Skip to content

Co je selfie?

7 de Červenec de 2021
young tourist couple taking a photo of themselves 698091330 5bdb80fdc9e77c005191331c

Selfie je:

Fotografie, kterou jste pořídili sami

Selfie se obvykle pořizují aktivací předního fotoaparátu na většině smartphonů, držením telefonu jednou rukou před sebou a pořizováním fotografií. Dalším trendem je pořídit „obojí“ pomocí předního i zadního fotoaparátu současně. Často jsou sdíleny na sociálních sítích. Obvykle se selfie nenazývá, pokud fotografii pořídil někdo jiný. To je opravdu všechno. Ale za tím, proč to děláme, a proč se z toho stal tak obrovský trend, stojí mnohem více smyslu.

Kdo si dělá selfie?

Každý, kdo má smartphone, má sílu pořídit si selfie, ale zdá se, že do trendu je zapojen zejména mladší dav – hlavně proto, že dospívající a demografický věk od 18 do 34 let jsou těžšími digitálními uživateli než jejich starší kolegové. Fotografické sociální sítě, které mají být primárně používány na mobilních zařízeních, jako jsou Instagram a Snapchat, ještě více zintenzivnily fotografování selfie. Tito uživatelé se spojují se svými přáteli / publikem zcela vizuálním způsobem. Některé selfie jsou extrémní záběry zblízka, jiné ukazují část paže držené přímo ven a některé z těch skvělých dokonce obsahují předmět stojící před zrcadlem v koupelně, aby mohli zachytit odraz celého těla. Existuje spousta stylů selfie a ty patří mezi nejběžnější. Mnoho lidí naskočilo na trend selfie selfie, aby se vyhnulo tomu, že by museli natahovat ruku, aby mohli pořizovat lepší snímky. Vzhledem k tomu, že sociální média jsou hybnou silou většiny aktivit selfie, mladší děti, které mají zájem zůstat ve spojení se svými přáteli, přáteli, přítelkyněmi, kamarádkami nebo kolegy, jsou aktivnější při pravidelném sdílení selfie.

Proč si lidé dělají selfie?

Kdo ví, jaké psychologické faktory vedou každou konkrétní osobu k tomu, aby si vzal selfie a nahrál ji na web sociální sítě. Může to být cokoli. Situace každého člověka je jiná, ale zde jsou některé z nejběžnějších teorií:

  • Abychom se skutečně vyjádřili: Ne všechny selfie jsou poháněny narcisismem. Spousta lidí si dělá selfie a zveřejňuje je online, aby autenticky vyjádřili, co dělají nebo si myslí.
  • Vytvoření vlastního obrazu sebe sama: Mnoho lidí si dělá selfie úplně pro sebe, i když je mohou zveřejňovat online, aby je viděli všichni ostatní. U těchto lidí jim pořízení selfie umožňuje získat větší jistotu ve svém vzhledu.
  • Chcete-li získat pozornost co nejvíce lidí: Zde začíná narcistická část. Lidé si na sociálních médiích rádi všimnou a všechny tyto „lajky“ a komentáře od přátel představují rychlý a snadný způsob, jak získat komplimenty a posílit vlastní ego.
  • Chcete-li získat pozornost konkrétní osoby: Děti, které jsou připojeny na sociální síti k někomu, koho obdivují, mohou být více motivovány k nahrávání atraktivních nebo lákavých selfie jako způsob, jak získat pozornost, zvláště pokud jsou příliš plaché, aby to dělaly osobně. Je to podivná nová metoda flirtování, která existuje teprve od vzestupu mobilních zařízení, ale rozhodně tam je.
  • Nuda: Hej, jsou lidé, kteří se nudí v práci, nudí se ve škole, nudí se doma a nudí se na cestách. To je správně. Někteří lidé si udělají selfie, protože nemají nic lepšího na práci.
  • Protože sociální média jsou zábavná: V neposlední řadě jsou sociální média o tom být sociální! Pokud to znamená nahrát co nejvíce selfie, tak to bude. Někteří lidé k tomu nepotřebují skutečný důvod. Dělají to jen proto, že to dělají rádi, je to zábava a je to skvělý způsob, jak dokumentovat svůj vlastní život.

Selfie aplikace, filtry a mobilní sociální sítě

Všichni máme přední kameru, abychom poděkovali za množství selfie, které web dnes vidí. Zde jsou některé z nejpopulárnějších nástrojů, které lidé používají pro své selfie.

  • Instagram: Instagram je sociální síť pro sdílení fotografií založená výhradně na mobilních zařízeních. Díky filtrům mohou vaše selfie vypadat okamžitě stárnoucí, umělecké nebo zvýrazněné. Instagram a selfie jdou ruku v ruce.
  • Snapchat: Snapchat je platforma pro zasílání mobilních zpráv, která uživatelům umožňuje chatovat pomocí fotografií nebo videí, takže její hlavní činnost v zásadě závisí na selfie. Zprávy se samy zničí několik minut po jejich otevření příjemcem, takže cílem je v zásadě pořídit co nejvíce selfie, aby zprávy zůstaly v provozu.
  • Facebook: V neposlední řadě je největší sociální síť na internetu také místem pro selfie. Možná ne tolik jako Instagram nebo Snapchat, ale přístup k Facebooku prostřednictvím mobilních aplikací (nebo aplikace Facebook Camera) vám jistě usnadní jejich zveřejnění, aby je mohli vidět všichni vaši přátelé.