Skip to content

Co je mobilní technologie EDGE

9 de Srpen de 2021
GettyImages 549595187 57eac1145f9b586c35164d50

EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution) je pokrok v rychlosti a latence v technologii GSM. GSM, což je zkratka pro Global System for Mobile communications, vládne jako celosvětově nejpoužívanější technologie mobilních telefonů. Používají ho společnosti AT&T a T-Mobile. Konkurenční technologii mobilních telefonů CDMA (Code Division Multiple Access) používají společnosti Sprint, Verizon a US Cellular. To je důvod, proč mnoho telefonů AT&T nefunguje se službou Verizon a naopak.

Pokrok EDGE

EDGE je rychlejší verze GSM-vysokorychlostní technologie 3G, která byla postavena na standardu GSM. Sítě EDGE byly navrženy tak, aby poskytovaly multimediální aplikace, jako je streamování televize, zvuku a videa, do mobilních telefonů rychlostí až 384 Kb / s. Přestože je EDGE třikrát rychlejší než GSM, jeho rychlost ve srovnání se standardním DSL a vysokorychlostním kabelovým internetem stále bledne. Standard EDGE byl poprvé spuštěn ve Spojených státech v roce 2003 společností Cingular, která je nyní AT&T, a měl rozšířit standard GSM. AT&T, T-Mobile a Rogers Wireless v Kanadě používají sítě EDGE. Mezi další názvy technologie EDGE patří IMT Single Carrier (IMT-SC), Enhanced GPRS (EGPRS) a Enhanced Data Rates for Global Evolution.

Využití a vývoj EDGE

Původní iPhone, který byl uveden na trh v roce 2007, je příkladem telefonu kompatibilního s EDGE. Od tohoto vydání byla vyvinuta vylepšená verze EDGE. Evolved EDGE je více než dvakrát rychlejší než původní technologie EDGE. FAQ

  • Je EDGE mobilní síť?

    Ne. EDGE je technologie podobná 4G nebo 5G, ale není to mobilní síť jako Verizon nebo AT&T. EDGE je také technologií GSM, takže ne všichni mobilní poskytovatelé podporují technologii EDGE.

  • Můžete vypnout EDGE?

    Ano. Chcete -li vypnout EDGE, musíte na svém zařízení povolit režim Letadlo. Když povolíte režim Letadlo, mobilní připojení je deaktivováno, což znamená, že technologie jako EDGE, 4G a 5G jsou dočasně vypnuty.