Skip to content

Co je Skype a jak to funguje?

12 de Červenec de 2021
womandandboyfriendusingskype andresr Getty 75ff77b1ccd8476f9f366e06f2d53a2c

Skype je služba VoIP, která lidem umožňuje uskutečňovat a přijímat hlasové hovory a videohovory přes internet pomocí počítače, webového prohlížeče nebo mobilního telefonu. VoIP poskytuje způsoby komunikace, které obcházejí standardní metody pevných linek a celulárních plánů.

Ať už pracujete z domova nebo hledáte způsob chatování s ostatními pomocí videa, Skype prolomil tradiční překážky v komunikaci. Spolu s chatováním s lidmi ve vašich kontaktech v aplikaci jej můžete také použít k mezinárodnímu volání. Pokud osoba, se kterou mluvíte, také používá účet Skype, rozhovor s ní nestojí nic navíc. Za příplatek však můžete kontaktům volat a posílat SMS zprávy na jejich mobilní telefony.

The Ultimate Guide to Skype

Abychom vám pomohli zůstat v komunikaci s ostatními, vytvořili jsme praktického průvodce se vším, co potřebujete vědět, abyste mohli začít používat Skype. Od základů instalace až po složitější témata, jako je rozmazání pozadí, aby nikdo neviděl vaše špinavé sídlo, The Ultimate Guide to Skype vám pomůže používat program jako profesionál. Použít The Ultimate Guide to Skype, otevřete odkazy v navigačním podokně na levé straně této stránky. Je rozdělena do šesti sekcí: Základy Skype, Začínáme, Tipy pro používání Skype, Práce s kontakty, Skype na různých platformách a Řešení problémů a aktualizace. Každá část obsahuje články s radami a tipy od profesionálů Lifewire, které vám pomohou dosáhnout co nejrychlejšího tempa.

Historie Skype

Skype byl spuštěn v roce 2003 v počátcích Voice over IP. Jeho vlastnictví několikrát změnilo majitele, než jej společnost Microsoft získala v roce 2011. Skype již není nejpopulárnějším VoIP, protože komunikace se stala mobilní. Jiné aplikace a služby byly na mobilních zařízeních úspěšnější než Skype, například WhatsApp a Viber.

Služby Skype

Skype poskytuje řadu služeb pro obchodní, osobní a kreativní potřeby, včetně následujících:

  • Seznamte se hned: Tato služba slouží k rychlému vytváření a sdílení schůzek. Kliknete na tlačítko, které vytvoří relaci a dá vám sdílený odkaz, který odešlete lidem, s nimiž chcete mluvit.
  • Skype Manager: Pokud podnikáte nebo spravujete využití Skype pro domácnost, Skype Manager vám pomůže přidělit kredity (používané k uskutečňování hovorů jiných než Skype) a řídit, které funkce jsou k dispozici členům vaší skupiny.
  • Skype s Alexou: Skype můžete používat s Alexou, digitálním asistentem dodávaným se zařízeními Amazon Echo.

Platforma má plán Premium, který přichází s dalšími funkcemi a vylepšeními. Skype má silná obchodní řešení založená na cloudu se složitými a sofistikovanými back-endovými motory, které zásobují i ​​velké organizace.

Aplikace Skype

Skype byl původně samostatná aplikace, která byla k dispozici pouze pro Mac a PC. Dnes má silné aplikace pro iOS, Android a další běžné mobilní platformy. Můžete také použít Skype na webu a získat přístup ke stejným funkcím, které jsou k dispozici v samostatných verzích.

Pozoruhodné vlastnosti Skype

Skype je bohatý na funkce a neustále inovuje. Zde je několik užitečných věcí, které můžete se softwarem dělat:

  • Skype Translate: Vy a další lidé můžete mluvit v různých jazycích a rozumět si, protože aplikace překládá každou stranu konverzace v reálném čase.
  • End-to-end šifrování: Můžete mluvit a setkávat se s ostatními, aniž byste se museli obávat, že vám nechtění návštěvníci zachytí hovor.
  • Sdílení obrazovky: Pomáhá s produktivitou, školením a řešením problémů tím, že účastníkům hovoru umožňuje ukázat, co mají na svých počítačích.
  • Živé titulky: Hodí se pro lidi, kteří mají sluchové postižení nebo potřebují udržovat hluk ve svém prostředí. Místo toho, aby slyšeli, co říkají ostatní lidé, zobrazuje možnost živých titulků přepis na obrazovce.