Skip to content

Co je to Smart Stay?

4 de Srpen de 2021
Asian phone GangZhou Getty 5a24478eaad52b003757419d

Chcete, aby vám telefon při používání déle vydržel? Může, pokud máte smartphone nebo tablet od společnosti Samsung. V systému Android může funkce Smart Stay aktivovat přední kameru na vašem telefonu nebo tabletu a příležitostně skenovat vaši tvář, aby zjistila, zda zařízení používáte.

Co je to Smart Stay?

Smart Stay je skvělá funkce „zapnuto“, která je k dispozici uživatelům, kteří mají smartphone, tablet nebo phablet Samsung vyráběný od začátku roku 2016. Smart Stay je na těchto zařízeních k dispozici, pokud používají Android 6 (Marshmallow), Android 7 (Nougat) nebo Android 8 (Oreo).

Smart Stay funguje pomocí vzdáleného rozpoznávání obličeje. Pokud vidí vaši tvář, pak váš telefon, tablet nebo phablet chápe, že po určité době nečinnosti, například když čtete článek v aplikaci Flipboard, nechcete obrazovku vypínat. Když vaše zařízení již nevidí vaši tvář, zjistí, že jste prozatím hotovi a obrazovka se vypne v intervalu nastaveném v nastavení Časový limit obrazovky, což je ve výchozím nastavení 10 minut, aby se šetřila životnost baterie.

Jak jej zapnout

Smartphone nebo tablet se Smart Stay nezapíná automaticky, a proto ho zapnete takto:

  1. Na domovské obrazovce klepněte na Aplikace.

  2. Na obrazovce Aplikace klepněte na Nastavení.

  3. Klepněte na Pokročilé funkce v seznamu nastavení.

  4. Na obrazovce Pokročilé funkce klepněte na Chytré stání.

V horní části obrazovky Smart Stay (nebo seznamu Smart Stay na pravé straně obrazovky nastavení tabletu) vidíte, že je tato funkce vypnutá. Tato obrazovka vám také řekne, co Smart Stay dělá a jak potřebujete používat svůj smartphone nebo tablet, aby tato funkce fungovala.

Jak používat Smart Stay

Nejprve držte smartphone nebo tablet ve vzpřímené poloze a držte jej pevně, aby přední kamera mohla dobře vidět váš obličej. Smart Stay také funguje nejlépe, když jste na dobře osvětleném místě, i když ne na přímém slunci. (Každopádně budete mít potíže se sledováním obrazovky na přímém slunci). A co je nejdůležitější, Smart Stay nefunguje s jinými aplikacemi, které používají přední kameru, jako je například aplikace Camera. Když přední kameru používáte k jinému účelu, Smart Stay přestane automaticky fungovat, přestože aplikace Nastavení hlásí, že je tato funkce na obrazovkách Pokročilé funkce a Smart Stay stále zapnutá. Pokud aktivně používáte aplikaci využívající přední kameru, nebudete se muset starat o vypnutí obrazovky. Jakmile přestanete používat aplikaci, která používá přední kameru, Smart Stay obnoví provoz.

Jak vypnout

Smart Stay můžete vypnout buď na obrazovce Pokročilých funkcí klepnutím na přepínací tlačítko Smart Stay, nebo na obrazovce Smart Stay klepnutím na Vypnuto. V tu chvíli můžete přepnout na jinou aplikaci nebo se vrátit na domovskou stránku a používat svůj smartphone nebo tablet jako obvykle.

Jak víte, že Smart Stay funguje

Na oznamovací liště neuvidíte žádné ikony ani jiná oznámení, která by vám říkala, že je Smart Stay zapnutý a funguje. Můžete si však všimnout, že pokud právě čtete něco na obrazovce, nevypne se to po 15 sekundách až 10 minutách v závislosti na nastavení časového limitu obrazovky. Chytrý pobyt můžete znovu vypnout opakováním stejného postupu, jakým jste funkci zapnuli. Poté, co vypnete Smart Stay, se obrazovka vašeho smartphonu nebo tabletu vypne po intervalu nečinnosti zadaném v nastavení Časový limit obrazovky, ať už se na obrazovku díváte nebo ne.