Skip to content

Co je Nintendo Switch?

8 de Červenec de 2021
NintendoSwitch MarioKart8Deluxe lifestyle 01 59946e17054ad900110a54e6

Nejlepší způsob, jak si představit Nintendo Switch, je to, že se jedná o přenosnou herní konzoli a domácí herní konzolu zabalenou do jednoho zařízení. Proto název: Tato konzole Nintendo může „přepínat“ z domácí konzoly připojené k televizi na přenosnou herní konzolu s ovladači na obou stranách.

Jak funguje přepínač Nintendo?

Jednoduše řečeno, Nintendo Switch je tablet s 6,2palcovým displejem a dvěma herními ovladači podobnými Wii, které jsou připojeny na oba konce zařízení. (Nintendo Switch Lite má 5,5palcovou obrazovku a Nintendo Switch (model OLED) má 7palcový OLED displej.) Toto nastavení umožňuje Nintendo Switch být přenosnou herní konzolou. Switch však dělá mnohem víc než jen přenosnou konzolu. Nejprve lze ovladače oddělit od tabletové části Nintendo Switch a používat je samostatně. Switch má na zadní straně stojánek, který umožňuje jeho opření a použití jako přenosné obrazovky, zatímco hráči k hraní hry používají bezdrátové ovladače s názvem Joy-Cons. Kromě dvou ovladačů, které se připevňují na každou stranu přepínače, mohou hráči bezdrátově připojit dva další Joy-Cons k přepínači, což umožňuje až čtyři hráče. Navíc můžete Nintendo Switch umístit do dokovací stanice, která Switch nabíjí a připojuje k televizi. V režimu konzoly se ovladače připojují ke každé straně přepínače. Když je v přenosném režimu, ovladače se odpojí a umístí do držáku, který napodobuje profesionální ovladače. Nebo můžete ovladače použít samostatně, když lidé hrají v režimu pro více hráčů.

Nintendo Switch vs. Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo 3DS

Nintendo Switch má oproti jiným herním systémům jednu výraznou výhodu: jedná se o řešení typu „vše v jednom“. Schopnost používat jako domácí herní konzoli pro jednoho hráče nebo skupinu lidí, přenosnou herní konzoli pro jednu osobu nebo přenosnou konzolu pro celou skupinu lidí hrát současně je geniální přepínač. A schopnost vytáhnout to bez obětování kvality je vynikající. Přepínač nebude soutěžit s Xboxem nebo PlayStationem v grafice nebo hardcore hraní, ačkoli Nintendo Switch (model OLED) soutěží o něco více se 7palcovou obrazovkou OLED, živými barvami, ostrým kontrastem, vylepšeným zvukem a 64 GB interní úložný prostor. Dramatický herní dav přesto nikdy nebyl publikem Nintendo. Spíše je Nintendo zaměřeno přímo na mladší hráče, příležitostné hráče a každého, kdo hrál ikonické hry jako Mario Kart a Legend of Zelda na Nintendo 2DS nebo 3DS. Dávejte pozor na životnost baterie! Kdykoli je konzola připojena k dokovací stanici, přepínač se nabíjí. Ovladače Joy-Con jsou však jiná věc. Chcete-li, aby byl váš Switch plně nabitý, můžete použít několik metod, aby nedošlo k přerušení hry.

Je Nintendo Switch vhodný pro děti? Mám si ji koupit pro své dítě?

Switch je snadno nejúžasnější herní konzole od Nintendo Wii. Nemá neohrabané ovládání nešťastného Wii U ani grafické násilí, které je součástí přitažlivosti tvrdých konzolí, jako je Xbox One nebo PlayStation 4. Rodičovská omezení vám umožňují držet dítě mimo dosah – peněženka, takže se můžete vyhnout překvapení, až přijde faktura, a Nintendo má aplikaci pro chytré telefony, která vám umožní nastavit rodičovskou kontrolu přepínače odkudkoli. Nintendo Switch je nejlepší pro děti od 6 let. Samotný obsah je přijatelný pro děti všech věkových skupin, ale ovládání pro děti do 5 let může být obtížné se naučit. Nintendo Switch také používá malé herní kazety o něco větší než miniatura, takže je nutná určitá míra zralosti a respektu k objektům. , proto doporučujeme věk od 6 let. Věková hranice samozřejmě závisí na dítěti, protože některým pětiletým dětem se Switch bude dařit skvěle a některým dětem ve věku 7+ tyto malé kazety rychle ztratí. Čištění a údržba Nintendo Switch je také docela snadné.

Jak koupit Nintendo Switch

Pokud se obáváte, že Nintendo Switch je jednou z těch těžko dostupných konzolí, tyto dny skončily. Většina maloobchodníků má nyní dostatek zásob, takže by nemělo být příliš obtížné je najít v obchodech nebo online.

  • Kde koupit: Maloobchodníci s elektronikou a herními obchody, jako jsou Gamestop, Best Buy, Target, Walmart nebo Amazon.
  • Ceny: Systém Nintendo Switch se prodává za přibližně 300 $, zatímco Lite stojí přibližně 200 $ a model OLED se pohybuje kolem 350 $.
  • Typické ceny her: 55 až 60 USD.
  • Co koupit s Nintendo Switch: Extra Joy-Con ovladače se doporučují, pokud budou hrát na Switch současně více než dvě osoby, a nabíjecí kabel USB-C je pro všechny majitele Switchů nezbytnou výbavou.