Skip to content

Co je OxygenOS?

4 de Říjen de 2021
oneplus launches oneplus 5 smartphone at berlin flash store 699356072 7e960491ee6c46c7ad4a60b060e670ef

OxygenOS je skin Android nebo vlastní verze, který se používá výhradně na všech smartphonech OnePlus, včetně nejnovějších modelů. Telefony OnePlus jsou zařízení Android vyráběná čínskou společností OnePlus, která byla navržena tak, aby konkurovala propracovanosti a schopnostem předních smartphonů. OxygenOS vypadá a vypadá podobně jako standardní Android, ale má řadu jedinečných a užitečných funkcí a je známý tím, že je plynulý a citlivý. Je navržen tak, aby byl čistý, jednoduchý a pracoval s přirozenými gesty, což je způsob, jakým uživatelé dávají přednost ovládání svých smartphonů. Zde je pohled na některé z nejpozoruhodnějších funkcí OxygenOS. OnePlus se snaží udržovat OxygenOS aktualizovaný a synchronizovaný s nejnovějšími verzemi Androidu. OxygenOS je v současné době v kroku s Androidem 10.

Funkce gest

OxygenOS je chválen pro svou funkci hladkých gest, která umožňuje uživatelům přirozenou navigaci. Gesta nahrazují tradiční navigační panel a vytvářejí bezproblémové zobrazení na celou obrazovku. Přejetím nahoru ze spodní části obrazovky přejdete domů, přejetím nahoru a podržením přejdete na stránku posledních aplikací a přejetím prstem od levého nebo pravého okraje obrazovky se vrátíte zpět. Chcete -li přepínat mezi dvěma nedávno použitými aplikacemi, přejeďte v aplikaci prstem nahoru a doprava po obrazovce. Gesta mimo obrazovku vám umožňují rychle otevřít a spustit aplikaci, zatímco gesta pro ovládání hudby usnadňují přechod na jinou stopu. Přejetím prstem dolů po displeji pořídíte snímek obrazovky a dvojitým poklepáním na obrazovku jej zapnete nebo vypnete.

Navigace gesty na skladě Android je soustředěn kolem ikony ve tvaru pilulky ve spodní části obrazovky a není zdaleka tak rozsáhlý, přestože Android 10 přináší vylepšenou navigaci gesty.

App Locker

Vestavěná skříňka na aplikace v OxygenOS zajišťuje vaše aplikace a data od kohokoli, kdo může být dost zvědavý na to, aby se do vašeho zařízení dostal. Povolte tuto funkci pro všechny své aplikace nebo pouze pro některé citlivé aplikace a poté otevřete aplikace pomocí kódu PIN nebo čtečky otisků prstů. Je to skvělý způsob, jak zabezpečit tabulku s osobními finančními daty nebo aplikaci pro zasílání zpráv pomocí soukromých konverzací. Chcete -li povolit skříňku na aplikace, přejděte na Nastavení > Utility > Skříňka na aplikacea poté zadejte PIN. Vybrat Přidejte aplikace a vyberte aplikace, které mají být chráněny skříňkou na aplikace.

Screenshot funkce App locker v OxygenOS

Stock Android není dodáván s vestavěnou skříňkou na aplikace; musíte přidat aplikaci třetí strany z obchodu Google Play.

Polička

Police je nástroj produktivity, který se zobrazí po přejetí prstem na domovské obrazovce. Je to plynulý způsob, jak zobrazit obsah aplikace bez klepnutí na ikonu. Zobrazuje nedávné aplikace, aktuální počasí, kontakty, funkci poznámky a další. Ze Shelfu můžete také zobrazit důležité informace o zařízení, včetně zbývajících dat, dostupného úložiště a procenta baterie. Polici lze přizpůsobit a můžete do ní vložit widgety z jiných aplikací nainstalovaných ve vašem zařízení. Stock Android nemá funkci Shelf, ale přejetím prstem přímo na domovskou obrazovku se otevře Google Feed, který zobrazuje přehledy podle vašich nejvyšších zájmů, navštěvovaných webů a kanálů YouTube. Může také ukazovat počasí a sportovní výsledky.

Zenový režim

Nová funkce OxygenOS, která doprovází OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro, se nazývá Zen Mode. Je -li aktivován, Zen Mode pošle telefon do digitálního transu a zablokuje veškerou aktivitu na 20 minut. I když vypnete telefon, nemůžete si to rozmyslet a zkusit zařízení probudit. Je to skvělý způsob, jak digitálně odpojit a znovu zaměřit svou mysl.

Screenshot funkce Zen Mode OxygenOS

Herní režim a Fnatic režim

Stejně jako Zen Mode, Gaming Mode a ultra-herní režim OnePlus 7 Pro, Fnatic Mode, mají za cíl vyladit svět, ale tentokrát se můžete soustředit na svůj herní zážitek. Po aktivaci herní režim a režim Fnatic zablokují oznámení a další rušivé prvky. Fnatic Mode jde dále, blokuje vše kromě alarmů a také zastavuje procesy na pozadí, aby soustředil všechny prostředky na hru.

Uživatel hrající hru s herním režimem OxygenOS

Paralelní aplikace

OxygenOS má vestavěnou funkci paralelních aplikací, která umožňuje OnePlus spouštět klonované verze jiných nainstalovaných aplikací. To je skvělé, pokud máte více účtů Twitter, Instagram nebo Facebook a nechcete se odhlásit z jednoho účtu a přihlásit se do druhého. Můžete například spustit klonovanou verzi Facebooku a používat oba své účty současně. Toto je ukázka nejpopulárnějších funkcí OxygenOS. Chcete -li se dozvědět více o funkcích, včetně inteligentní galerie, funkce bezpečného odemykání obrazovky a dalších, navštivte web OnePlus OxygenOS.