Skip to content

Co je to mobilní marketing?

8 de Srpen de 2021
MobileMarketingLedePhoto Photobyrawpixel.comfromPexels e2ba91cac07c4a7f9b463a68da64770d

Reklama a marketing se již nedělají pouze prostřednictvím časopisů nebo televizních reklam. Vynález smartphonů a dalších mobilních zařízení vytvořil mobilní marketing, což je další způsob, jak vás společnosti mohou kontaktovat více reklamami a propagačními kampaněmi, jejichž cílem je prodat vám více zboží a služeb.

Co je to mobilní marketing?

Mobilní marketing je v zásadě digitální marketingová strategie, kterou společnosti používají k oslovení stávajících a potenciálních zákazníků a k jejich přesvědčení, aby si koupili jejich produkty nebo služby. To, co dělá tuto formu marketingu „mobilní“, je skutečnost, že reklamy nebo propagační akce dodávané společnostmi pro mobilní marketing jsou distribuovány spotřebitelům prostřednictvím jejich chytrých telefonů a tabletů.

Jak vás mobilní marketingové společnosti oslovují: kanály digitálního marketingu

Digitální marketingové kanály jsou hlavní způsoby, jak se marketingové společnosti a další podniky snaží oslovit spotřebitele svými reklamami a propagacemi. Zde je několik nejčastěji používaných kanálů digitálního marketingu v mobilním marketingu:

  • Mobilní webové stránky: Společnosti, zejména online prodejci, pracují na vývoji webových stránek vhodných pro mobily, aby přilákali potenciální spotřebitele k nákupu produktů pomocí jejich mobilních zařízení.
  • E -mailové reklamy: Protože mnoho lidí kontroluje své e -maily na svých telefonech, je stále důležitější, aby tyto e -mailové propagační akce byly optimalizovány pro mobilní obrazovky.
  • QR kódy a NFC tagy: Tato forma marketingu umožňuje zákazníkům, kteří mají zájem, používat skener QR kódů nebo technologii NFC svého telefonu ke skenování QR kódů nebo značek NFC začleněných do reklam, jako jsou filmové plakáty. Zákazníci mohou naskenovat kód nebo štítek a získat tak další informace o produktu nebo službě.
  • SMS (Text Messaging) marketing: Některé společnosti vyzývají své zákazníky, aby se přihlásili k odběru upozornění na textové zprávy a informovali je o nadcházejících výprodejích, kupónech nebo jiných akcích souvisejících s produkty.
  • Mobilní aplikace: Mnoho podniků, zejména maloobchodníků, vyvinulo vlastní mobilní aplikace, které zákazníkům umožňují pohodlně nakupovat zboží z jejich mobilních zařízení a také zobrazovat reklamy a kupóny, aby zákazníky přesvědčili, aby nakupovali více.
  • Lokální marketing: Tato forma marketingu zahrnuje zobrazení mobilních reklam na mobilním zařízení spotřebitele na základě jejich aktuální geografické polohy.
  • Mobilní marketing ve hře: Toto jsou reklamy, které se zobrazují při hraní mobilních her na telefonu.

Odkud data mobilního marketingu pocházejí

Společnosti zabývající se mobilním marketingem shromažďují a používají údaje o vás k vytváření personalizovaných, cílených marketingových kampaní. Podle Business Insider tato data pocházejí z několika hlavních zdrojů. Část z toho je generována aplikacemi v našem telefonu, ale většina dat pochází z údajů o poloze vašeho telefonu a dat generovaných vaší aktivitou na sociálních médiích. Oba zdroje dat umožňují marketingovým společnostem „dodávat cílenou reklamu v reálném čase hyper-local“.

Kde jste viděli mobilní marketing

Pokud vlastníte smartphone, zažili jste mobilní marketing, o tom není pochyb. Zde je několik příkladů každodenního mobilního marketingu:

  • Mobilní aplikace pro řetězové kavárny: Aplikace pro mobilní odměny pro Starbucks i Dunkin ‚Donuts povzbuzují zákazníky k nákupu produktů pomocí aplikace a k zadávání objednávek nápojů prostřednictvím aplikace. Oba také nabízejí odměny a kupóny za další používání aplikace.
  • E-mailové kupóny se snadno skenovatelnými čárovými kódy: Maloobchodníci jako Kohl’s a DSW budou svým zákazníkům často zasílat kupóny e-mailem pomocí snadno čitelných čárových kódů vhodných pro mobilní telefony, aby zákazníky povzbudili k používání kuponů ve svých obchodech.
  • Kupóny na textové zprávy z maloobchodních prodejen: Maloobchodníci jako Bed Bath & Beyond vyzývají zákazníky, aby se přihlásili k odběru kupónů a upozornění na textové zprávy.

Mobilní marketing je v dnešní době všude a společnosti zabývající se mobilním marketingem se s vašimi reklamami začínají lépe informovat. A těmto reklamám opravdu nemůžete uniknout, pokud používáte mobilní zařízení.