září 2017 předčil Huawei společnost Apple a stal se po Samsungu druhým největším výrobcem smartphonů. Od té doby, co začala vyrábět mobilní telefony, společnost vydala vše od zařízení nižší třídy po prémiová s nejnovějšími funkcemi. Její řada odemčených smartphonů Android Honor, která byla uvedena na trh v roce 2015, nabízí škálu cenových bodů a je kompatibilní se sítěmi T-Mobile v USA a mnoha poskytovateli po celém světě. Huawei je společnost vlastněná zaměstnanci. Zaměstnanci, kteří jsou čínskými občany, se mohou připojit k Unii, která má vlastnický plán. Členství zahrnuje akcie společnosti a hlasovací práva. Zaměstnanci, kteří se přihlásí, dostanou akcie společnosti, kterou Huawei kupuje zpět, když odejdou; tyto akcie nejsou obchodovatelné. Členové také hlasují pro zástupce Unie, kteří poté vyberou členy představenstva společnosti Huawei. V roce 2014 společnost Huawei pozvala Financial Times na prohlídku svého kampusu v Shenzhenu. Společnost umožnila novinářům nahlédnout do knih, které uváděly podíly zaměstnanců ve společnosti. Učinit tak bylo snahou o větší transparentnost ohledně jejího vlastnictví a potlačit tvrzení, že jde o ruku čínské vlády. Kromě mobilních zařízení společnost také buduje telekomunikační sítě a služby a poskytuje vybavení a software zákazníkům Enterprise.