Skip to content

Co je účet Instagram Creator?

27 de Červenec de 2021
what is an instagram creator account 3bb96e833cec41e4bb2f70338ea2ae07

Účty Instagram Creator jsou podobné obchodním účtům sociální sítě, ale jsou zaměřeny na jednotlivé ovlivňující subjekty Instagramu, umělce, tvůrce obsahu a veřejné osobnosti namísto velkých společností, značek a organizací.

Pro koho jsou profily tvůrců Instagramu?

Účty Instagram Creator jsou určeny pro jednotlivce s velkým sledováním, kteří si chtějí vytvořit vlastní osobní firmu nebo značku. Ovlivňující uživatelé Instagramu jsou určenou uživatelskou základnou pro takové účty. Velké organizace a společnosti se lépe hodí pro účty Instagram Business. Hlavním rozdílem mezi účty Creator a Business je funkce obchodu Instagram, která je k dispozici pouze vlastníkům firemních účtů. Pokud chcete provozovat obchod na Instagramu, použijte obchodní účet. Neexistují žádná omezení, kdo může mít jaký druh účtu Instagram. Pokud tedy chcete, můžete vyzkoušet každý typ a zjistit, který vám vyhovuje nejvíce.

Funkce a omezení profilu tvůrce Instagramu

Funkce profilu Instagram Creator se mírně liší od možností obchodního profilu. Profily pro autory jsou určeny pro jednotlivce, kteří spravují své účty Instagram sami, bez týmu, který by je podporoval, přesto chtějí mít přístup k datům, aby jim pomohli rozšířit jejich profil a značku a vydělat peníze na sociální síti.

Tady jsou hlavní funkce dostupné u účtu Instagram Creator:

 • Přizpůsobitelné štítky kategorií: Vyberte si z kategorií úloh, jako je Writer, Herec nebo Tvůrce obsahu videohry, nebo tuto možnost úplně deaktivujte.
 • Možnosti kontaktu: Vyberte, jaké kontaktní informace, pokud existují, které chcete zobrazit ve svém profilu.
 • Lepší postřehy: Podrobnější data ke sledování toho, které příspěvky fungují dobře a kdy vás uživatelé přestanou sledovat nebo vás sledují.
 • Možnosti filtru doručené pošty: K třídění zpráv jsou do složky Doručené Instagram DM přidány karty Primární a Obecné.
 • Rychlé odpovědi: Vyberte si z řady předem napsaných odpovědí, když reagujete na DM.
 • Vyžádejte si možnosti filtru: Seřaďte své žádosti podle důležitosti účtu a data.
 • Nákupní příspěvky ovlivňujícího: Přidejte do svých příspěvků nákupní značky, které odkazují na obchod jiného účtu. Značky Thses mohou být účinné, když se snažíte vydělat peníze na Instagramu sponzorovanými příspěvky.

I když několik funkcí může oslovit sólové tvůrce nebo ovlivňující uživatele s účtem Creator, existují určitá omezení. Například:

 • Nedostatek podpory aplikací třetích stran: Rozhraní API účtu tvůrce není podporováno třetími stranami. Pokud spravujete účet Instagram Business prostřednictvím služby, jako je Hootsuite nebo Tailwind, nemůžete službu používat, pokud přepnete na účet Creator.
 • Žádná funkce Instagram Shop: Chcete-li provozovat obchod ze svého profilu Instagram a prodávat své produkty, budete potřebovat účet Instagram Business.

Jak přepnout na účet Instagram Creator

Kdokoli může kdykoli přepnout svůj osobní nebo obchodní účet na účet tvůrce. Naopak, kdokoli může změnit svůj účet Creator zpět na obchodní nebo osobní účet, kdykoli chce. Při změně typů účtů nedojde ke ztrátě dat. Pokud je váš osobní účet Instagram soukromý, přepnutím na účet Creator se stane veřejným. Všechny nevyřízené žádosti o sledování jsou také okamžitě schváleny. Na Instagramu nemůžete mít soukromý účet pro autory.

 1. Otevřete oficiální aplikaci Instagram na svém zařízení iOS nebo Android.

 2. Ve svém profilu Instagram klepněte na hamburger Jídelní lístek v pravém horním rohu.

 3. Klepněte na Nastavení.

  Aplikace Instagram na iPhone.

 4. Klepněte na Účet.

 5. Klepněte na Přepněte na účet autora. Pokud v současné době máte na Instagramu běžný osobní účet, klepněte na Přepněte na profesionální účet místo toho klepněte na Tvůrce.

 6. Klepněte na další.

  Aplikace Instagram na iPhone.

 7. Klepněte na kategorii, se kterou chcete spojit svůj profil Instagramu, a potom klepněte na další. Tato kategorie může Instagramu pomoci zobrazit vaše příspěvky uživatelům, kteří by se mohli zajímat o váš obsah.

 8. Klepněte na přepínací přepínače pro Zobrazit štítek kategorie a Zobrazit kontaktní informace zobrazit nebo skrýt tyto informace ostatním uživatelům ve vašem profilu Instagram. Tyto ovládací prvky profilu Instagram lze kdykoli v budoucnu změnit.

 9. Klepněte na Hotovo.

  Aplikace Instagram na iPhone.

 10. Váš účet Instagramu s profilem pro autory bude nyní aktivní. Pokud se rozhodnete vrátit svůj účet zpět k osobnímu profilu nebo k firemnímu účtu, opakujte tyto kroky a vyberte příslušné možnosti v Nastavení > Účet.