Nouzová tlačítka jsou zařízení obecně používaná seniory k přivolání pomoci, když spadli nebo se jinak zranili. Starší dospělí je používají doma jako alternativu k životu v zařízeních asistované péče. Když jednotlivec potřebuje pomoc, jednoduše stiskne tlačítko paniky a okamžitě upozorní pečovatele nebo milovaného člověka, který mu může přijít na pomoc.
Panická tlačítka jsou rychlejší než mobilní telefony
Nouzová tlačítka musí být malá, bezdrátová a snadno přístupná, aby byla užitečná pro všechny. Mohou aktivovat zvukový nebo tichý alarm, jakmile narazí na vetřelce nebo hrozbu. Ačkoli je vytočení čísla tísňového volání na mobilním telefonu snadné, uskutečnění hovoru trvá nějakou dobu a může upozornit vetřelce. Nouzová tlačítka jsou často držena v praktické kapse, na poutku na opasku nebo dokonce kolem krku a jediným stisknutím se spustí volání o pomoc.
Nouzová tlačítka domácí automatizace
Ačkoli většina zařízení pro domácí automatizaci se neoznačuje jako tísňové tlačítko, lze jakýkoli automatizační ovladač naprogramovat tak, aby fungoval jako jeden. Ideální by měl být malý bezdrátový ovladač, jako je klíčenka nebo FOB zařízení. Kromě toho, že se snadno používá, mělo by být tísňové tlačítko výrazné, abyste ho mohli snadno najít.
Co může automatické tlačítko paniky dělat?
Funkce tísňového tlačítka závisí na typu automatizačních zařízení instalovaných doma. Při aktivaci tlačítka mohou základní systémy rozsvítit každé světlo v domě nebo vydat zvukovou sirénu. Pokud máte telefonické vytáčení, můžete tlačítko naprogramovat tak, aby volalo blízké osobě nebo na tísňové číslo. Kromě toho může systém odesílat textové zprávy prostřednictvím počítače na určená čísla požadující další pomoc.
Jaké technologie podporují automatická tlačítka paniky?
Řadiče klíčenek existují pro každý hlavní typ technologie domácí automatizace včetně X-10, INSTEON, Z-Wave a Zigbee. Stejná zařízení, často označovaná jako otvírače garážových vrat nebo elektronické klíče od dveří, lze naprogramovat tak, aby fungovala jako tlačítka v systému domácí automatizace.
Potenciální problémy s automatickými tlačítky paniky
Protože bezdrátová zařízení jsou napájena z baterie, pravidelně testujte tísňové tlačítko, abyste se ujistili, že je dostatečně nabité. Většina bezdrátových ovladačů má dosah signálu až 50 metrů; vyhněte se bezdrátovým slepým místům instalací dalších přístupových bodů, pokud je to nutné.