Skip to content

Co je Vevo? Úvod do populární platformy hudebního videa

8 de Červenec de 2021
Vevohomepage 838885adfbc34b398916f6e9d8247403

Název Vevo jste možná viděli ve spodní části hudebních videí. Vevo je prémiová entita hudebního videa, jejímž cílem je dát hlas a globální platformu začínajícím a zavedeným umělcům ze společností Universal Music Group, Sony Music Entertainment a Warner Music Group. Společnost Vevo prošla od svého uvedení v roce 2009 několika změnami, takže zde je pohled na historii společnosti Vevo a na to, kde stojí dnes.

Historie společnosti Vevo

Vevo, jehož název kombinuje video a evoluci, chtěl změnit způsob, jakým se hudební videa dostanou k fanouškům. Společnosti Universal Music Group, Sony Music Entertainment a EMI vytvořily podnik v roce 2009, přičemž skupina Warner Music se připojila k zábavě v roce 2016. Společnost EMI nakonec opustila partnerství, aby pokračovala ve svém vlastním systému pro doručování hudebních videí. Web Vevo.com byl původně platformou pro streamování hudebního videa. Spolu s doprovodnou mobilní aplikací bylo Vevo nejprve úspěšné jak u diváků, tak u inzerentů. Díky dohodě o partnerství a sdílení zisku se společností Google se videa Vevo streamovala také na YouTube. Ale YouTube a Vevo bojovaly o moc a kontrolu. V roce 2018 Vevo zamával bílou vlajkou a připustil, aby byl dosah netvora na YouTube. Do budoucna společnost Vevo oznámila, že uzavře svou streamovací službu a aplikace a zaměří se na kultivaci a sdílení původního obsahu prostřednictvím jiných kanálů.

Vevo dnes

Vevo je nyní odpovědné za vydání více než 450 000 videí, přičemž každý měsíc má videa více než miliardu hodin sledování. Kromě předvádění svých umělců produkuje Vevo i originální pořady Ctrl, který sleduje cesty městských hudebních umělců a Náboje, který se dívá na evropské umělce. Další původní obsah zahrnuje Výtah, který předvádí exkluzivní vystoupení mladých, začínajících umělců a DSCVR, jehož cílem je pomoci novým umělcům oslovit publikum. K dispozici jsou také záběry ze zákulisí, živá vystoupení a rozhovory s umělci.

Kde najít obsah Vevo

Web Vevo již není zdrojem pro streamování obsahu Vevo. Přesto existují různé platformy, kde si můžete vychutnat nabídky společnosti Vevo. Hledejte značku Vevo v pravém dolním rohu hudebního videa, abyste sledovali produkci Vevo.

Youtube

YouTube je největším hostitelem hudebních videí a pořadů Vevo. Přejděte na kanál Vevo na YouTube, který má téměř 20 milionů předplatitelů, abyste viděli nová videa a procházeli téměř 20 000 videí roztříděných podle žánru, alb, seznamů skladeb, nových vydání a dalších.

Kanál Vevo na YouTube

V kanálu Vevo jsou také doporučené kanály pro seznamy skladeb Vevo, subkanály umělců Vevo a Vevo pro další země.

Podkanály YouTube společnosti Vevo

Roku

Přidejte si na Roku kanál Vevo a získejte přístup k více než 14 000 HD videím a seznamům skladeb.

Kanál Vevo pro Roku

Apple TV

Přidejte si do Apple TV aplikaci Vevo a získejte oficiální videa umělců, exkluzivní vystoupení a originální obsah. Vyhledejte obsah nebo procházením vyhledejte novou hudbu.

Aplikace Vevo na Apple TV

Více míst

Najděte kanály nebo aplikace Vevo pro Samsung TV Plus, zařízení Amazon Fire TV, zařízení s podporou Alexa, Pluto TV, Sky Q, Now TV a Xumo.